26Poniedziałek, 26 lutego 2024Bogumił, Aleksandra, Mirosława
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 4 grudnia 2022 Liczba wyświetleń: 534

Ogłoszenia - 2 Niedziela Adwentu

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: - we środę – św. Ambrożego, patrona pszczelarzy; - we czwartek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Wieczorna Msza św. w tym dniu sprawowana będzie, zgodnie z tradycją w intencji kupców trzebińskich. Tego dnia między 12.00 a 13.00 godzina łaski dla świata. Kościół w tym czasie będzie otwarty i jest możliwość indywidualnej modlitwy czczącej Matkę Najświętszą. Święto Niepokalanego Poczęcia to również święto cudownego medalika. W tym dniu na Mszy św. o 18.00 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy krótkie spotkanie z rodzicami. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.
Ogłoszenia - 2 Niedziela Adwentu

Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci, na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00.

Przy wyjściu głównym można nabyć świece Caritas w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” a także zaopatrzyć się w poświęcone opłatki.

Dary żywnościowe dla najuboższych z naszej parafii, można składać do kosza przed ołtarzem Miłosiernego Pana Jezusa.

Za tydzień Fundacja św. Brata Alberta organizuje kiermasz ozdób bożonarodzeniowych wykonanych przez swoich podopiecznych. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Będzie to druga niedziela miesiąca, zatem po Mszy o 9.30 spotkanie Róż Różańcowych.

W najbliższy wtorek odbędzie się pierwsze spotkanie nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Spowiedź adwentowa będzie w naszej parafii w sobotę 17 grudnia. Prosimy także, by zadbać o umożliwienie chorym i starszym przyjęcia spowiedzi i Komunii św. przed świętami w domu. Tego dnia, po zakończeniu spowiedzi dopołudniowej, od godz. 10.00 będzie wyjazd z posługą do chorych. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii chorych których nie odwiedzamy w pierwsze soboty.

Zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego. W zakrystii jest już do nabycia grudniowy numer miesięcznika dla dzieci STAŚ.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Mirosława Kucek i Tadeusz Haduch.  Prośmy dla nich o Miłosierdzie Boże.