21Środa, 21 lutego 2024Eleonora, Feliks, Kiejstus
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 19 czerwca 2022 Liczba wyświetleń: 608

Ogłoszenia - 12 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu codziennie do czwartku po Mszy wieczornej procesja eucharystyczna wokół kościoła w ramach Oktawy Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Ogłoszenia - 12 Niedziela Zwykła

- we wtorek wspomnienie. św. Alojzego Gonzagi, we czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Solenizantom tego dnia, wszystkim Janom i Janinom składamy serdeczne życzenia imieninowe. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Matki Bożej.
- w najbliższą niedzielę odpust parafialny ku czci naszych świętych patronów Piotra i Pawła. Suma odpustowa o godz. 11.00 a po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Nie będzie tego dnia Mszy o 12.15 i tak pozostanie do końca sierpnia.

Po dwuletniej przerwie powracamy do tradycji odpustowego festynu w parafialnym ogrodzie. Od godziny 15.00 atrakcje dla dzieci i nie tylko. O godz. 16.00 bigos proboszcza. Udział zapowiedzieli nasi strażacy, grupa ratownicza GOPR oraz zespół muzyczny Boski Squad. Bardzo prosimy o przygotowanie na tę okazję ciast drożdżowych oraz domowego smalcu. Można też przynieść kiszone ogórki.

Zachęcamy do nabywania „Gościa Niedzielnego” dla dorosłych i „Małego gościa” dla dzieci. Jest też do nabycia kilka numerów Pisma STAŚ.

Uczniów klas 6 i 7 prosimy o zwrócenie do zakrystii indeksów do bierzmowania.

Dziś trzecia niedziela miesiąca. Serdecznie dziękujemy za składane dzisiaj ofiary w ramach comiesięcznej składki inwestycyjnej. W biuletynie dzisiejszym zamieszczony jest wstępny projekt drzwi, które mamy zamiar sprawić do naszej świątyni.

W tym tygodniu zakończy się rok szkolny. Msza św. na dziękczynna za kolejny rok nauki będzie we czwartek, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Podziękujemy Panu Bogu za trud nauczania zarówno uczniów jak i nauczycieli i rozpoczniemy letnie wakacje. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy miłego wypoczynku. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego będzie we środę od 17.00 do18.00.

W dalszym ciągu można się zapisywać na wrześniową pielgrzymkę do Sandomierza.

W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Andrzej Warszewski, Maria Jurek i Zuzanna Wyzga. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.