26Poniedziałek, 26 lutego 2024Bogumił, Aleksandra, Mirosława
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 12 czerwca 2022 Liczba wyświetleń: 732

Ogłoszenia - Niedziela Trójcy Przenajświętszej

W liturgii w tym tygodniu: - w poniedziałek św. Antoniego z Padwy, we wtorek bł. Michała Kozala, w piątek wspomnienie św. Brata Alberta.
Ogłoszenia - Niedziela Trójcy Przenajświętszej

We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym. O godz. 11.00 uroczysta suma po której rozpoczniemy procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy ulicami naszego miasta. Nie będzie tego dnia Mszy o 12.15. Trasa procesji jak w ubiegłe lata. Prosimy poszczególne rejony i osoby odpowiedzialne z Rady Parafialnej o zbudowanie i udekorowanie ołtarzy. Przypominamy:
Ołtarz I przy ul. Piłsudskiego – przygotowują mieszkańcy ulicy Piłsudskiego i przyległych. Ołtarz II na Rynku – przygotowują mieszkańcy Piasków i ulic św. Stanisława, Kościuszki i przyległych. Ołtarz III na Starowiejskiej – przygotowują mieszkańcy os. Widokowego i starych osiedli. Ołtarz IV na Kościelnej – przygotowują mieszkańcy ulic: Luzara, Kościelnej, Starowiejskiej i przyległych.
Zapraszamy do udziału dzieci Pierwszokomunijne a także dzieci do kwiatków i dzwonków. Próba dla tych dzieci we wtorek po wieczornej Mszy św. Do oznaczonej skarbony można składać ofiary na budowę i dekorację ołtarzy na Boże Ciało. Po Bożym Ciele codziennie po wieczornej Mszy św. odprawiać będziemy procesję wokół kościoła w ramach oktawy tego święta.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka będzie czerwcową składką inwestycyjną. Trwają prace nad projektem nowych drzwi wejściowych do kościoła oraz zabezpieczanie drewna dębowego na ich wykonanie.

W dalszym ciągu zachęcamy do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”. Ukazał się też specjalny numer tego tygodnika poświęcony Najświętszemu Sakramentowi. Do nabycia w zakrystii. Jest też jeszcze kilka egzemplarzy miesięcznika dla dzieci STAŚ.

W dalszym ciągu można się zapisać na wrześniową pielgrzymkę do Sandomierza. Program pielgrzymki jest dostępny w zakrystii.