21Środa, 21 lutego 2024Eleonora, Feliks, Kiejstus
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 5 czerwca 2022 Liczba wyświetleń: 443

Ogłoszenia - Niedziela Zesłania Ducha Świętego

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Uroczystość MB Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Kancelaria będzie nieczynna. We środę wsp. św. Jadwigi królowej, w czwartek święto Chrystusa Najwyższego Kapłana;. W sobotę wspomnienie św. Barnaby Apostoła;
Ogłoszenia - Niedziela Zesłania Ducha Świętego

W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej która kończy czas spowiedzi i wielkanocnej Komunii św. nakazanej przykazaniami kościelnymi.

Za niecałe dwa tygodnie Uroczystość Bożego Ciała. Zgodnie z tradycją bardzo prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy na procesję eucharystyczną. Trasa procesji jak również miejsca ołtarzy pozostają tak jak w latach ubiegłych. Od dziś do oznaczonej skarbony można złożyć ofiarę na budowę i dekorację ołtarzy na tegoroczną procesję.

Zachęcamy do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”. Dzisiaj dołączona jest kolejna płyta CD z nagraniem Pisma świętego W zakrystii jest już do nabycia czerwcowy numer miesięcznika dla dzieci STAŚ.

Parafia nasza organizuje w połowie września (19-21.09.2022) parafialną pielgrzymkę do Sandomierza i okolicznych sanktuariów. W programie: święty Krzyż, Godów-Kałków, Sulisławice, Klimontów, zamek Ujazd i oczywiście Sandomierz. Zapisać można się w zakrystii i zabrać ze sobą program wyjazdu. Koszt będzie uzależniony od ilości chętnych.

Za tydzień druga niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszy św. o godz. 9:30 spotkanie Róż Różańcowych.

Dziękujemy za składane dziś ofiary w ramach corocznej składki na sprzątanie naszej świątyni.

W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności śp. Krystyna Karelus i Sabina Pielka . Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.