26Poniedziałek, 26 lutego 2024Bogumił, Aleksandra, Mirosława
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 13 listopada 2022 Liczba wyświetleń: 409

Ogłoszenia - 33 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: - we czwartek – św. Elżbiety Węgierskiej; w piątek – bł. Karoliny Kózkówny; - przyszła niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
Ogłoszenia - 33 Niedziela Zwykła

Dzisiaj obchodzimy 6 Światowy Dzień Ubogich. Naszą modlitwą i darem serca ogarniamy dziś osoby potrzebujące, cierpiące niedostatek. Do oznaczonej skarbony można złożyć dar dla ludzi potrzebujących.

Dziękujemy wszystkim, którzy w czasie Mszy św. za Ojczyznę, w Święto Niepodległości, wsparli „Fundusz Marcinowy”, finansujący pomoc dla osób potrzebujących. Zebrano tego dnia 1.537 zł. Dziękujemy również za ofiary na ogrzewanie naszej świątyni. W ubiegłą niedzielę złożono na ten cel. 16.574 zł.

Nasza parafialna schola dziecięca zaprasza do swych szeregów nowych adeptów śpiewania. Spotkania scholi w soboty o godz. 9.00. Czekamy też na nowych ministrantów i lektorów do posługi przy ołtarzu.

W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, patrona męskiej Róży Różańcowej. Przypominamy, że w każdą środę modlimy się na różańcu przed wieczorną Mszą św. Zapraszamy też do włączenia się do Róż Różańcowych.

W tym tygodniu wypada trzeci piątek listopada. Zgodnie z naszą tradycją tego dnia wieczorem odprawiona zostanie Msza św. w intencji wszystkich zmarłych których żegnaliśmy w okresie ostatnich 12 miesięcy. Po Mszy poświęcenie zniczy, które można będzie zanieść na cmentarz i zapalić na grobach swoich zmarłych.

W tym tygodniu we środę planujemy akcję sprzątania liści wokół kościoła. Bardzo prosimy chętnych do pomocy tego dnia od godz. 8.00. Byłoby dobrze przynieść swój własny sprzęt. Środa od godz. 8.00 rano.

W zakrystii mona jeszcze nabyć ostatnie egzemplarze pisma dla dzieci STAŚ oraz Mały Gość Niedzielny. Do dzisiejszego numeru Gościa Niedzielnego dołączona jest płyta CD z ostatnią częścią Pisma świętego. Zachęcamy do nabywania i słuchania.

Do dzisiaj można oddawać swój głos w wyborach do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zachęcamy do udziału w wyborach. Dziś wieczorem urna zostanie otwarta i podliczone zostaną oddane głosy.

Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca. Składka będzie comiesięczną składką inwestycyjną. A dzisiaj strażacy rozprowadzają swój kalendarz. Zachęcamy do wsparcia naszej trzebińskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Maria Mindler-Waligóra. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu.