21Środa, 21 lutego 2024Eleonora, Feliks, Kiejstus
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 6 listopada 2022 Liczba wyświetleń: 465

Ogłoszenia - 32 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: - w piątek – 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, nasze Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 9.00 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Jak co roku, składka zbierana na tej Mszy św. będzie zasilała „Fundusz Marcinowy”, z którego od wielu lat pomagamy osobom potrzebującym. Zachęcamy do ofiarności. Na najbliższy piątek Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych dla całej Archidiecezji.
Ogłoszenia - 32 Niedziela Zwykła

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy angażowali się w dobre przeżycie uroczystości Wszystkich Świętych. Szczególne podziękowania dla osób które uczestniczyły w kweście ofiar na cmentarzu. Zebrano w oba dni 3.888 zł, z przeznaczeniem na potrzeby naszego cmentarza.

Przypominamy, że we środy przed wieczorną Mszą św. odmawiamy różaniec w intencji rodzin. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.

Prosimy, aby w najbliższych dniach zgłosić w zakrystii ewentualne pomyłki w rocznych wypominkach. Wywieszone będą one w gablocie przed kościołem. Bóg zapłać za złożone w tym czasie ofiary wypominkowe.

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” bardzo ciekawe artykuły nawiązujące do kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika. W zakrystii  można już nabyć listopadowy numer miesięcznika dla dzieci STAŚ oraz pismo Mały Gość Niedzielny.

Za tydzień obchodzić będziemy 6 Światowy Dzień Ubogich. Naszą modlitwą i darem serca otoczymy osoby ubogie i potrzebujące wsparcia na całym świecie, a w szczególności tych, którzy żyją obok nas. Będzie to również druga niedziela miesiąca. Po Mszy o 9.30 zmiana tajemnic różańcowych.

Bóg zapłać za składane dziś ofiary przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni.

Bardzo prosimy wszystkie osoby lub rodziny, które zamieszkały na terenie naszej parafii w ostatnich trzech latach i chcą być umieszczone w spisie parafian, o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej. Można to zrobić osobiście w kancelarii parafialnej, bądź za pomocą poczty elektronicznej.

Przypominamy o trwającym głosowaniu na nowy skład Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Na blankietach, które zamieszczone były w biuletynie w ubiegłą niedzielę prosimy o wpisanie nazwiska kandydata i włożenie głosu do przygotowanej urny przy ołtarzu św. Stanisława.

W przyszłą niedzielę strażacy z naszej trzebińskiej Ochotniczej Straży Pożarnej będą po Mszach świętych rozprowadzać kalendarze strażackie.

W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Krzysztof Buła, Danuta Danieluk i Stanisław Saracen. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.