21Środa, 21 lutego 2024Eleonora, Feliks, Kiejstus
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 30 października 2022 Liczba wyświetleń: 724

Ogłoszenia - 31 Niedziela Zwykła

We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie będzie tego dnia Mszy świętej o godz. 12:15. O 14.30 zgromadzimy się przy wejściu głównym na cmentarz parafialny, skąd rozpoczniemy procesję żałobną i przejdziemy na cmentarz komunalny, modląc się za zmarłych. Po procesji o 15.00 Msza święta na cmentarzu komunalnym.
Ogłoszenia - 31 Niedziela Zwykła

W Dzień Zaduszny Msze św. w kościele o 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu kancelaria będzie nieczynna. O 14.30 zgromadzimy się przy krzyżu na cmentarzu parafialnym, gdzie odprawimy modlitwy wypominkowe, po czym odmawiając różaniec, przejdziemy na cmentarz komunalny, gdzie odprawimy Mszę św. zbiorową za zmarłych o godz. 15.00. Intencje mszalne za zmarłych na oba te święte dni oraz wypominki można zamawiać w zakrystii.

W oba te dni można zyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych, spełniając takie warunki jak: nawiedzenie kościoła lub cmentarza, stan łaski uświęcającej, modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Okazja do spowiedzi będzie w poniedziałek od godz. 17.00.

Przez cały listopad, każdy kto nawiedzi cmentarz i chociaż w myśli pomodli się za zmarłych także może zyskać odpust zupełny, ofiarowany za dusze w czyśćcu. Przez pierwsze osiem dni listopada będziemy codziennie przed wieczorną Mszą św. odmawiać koronkę do Bożego Miłosierdzia połączoną z wypominkami jednorazowymi.

Pamiętajmy, że zarówno teren kościoła jak i cmentarza to dla nas katolików miejsca święte. Zachowajmy sami godność i powagę należną tym miejscom, by mieć prawo spodziewać się tego od ludzi innych światopoglądów, którzy również tego dnia przyjdą na groby swoich bliskich.

W niedzielę oraz w Dzień Wszystkich Świętych, członkowie Rady Parafialnej, Zespołu Misterium, Redakcji Biuletynu prowadzić będą na naszym cmentarzu kwestę, przeznaczoną na potrzeby naszego cmentarza.

W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00 po czym Msza św. o godz. 16.30 i dalszy ciąg spowiedzi. Przygotowaniem do I piątku będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w I czwartek, po wieczornej Mszy św. na którą serdecznie zapraszamy. W sobotę wyjazd z Komunią św. do chorych od godz. 9.00. Osoby starsze lub chore należy zgłosić w zakrystii.

Pierwsza w tym roku składka na ogrzewanie naszej świątyni będzie w najbliższą niedzielę (6 XI). Druga taka składka będzie w Święto Trzech Króli.

W nocy z piątku na sobotę próbowano dokonać zniszczeń w pobliżu kościoła i plebanii. Zniszczenia nie są duże. Sprawa została zgłoszona Policji. Prosimy o czujność wobec nietypowych zachowań niektórych osób.

W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Kazimierz Piętoń. Polecajmy go Panu Bogu.