01Piątek, 1 marca 2024Antonina, Antoni, Albin
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 20 grudnia 2020 Liczba wyświetleń: 680

Ogłoszenia - 4 Niedziela Adwentu

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w adwentowe dzieło pomocy ubogim. W poniedziałek o 14.00 paczki z darami będą rozdane potrzebującym. Szczególne podziękowania dla naszej parafialnej Caritas a także dla młodzieży naszych obu szkół średnich, działających w szkolnych kołach Caritas, którzy pracowali roznosząc dary do domów. W czasie rorat dzieci, ale też i dorośli zebrali na pomoc dla misjonarzy w Afryce miedziane monety w ilości: 56 kg. Monety zostaną wpłacone do banku i przekazane na wspomniany wyżej cel. W tym tygodniu prosimy już pieniążków nie przynosić. Dziękujemy też za dzisiejsze ofiary na parafialne inwestycje. Ostatnie roraty w tym tygodniu: w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00, w środę i czwartek o godz. 7.00.
Ogłoszenia - 4 Niedziela Adwentu
Dzisiaj przed południem harcerze z hucfa trzebińskiego przekazali nam betlejemskie światełko pokoju.
We czwartek wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie w tym dniu Mszy wieczornej, bo jest to czas na wigilijną wieczerzę. Pasterka w tym roku o godz. 22.00 i o północy. Ze względu na przepisy sanitarne,  osobom starszym i rodzinom z dziećmi radzimy jednak rozważyć pozostanie w domu i za pośrednictwem transmisji łączyć się duchowo z całą wspólnotą chrześcijan na świecie. Przypominamy, że w naszym kościele obowiązuje limit 95 osób biorących udział w nabożeństwie. Dotyczy to także pogrzebów.

W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 6:30. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego. Dodatkowo będzie tego dnia Msza św. o godz. 16.30. W sobotę drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana. Msze św. również jak w niedziele. Przyszła niedziela to Uroczystość Świętej Rodziny.

Pod chórem można się zaopatrzyć w poświęcone opłatki na wigilię a młodzież rozprowadza ozdoby choinkowe. Postarajmy się też nabyć „Gościa Niedzielnego” a w zakrystii ostatnie dwa egzemplarze miesięcznika dla dzieci STAŚ.

W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józefa Smolarek, Janina Bieniek, Henryk Łukasik, Joanna Kurdziel i Adam Wrona. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.