21Środa, 21 lutego 2024Eleonora, Feliks, Kiejstus
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 27 marca 2022 Liczba wyświetleń: 707

Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne. Bardzo prosimy o zapoznanie się z programem rekolekcji i skorzystanie z możliwości dobrego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Szczególnie prosimy rodziców o dopilnowanie udziału swoich dzieci. W poniedziałek i wtorek nauka dla uczniów o godz. 16.30 i 17.00.
Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkiego Postu

W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dla dzieci o godz. 16.30, dla starszych o godz. 17.15 i dla młodzieży i starszych o 19.00, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz na budowę Grobu i Ciemnicy można składać do oznaczonej skarbonki.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16:00, po czym o godz. 16:30 Msza św. dla nich.

Zachęcamy do nabywania w kiosku pod chórem baranków wielkanocnych przygotowanych przez Caritas, które później przyniesiemy z pokarmami do święcenia w Wielką Sobotę. Jałmużnę wielkopostną zarówno w formie daru rzeczowego jak i ofiar można składać w oznaczonych miejscach. Zachęcamy do składania niepsującej się żywności i środków czystości do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Posłużą one do przygotowania paczek świątecznych dla ubogich.

Przypominamy, że cały czas istnieje możliwość odwiedzenia osób starszych i chorych w domach z posługą sakramentalną. Trzeba wcześniej ustalić termin wizyty telefonicznie bądź w kancelarii lub zakrystii.

Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego.

Władze sanitarne zniosły obowiązek zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki. Prosimy jednak o dalsze stosowanie maseczek dla naszego wspólnego bezpieczeństwa, szczególnie przy okazji spowiedzi.

W najbliższą środę będziemy gościć w naszej parafii ikonę Świętej Rodziny, peregrynującą w naszej archidiecezji od świąt Bożego Narodzenia. Uroczyste przywitanie obrazu o godz. 16.00. Potem o 17.00 modlitwa różańcowa a o 18.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Bpa Jana Zająca i udzieleniem sakramentu bierzmowania. Potem okazja do modlitwy do godz. 21.00. We czwartek Msza św. o godz. 9.00 i modlitwa do 15.00 kiedy to po Koronce do Bożego Miłosierdzia ikona zostanie przekazana do parafii w Sierszy.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Barbara Meres i Helena Janeczek. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.