01Piątek, 1 marca 2024Antonina, Antoni, Albin
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 21 marca 2021 Liczba wyświetleń: 1185

Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkiego Postu

W tym tygodniu we czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Od wielu lat święto to przeżywamy jako dzień świętości życia. Wzorem lat ubiegłych zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Sprzed ołtarza można zabrać do domu karteczki z tekstem zobowiązania duchowej adopcji. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W najbliższą sobotę parafialna spowiedź wielkopostna. Od godz. 7.00 do 10.00 i od 15.00 do godz. 18.00. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. Sprawy pogrzebu prosimy zgłaszać telefonicznie. Przypominamy, że cały czas jest możliwość odwiedzin chorych w domach. Termin wizyty trzeba wcześniej ustalić indywidualnie.
Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkiego Postu

W przyszłą niedzielę - Niedziela Palmowa – początek obchodów Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Nie będzie tradycyjnej procesji wokół kościoła. Nie przewidujemy też w tym roku konkursu palm. Nie będzie też tradycyjnej drogi krzyżowej ulicami miasta.

Przy kaplicy Miłosierdzia Bożego wystawiony jest kosz na dary dla ubogich. Prosimy o składanie do niego do końca tego tygodnia tylko niepsującej się żywności, która zostanie rozdana najuboższym. Jałmużnę wielkopostną składamy do skarbonki św. Antoniego.
 
Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu przygotowanie Ciemnicy, nadal można składać do przygotowanej szklanej skarbonki. Pod chórem cały czas można nabywać baranki Caritas do poświęcenia w Wielką Sobotę.

Oczywiście przebieg liturgii Wielkiego Tygodnia zależeć będzie od zarządzeń władz i rozwoju sytuacji epidemicznej. Przypominamy, że w naszym kościele może jednocześnie przebywać 95 osób. Prosimy o przestrzeganie zarówno limitu osób jak i obowiązku zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki.

Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego. Dzisiaj ciekawe artykuły o powstaniu i rozwoju nabożeństwa drogi krzyżowej na przestrzeni wieków.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na parafialne inwestycje. Jak wszyscy słyszą, na chórze naszej świątyni zamontowano już nowe organy. W dalszym ciągu można się włączać w spłatę kosztów całego przedsięwzięcia. W chwili obecnej swoich darczyńców znalazło już 27 głosów organowych. Zostało jeszcze 8 głosów.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności ++ Stanisława Gąsior, Ryszard Spyt, Andrzej Kalita, Barbara Fudała i Mariusz Posmyk. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.