26Piątek, 26 kwietnia 2024Maria, Marcelina, Marzena
wtorek, 26 lutego 2019 Liczba wyświetleń: 838

Przed nami ostatni tydzień przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. W tym roku Popielec wypadnie 6 marca. Wtedy też rozpoczniemy przygotowania do największego święta chrześcijaństwa, czyli Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tym tygodniu rozpocznie się przygotowanie do bierzmowania dla uczniów klas szóstych szkoły podstawowej. Zapraszamy ich w najbliższy piątek na Mszę św. o godz. 16.00. Po Mszy krótkie spotkanie w kościele i rozdanie indeksów. Koszt indeksu 5 zł.
Bezpośrednim przygotowaniem do Wielkiego Postu będzie tzw. nabożeństwo 40-godzinne, czyli czuwanie modlitewne w poniedziałek i wtorek przed środą popielcową.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 15.00 i o 16.00 Msza św. dla nich, a potem dalszy ciąg spowiedzi. W sobotę wyjazd z Komunią św. do chorych od godz. 9.00.

W dalszym ciągu zachęcamy do wzięcia udziału w czerwcowej pielgrzymce na Ukrainę, do grobu ks. Harcmistrza Mariana Luzara, twórcy ruchu harcerskiego na naszych ziemiach. Termin pielgrzymki: 10-16 czerwca. Szczegóły poprawionego programu wyjazdu jeszcze raz podane są w dzisiejszym biuletynie.

W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Piotr Kusznir, Teresa Wilk i Felicja Trębacz. Prośmy dla nich o Miłosierdzie Boże.