26Piątek, 26 kwietnia 2024Maria, Marcelina, Marzena
środa, 6 marca 2019 Liczba wyświetleń: 911

W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominać: jutro – św. Kazimierza. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Popielec to dzień posypania głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tym dniu w Mszach świętych, by świadomie i w duchu szczerej pokuty i refleksji nad własnym życiem rozpocząć Wielki Post. Oczywiście Popielec to dzień ścisłego postu, a więc wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta. W Popielec kancelaria parafialna będzie nieczynna.
Naszym przygotowaniem do owocnego przeżycia Wielkiego Postu będzie nabożeństwo czterdziestogodzinne w najbliższy poniedziałek i wtorek. W oba te dni rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00, po czym koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa indywidualna do wieczornej Mszy św.

Wspólnym przeżywaniem Wielkiego Postu będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga krzyżowa dla dzieci w piątki o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.15 a po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 wspólna droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00.

Decyzją ks. Arcybiskupa Metropolity pracujący w naszej parafii ks. Andrzej Duda został skierowany do prowadzenia Domu Pomocy Społecznej w Rabie Wyżnej. Dziękujemy mu za wprawdzie krótką ale owocną pracę w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowej posłudze. Do pracy w naszej parafii skierowano ks. Stanisława Makowskiego. Witamy go serdecznie w naszej wspólnocie i również życzymy Bożego błogosławieństwa.

W dalszym ciągu zachęcamy do wyjazdu na Ukrainę, na początku czerwca. W programie pielgrzymki zwiedzanie m.in. Lwowa, Krzemieńca, Równego i Zbaraża. Szczegóły i możliwość zapisu w zakrystii.