20Sobota, 20 lipca 2024Czesław, Hieronim, Fryderyk
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 19:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 30 maja 2021 Liczba wyświetleń: 997

Ogłoszenia - 9 Niedziela Zwykła - Trójcy Przenajświętszej

Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: - w poniedziałek – święto Nawiedzenia Matki Bożej; we wtorek wspomnienie św. Justyna; we wtorek rozpoczynamy miesiąc czerwiec, czas szczególnej czci okazywanej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie po wieczornej Mszy św. będziemy odmawiać litanię do Serca Jezusowego, z wyjątkiem piątków, kiedy to litanię będziemy śpiewać na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu, zamiast koronki do Bożego Miłosierdzia, o godz. 17:45. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym. Nie będzie tego dnia Mszy świętej o godz. 12:15. Po Mszy o 11.00 wyruszy uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Trasa procesji jak w ubiegłe lata. Prosimy poszczególne rejony i osoby odpowiedzialne z Rady Parafialnej o zbudowanie i udekorowanie ołtarzy.
Ogłoszenia - 9 Niedziela Zwykła - Trójcy Przenajświętszej

Przypominamy:
Ołtarz I przy ul. Piłsudskiego – przygotowują mieszkańcy ulicy Piłsudskiego i przyległych. Ołtarz II na Rynku – przygotowują mieszkańcy Piasków i ulic św. Stanisława, Kościuszki i przyległych. Ołtarz III na Starowiejskiej – przygotowują mieszkańcy os. Widokowego i starych osiedli. Ołtarz IV na Kościelnej – przygotowują mieszkańcy ulic: Luzara, Kościelnej, Starowiejskiej i przyległych.
Do oznaczonej skarbony można składać ofiary na budowę i dekorację ołtarzy na Boże Ciało.

Po Bożym Ciele trwać będzie Oktawa. Codziennie o godz. 18.00 Msza św. a po niej procesja wokół kościoła. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. W czasie Oktawy Bożego Ciała swoją rocznicę I Komunii św. będą miały dzieci z klas czwartych. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych na wieczorną Mszę św. i procesję eucharystyczną. W piątek w czasie Oktawy post nie obowiązuje.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16:00, po czym o godz. 16:30 Msza św. dla nich i dalszy ciąg spowiedzi.

Decyzją ks. Arcybiskupa Metropolity, ks. Adam Słaby pełniący w naszej parafii funkcję wikariusza został przeniesiony do posługi w Krakowie. Za pracę w naszej parafii składamy mu serdeczne podziękowania i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym miejscu pracy.

Za tydzień pierwsza niedziela czerwca. Składka będzie coroczną składką na sprzątanie naszej świątyni.

W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Krystyna Kopiec i Paweł Pająk. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.