04Poniedziałek, 4 marca 2024Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 23 maja 2021 Liczba wyświetleń: 761

Ogłoszenia - Niedziela Zesłania Ducha Świętego

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Uroczystość MB Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. We środę wsp. św. Filipa Nereusza. W tym dniu odbędzie się w naszej parafii Uroczystość udzielenia naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. W czwartek święto Chrystusa Najwyższego Kapłana;. W sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. W tym dniu w katedrze na Wawelu odbędą się święcenia kapłańskie diakonów naszego Seminarium Duchownego. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej która kończy czas spowiedzi i wielkanocnej Komunii św. nakazanej przykazaniami kościelnymi.
Ogłoszenia - Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Za niecałe dwa tygodnie Uroczystość Bożego Ciała. Po ubiegłorocznej przerwie bardzo prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy na procesję eucharystyczną. Trasa procesji jak również miejsca ołtarzy pozostają tak jak w latach ubiegłych. Od dziś do oznaczonej skarbony można złożyć ofiarę na budowę i dekorację ołtarzy na tegoroczną procesję.

Przez cały miesiąc maj nabożeństwa maryjne z litanią loretańską codziennie po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Zachęcamy do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”. Dzisiaj ciekawe artykuły o Duchu Świętym i przeżywanej dzisiaj uroczystości.

W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Zbigniew Pudło. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.