20Sobota, 20 lipca 2024Czesław, Hieronim, Fryderyk
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 19:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 Liczba wyświetleń: 805

Ogłoszenia - Niedziela Miłosierdzia

Niedziela dzisiejsza obchodzona jest w Kościele Powszechnym jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Dziś również rozpoczyna się 77 Tydzień Miłosierdzia. Przypominamy, że w naszej parafii od siedmiu lat działa tzw. „Fundusz Marcinowy”, czyli nieformalna fundacja finansująca obiady dla biednych dzieci w szkołach. Obecnie nie płacimy za obiady w szkole, ale nasza parafialna Caritas przez cały czas pomaga osobom będącym w potrzebie. Środki na ten fundusz pochodzą od prywatnych darczyńców a także z ofiar składanych do skarbony św. Antoniego. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy wspólnie w każdy piątek na zakończenie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.45.
Ogłoszenia - Niedziela Miłosierdzia

Ostatnie zarządzenia władz, które podwyższyły nieco obostrzenia związane z panującą epidemią sprawiły, że w naszym kościele w dalszym ciągu obowiązuje limit 80 osób mogących brać udział w  liturgii. Dotyczy to zarówno Mszy św. jak i adoracji w piątek oraz pogrzebów. Oczywiście wewnątrz kościoła obowiązuje maseczka. Prosimy też, by siadając zachować odległość 1,5 metra od siebie nawzajem.

Dopóki nie zostaną złagodzone te przepisy w dalszym ciągu będzie odprawiana w niedzielę dodatkowa Msza św. o 16.30. Przypominamy też, że Komunia św. udzielana jest cały ten czas na wyciągniętą lewą dłoń, by prawą dłonią każdy sam podał Ją sobie do ust. Nie jest to brak szacunku dla Eucharystii ale okazanie szacunku i odpowiedzialności dla drugiego człowieka.

Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca, zatem składka będzie kwietniową składką inwestycyjną.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem można nadal nabyć wielkanocny numer „Gościa Niedzielnego”, a w zakrystii są do nabycia ostatnie numery kwietniowego miesięcznika dla dzieci „Staś”.

W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności śp.: Krystyna Sołtys, Anna Strycharska, Wiesława Samołyk, Barbara Głowacka i Dorota Pietrzak. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu.