01Piątek, 1 marca 2024Antonina, Antoni, Albin
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 28 marca 2021 Liczba wyświetleń: 1848

Ogłoszenia - Niedziela Palmowa

Dzisiejsza niedziela otwiera przed nami jedyny i wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na początku każdej Mszy św.
Ogłoszenia - Niedziela Palmowa

W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę obrzędy Triduum Sacrum będą odprawiane o godz. 18.00 z udziałem tylko 80 osób wewnątrz kościoła. W Wielki Czwartek po Mszy wieczerzy Pańskiej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i możliwość indywidualnej modlitwy do godz. 21.00.

W Wielki Piątek przez cały dzień indywidualna modlitwa przy Ciemnicy od godz. 8.00. O 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku również z udziałem 80 osób. Po zakończeniu Liturgii indywidualna modlitwa przy Grobie Bożym do godz. 22.00.

W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.00. Poświęcenie pokarmów wokół kościoła (nawet gdyby była brzydka pogoda!) od godz. 9.00 do 12.00, przez cały czas. Prosimy by stanąć wokół kościoła w przepisanych odległościach, nie tłocząc się. Zachęcamy jednak by, kto mam obawy dokonał poświęcenia pokarmów w domu, jak w roku ubiegłym. Tekst modlitwy poświęcenia w dzisiejszym biuletynie. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 18.00 zakończona procesją rezurekcyjną.

W Niedzielę Wielkanocną Msze św. jak w każdą niedzielę. Będzie również dodatkowa Msza św. o 16.30. Prosimy, by osoby z podejrzeniem choroby, źle się czujące i mające obawy o zdrowie swoje i innych nie przychodziły do kościoła. W dalszym ciągu obowiązuje dyspensa naszego Arcybiskupa Metropolity zwalniająca z obowiązku niedzielnej Mszy św.

Parafialny zespół Caritas informuje, że w tym roku nie będzie rozdawania paczek. Wszystkie dary jakie już zostały na ten cel złożone będą rozdane w terminie późniejszym, gdy sytuacja epidemiczna się uspokoi.

W zakrystii można nadal nabywać baranki Caritas do poświęcenia w Wielką Sobotę.

Ukazał się także najnowszy numer miesięcznika dla najmłodszych „Staś”, który można nabywać w zakrystii.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Emilia Jędrzejczyk, Grażyna Graczyk i Elżbieta Dadak. Prośmy dla nich o Miłosierdzie Boże.