26Piątek, 26 kwietnia 2024Maria, Marcelina, Marzena
sobota, 26 czerwca 2010 Liczba wyświetleń: 1987

Ogłoszenia - Odpust Parafialny

Dzisiaj obchodzimy w naszej parafii główny odpust ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Uroczysta suma odpustowa z procesją wokół kościoła odbędzie się o godz. 11:00. Kazanie wygłosi ks. dr hab. Krzysztof Gryz z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Natomiast przewodniczyć mszy świętej będzie ks. Proboszcz, kończący sześcioletnią pracę w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian do uczczenia naszych Patronów i powierzenia ich opiece rozpoczynającego się czasu wakacji.
Ogłoszenia - Odpust Parafialny
  • W sam dzień uroczystości Świętych Apostołów, czyli we wtorek 29 czerwca, msze święte w naszym kościele odprawimy o 7.00, 9.00 i 18.00.
  • Decyzją ks. Kardynała Stanisława Dzwisza z dniem 1 lipca ks. Proboszcz Marek Hajdyła kończy pracę w naszej parafii i obejmuje probostwo w parafii św. Jadwigi Królowej w Krakowie-Krowodrzy. Natomiast funkcję proboszcza w naszej parafii, także od 1 lipca, pełnić będzie ks. Stanisław Bercal, który przez ostatnich 13 lat pracował jako wikariusz w kościele Mariackim w Krakowie. Uroczyste wprowadzenie nowego proboszcza nastąpi w przyszłą niedzielę 4 lipca, na mszy o godz. 11:00. Życzymy obydwu Księżom Proboszczom wielu łask Bożych, zdrowia, sił i ludzkiej życzliwości na nowych placówkach. Niech Chrystus Najwyższy Kapłan obdarzy ich wszystkim, co potrzebne do godnego pełnienia tych odpowiedzialnych i wymagających zadań.
  • Fundacja Św. Br. Alberta Warsztaty Terapii Zajęciowej zaprasza dziś po mszach świętych na kiermasz pamiątek przy kościele.
  • Dziś po raz ostatni przed wakacjami ukazuje się nasz biuletyn „Bliżej Apostołów”. Dziękujemy przy tej okazji wszystkim osobom, które przez kolejny rok co tydzień ciężko pracowały, aby nasza gazeta zawierała ciekawe artykuły dotyczące bieżących spraw parafii.
  • W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msze święte tego dnia odprawione będą w naszym kościele w języku łacińskim.
  • W Pierwszy Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od 17.00. Z racji wakacji nie będzie mszy świętej dla dzieci o 16.00. W sobotę udajemy się do chorych z Komunią Świętą od 9.00. Tego dnia o 21.00 Apel Jasnogórski w intencji Jana Pawła II.
  • Tydzień temu młodzież zbierała ofiary do puszek na organizowany przez naszą parafię bezpłatny tygodniowy wyjazd do Odrowąża Podhalańskiego dla dzieci z rodzin ubogich. Zebrano kwotę: 2470 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • Od dzisiaj przez cały okres wakacji nie będzie mszy św. o godz. 12:15 w niedziele i święta. Jest to podyktowane wyjazdami urlopowymi. Msza powróci 5 września.
  • W lipcu i sierpniu kancelaria w czwartki będzie czynna krócej, czyli od 17:00 do 18:00.
  • Ostatnie nabożeństwo czerwcowe odprawiamy w środę, po mszy świętej wieczornej.
  • W przyszłą niedzielę 4 lipca, po mszach świętych, pracownicy hospicjum niestacjonarnego, działającego w Chrzanowie, będą zbierać datki do puszek na cele związane z funkcjonowaniem tego dzieła. Prosimy o ofiarność wszystkich, którzy mogą i zechcą wspomóc chrzanowskie hospicjum.
  • W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp.: Wincentego Ciołczyka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.