26Piątek, 26 kwietnia 2024Maria, Marcelina, Marzena
wtorek, 21 września 2010 Liczba wyświetleń: 1167

Ogłoszenia parafialne - 25 niedziela zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: ·          w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników koreańskich; ·          we wtorek - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty ·          we środę - wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy ·          we czwartek - wspomnienie św. Ojca Pio, zakonnika ·          w sobotę - wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
Ogłoszenia parafialne - 25 niedziela zwykła

Zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym i katechetycznym spotkanie organizacyjne uczniów klas III Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, oraz ich  rodziców. Spotkanie odbędzie się w kościele 26.09.2010r. tj. w niedzielę, bezpośrednio po Mszy świętej o g. 9.30.

Prosimy uczniów z klas I, II i III Gimnazjum o odbieranie do końca września Deklaracji i Indeksów do bierzmowania u siostry w zakrystii. Koszt indeksu to 5 zł.

Zapraszamy dzieci z klas II Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami na Mszę Świętą w piątek, 01.10.2010r., o g. 16.00. W czasie tej Mszy Świętej poświęcimy i wręczymy dzieciom różańce. W trakcie Mszy Świętej będzie też specjalne kazanie do dzieci i ich rodziców na temat modlitwy różańcowej, a bezpośrednio po Mszy Świętej pierwsze nabożeństwo różańcowe dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział we wtorkowej liturgii adoracji Krzyża św. i procesji na górę Bożniową. Bóg zapłać za to, że kościół tego wieczoru był pełen, a na górę w procesji ze świecami udało się około dwieście osób. Daliśmy w ten sposób piękne świadectwo naszego przywiązania do krzyża i wierności Panu Bogu.

Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Lichenia i po drodze do kilku innych sanktuariów, w terminie 17-19 października, czyli od niedzieli do wtorku. Szczegóły można poznać w najnowszym biuletynie a także dowiedzieć się w zakrystii.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. W tym tygodniu zostaną zabetonowane słupy pod nowe bramy na naszym cmentarzu. Sama zaś brama jest już wykonywana i zostanie zamontowana jak tylko skończą się prace przygotowawcze.

W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Jana Adamczyka oraz + Bronisława Bejnarowicza. Pamiętajmy o nich w modlitwie.