27Sobota, 27 kwietnia 2024Felicja, Teofil, Zyta
poniedziałek, 11 kwietnia 2011 Liczba wyświetleń: 1682

5 Niedziela Wielkiego Postu

Z Bożą pomocą rozpoczęliśmy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Otoczmy modlitwą Ojca Rekolekcjonistę, by jego słowa padły na ziemię żyzną i przyniosły plon stokrotny, a także prośmy dla siebie o dar otwartego serca i umysłu na słowo do nas kierowane. Dokładny program rekolekcji jest umieszczony na plakatach, w Internecie, a także w biuletynie „Bliżej Apostołów”. Dlatego zwłaszcza dziś prosimy, aby zabierać nasz biuletyn przy wyjściach z kościoła. Niech w każdym domu będzie program, który pozwoli wszystkim wziąć udział w poszczególnych spotkaniach. Ponieważ są to rekolekcje zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci i młodzieży prosimy przede wszystkim rodziców, nauczycieli i wychowawców i dopilnowanie uczestnictwa w rekolekcjach dzieci, pamiętając przy tym, że najlepszą zachętą dla dziecka jest własny przykład rodzica bądź nauczyciela.
5 Niedziela Wielkiego Postu

We czwartek będzie miała miejsce uroczystość posadzenia dębów upamiętniających pomordowanych w Katyniu oficerów pochodzących z ziemi trzebińskiej. Na godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. w ich intencji, po Mszy św. montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów gimnazjum nr 3 po czym przemarsz do dworu Zieleniewskich, gdzie nastąpi posadzenie pamiątkowych dębów

W najbliższą sobotę udajemy się z Komunią Św. do chorych których nie odwiedzamy z racji pierwszego piątku od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać te osoby do zakrystii lub kancelarii. Apelujemy do rodzin osób chorych i w podeszłym wieku, by na Święta Wielkanocne nikt w rodzinie ani w sąsiedztwie nie pozostał bez możliwości spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa – początek obchodów Wielkiego Tygodnia. Na Mszy świętej o godz. 11.00 poświęcenie palm i procesja wokół kościoła. Po tej Mszy nagrodzimy najpiękniejsze i największe palmy.

Również w Niedzielę Palmową nasza parafia wraz z Burmistrzem Miasta zapraszają na „Misterium Pasyjne ulicami Trzebini”. Nabożeństwo teatralnie inscenizowane przez grupę „Misterium” w reż. pana Marcina Kobierskiego, pod opieką ks. Sławomira Kowalskiego rozpocznie się o godz.19.00 przed kościołem.  Organizatorzy proszą o przyniesienie świec. Więcej szczegółów w biuletynie.

W pobliżu ołtarza Miłosierdzia Bożego wystawiony jest kosz na dary dla ubogich. Prosimy o składanie do niego tylko niepsującej się żywności, która zostanie rozdana najuboższym przez naszą parafialną Caritas.

Prosimy również o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na budowę Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Można je składać do skarbonek w kościele.

W przyszłą niedzielę Warsztaty Terapii Zajęciowej zapraszają na tradycyjny kiermasz z pamiątkami świątecznymi przy kościele.

Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca, a więc składka będzie kwietniową składką inwestycyjną.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefa Bolka. Polecajmy go Miłosiernemu Bogu.