26Piątek, 26 kwietnia 2024Maria, Marcelina, Marzena
środa, 30 maja 2018 Liczba wyświetleń: 1023

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: - we wtorek – wspomnienie św. św. Urszuli Ledóchowskiej; w piątek wspomnienie św. Justyna męczennika. Będzie to pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 15.00 po czym o 16.00 Msza św. dla dzieci. W sobotę wyjazd z Komunią św. do chorych od godz. 9.00.
Niedziela Trójcy Przenajświętszej
W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym. Nie będzie tego dnia Mszy świętej o godz. 12:15. Po Mszy o 11.00 wyruszy uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Trasa procesji jak w roku ubiegłym. W tym roku tematyka ołtarzy to cztery pierwsze zwrotki Hymnu do Ducha świętego w nawiązaniu hasła roku duszpasterskiego który przeżywamy. Prosimy poszczególne rejony i osoby odpowiedzialne z Rady Parafialnej o zbudowanie i udekorowanie ołtarzy. Przypominamy:
Ołtarz pierwszy przy ul. Piłsudskiego – przygotowują mieszkańcy ulicy Piłsudskiego i przyległych
Ołtarz drugi na Rynku – przygotowują mieszkańcy Piasków i ulic św. Stanisława, Kościuszki i przyległych.
Ołtarz trzeci na Starowiejskiej – przygotowują mieszkańcy ZWM i starych osiedli.
Ołtarz czwarty na Kościelnej – przygotowują mieszkańcy ulic: Luzara, Kościelnej, Starowiejskiej i przyległych

Do oznaczonej skarbony można składać ofiary na budowę i dekorację ołtarzy na Boże Ciało.

Po Bożym Ciele trwać będzie Oktawa. Codziennie o godz. 18.00 Msza św. a po niej uroczysta procesja wokół kościoła. W niedzielę procesja przed wieczorną Mszą świętą. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Próba dla dzieci sypiących kwiaty będzie we wtorek po wieczornej Mszy św.

Do czwartku nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy św. Od piątku nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa również codziennie po wieczornej Mszy św.

Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca czerwca. Składka na tacę będzie coroczną składką na sprzątanie naszej świątyni.

We wtorek odbyło się posiedzenie Parafialnej Rafy Duszpasterskiej. Omówiono zarówno sprawy duszpasterskie jak i stan bieżących inwestycji oraz planów na przyszłość.