22Piątek, 22 września 2023Maria, Cezary, Tymoteusz
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 7 sierpnia 2022 Liczba wyświetleń: 519

Ogłoszenia - 19 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: - w poniedziałek – św. Dominika, kapłana; - we wtorek - św. Teresy od Krzyża, patronki Europy; - we środę – św. Wawrzyńca, męczennika; - we czwartek – św. Klary; - w sobotę – Matki Bożej Kalwaryjskiej; - w przyszły poniedziałek – 15 sierpnia - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zielnej. Na początku każdej Mszy św. poświęcenie bukietów ziół i kwiatów. Zachęcamy do pielęgnowania tego starego zwyczaju święcenia wiązanek kwiatów i ziół, jako znaku wdzięczności Panu Bogu za plony ziemi. Oczywiście najpiękniejsze bukiety to kwiaty z naszych ogrodów.
Ogłoszenia - 19 Niedziela Zwykła

Zachęcamy do nabycia i czytania Gościa Niedzielnego. W zakrystii można już nabyć kolejny, sierpniowy numer miesięcznika dla dzieci „STAŚ”.

Dzisiaj wyrusza  z Chrzanowa pielgrzymka piesza na Jasną Górę. Bierze w niej udział osobna grupa trzebińska. Wspomagajmy ich trud naszymi modlitwami, bo i oni obiecali modlić się za naszą wspólnotę.

W dalszym ciągu można zapisywać się na wrześniową trzydniową pielgrzymkę autokarową z naszej parafii do Sandomierza i okolicznych sanktuariów.

W piątek zmarł tata ks. Sebastiana Kowalczyka, który pracował jako wikariusz w naszej parafii. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 9 sierpnia w kościele św. Piotra Apostoła w Wadowicach. Msza św. o godz. 14.30.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Stolarz. Prośmy Boga o Miłosierdzie dla niej.