01Piątek, 1 marca 2024Antonina, Antoni, Albin
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 14 marca 2021 Liczba wyświetleń: 927

Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkiego Postu

W tym tygodniu w piątek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Rok który obecnie przeżywamy jest Rokiem św. Józefa. Przez jego zatem wstawiennictwo módlmy się do Boga w naszych codziennych sprawach a także o ustanie epidemii. Wszystkim, którym patronuje św. Józef składamy serdeczne życzenia imieninowe. W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dla dzieci o godz. 16.30, dla starszych o godz. 17.15 i dla młodzieży i starszych o 19.00, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00
Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkiego Postu

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz na budowę Grobu i Ciemnicy można składać do oznaczonej skarbonki.

Zachęcamy do nabywania w kiosku pod chórem baranków wielkanocnych przygotowanych przez Caritas, które później przyniesiemy z pokarmami do święcenia w Wielką Sobotę. Jałmużnę wielkopostną zarówno w formie daru rzeczowego jak i ofiar można składać w oznaczonych miejscach. Zachęcamy do składania niepsującej się żywności i środków czystości do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Posłużą one do przygotowania paczek świątecznych dla ubogich.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka będzie marcową składką inwestycyjną. Do tej pory 18 głosów organowych znalazło swoich fundatorów. W dalszym ciągu można włączyć się w dzieło zakupu nowych organów.

Przypominamy, że cały czas istnieje możliwość odwiedzenia osób starszych i chorych w domach z posługą sakramentalną. Trzeba wcześniej ustalić termin wizyty telefonicznie bądź w kancelarii lub zakrystii.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego bardzo ciekawe artykuły na temat pielgrzymki papieża Franciszka do Iraku. Jest również do nabycia specjalny numer „Gościa” w całości poświęcony postaci św. Józefa. Koszt 9 zł.

Przypominamy, że zgodnie z obecnymi przepisami obowiązuje zasłanianie ust i nosa przy pomocy maseczki. Prosimy o przestrzeganie tej zasady w naszym kościele dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Adela Brózda i Józef Rowiński. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.