26Poniedziałek, 26 lutego 2024Bogumił, Aleksandra, Mirosława
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 19 marca 2023 Liczba wyświetleń: 376

Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkiego Postu

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Bardzo prosimy o zapoznanie się z programem rekolekcji i skorzystanie z możliwości dobrego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Szczególnie prosimy rodziców o dopilnowanie udziału swoich dzieci. W poniedziałek, wtorek i środa nauka dla uczniów młodszych o godz. 16.00 i starszych o godz. 17.00. Dla młodzieży nauki rekolekcyjne po Mszy o 18.00. Spowiedź wielkanocna będzie w sobotę przed Niedzielą Palmową.
Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkiego Postu

W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dla dzieci o godz. 16.30, dla starszych o godz. 17.15 i dla młodzieży i starszych o 19.00, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz na budowę Grobu i Ciemnicy można składać do oznaczonej skarbonki.

Dzisiaj wspominamy św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy serdeczne życzenia imieninowe.

W tym tygodniu w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest on obchodzony jako Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje adopcji można dzisiaj zabrać do domu i przynieść je w formie daru ołtarza właśnie w Święto Zwiastowania. Msze św. w tym dniu o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Kancelaria parafialna nieczynna.

Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych przygotowanych przez Caritas, które później przyniesiemy z pokarmami do święcenia w Wielką Sobotę. Jałmużnę wielkopostną zarówno w formie daru rzeczowego jak i ofiar można składać w oznaczonych miejscach. Zachęcamy do składania niepsującej się żywności i środków czystości do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Posłużą one do przygotowania paczek świątecznych dla ubogich.

Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego.

Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary na parafialne inwestycje. We środę została zamontowana nowa pochylnia dla wózków. Zachęcamy rodziców z małymi dziećmi do korzystania z tego udogodnienia przy bocznym, południowym wejściu do naszego kościoła.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Stanisław Brotoń, Halina Mikołajewicz, Eugeniusz Ciupek i Maria Tybor. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.