04Poniedziałek, 4 marca 2024Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
poniedziałek, 4 kwietnia 2022 Liczba wyświetleń: 829

Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkiego Postu

W najbliższą sobotę parafialna spowiedź wielkopostna. Od godz. 7.00 do 10.00 i od 15.00 do godz. 18.00. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna. Z Komunią św. i spowiedzią do chorych przed Świętami Wielkanocnymi pójdziemy we wtorek 12 kwietnia. Prosimy zadbać o to by na Święta nikt nie został bez możliwości spowiedzi i Komunii. Osoby starsze i chore można zapisywać w zakrystii bądź w kancelarii.
Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkiego Postu

W przyszłą niedzielę - Niedziela Palmowa – początek obchodów Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Jeżeli pogoda pozwoli Sumę rozpoczniemy przed wejściem głównym od procesji z palmami wokół kościoła. Zachęcamy też by wziąć udział w konkursie na najładniejsze palmy. Regulamin konkursu był drukowany w ubiegłotygodniowym biuletynie. Ponieważ liturgia na tej Mszy może się przeciągnąć, następna Msza św. będzie o 15 minut później, czyli o 12.30.

W niedzielę palmową odprawimy też tradycyjną drogę krzyżową ulicami naszego miasta. Jak co roku o godz. 19:00 wyruszymy spod szkoły podstawowej nr 8 na os. Widokowym i stałą trasą przejdziemy do kościoła. Zachęcamy bardzo serdecznie do licznego udziału w tym nabożeństwie.

Przy kaplicy Miłosierdzia Bożego wystawiony jest kosz na dary dla ubogich. Prosimy o składanie do niego do końca tego tygodnia tylko niepsującej się żywności i środków czystości które zostaną rozdane najuboższym. Jałmużnę wielkopostną składamy do skarbonki św. Antoniego. W dalszym ciągu można wspierać potrzeby szpitala we Lwowie, zarówno ofiarami do oznaczonej skarbony jak i na specjalne konto, którego numer wydrukowany był w ostatnim biuletynie.

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu przygotowanie Ciemnicy, nadal można składać do przygotowanej szklanej skarbonki. Pod chórem cały czas można nabywać baranki Caritas do poświęcenia w Wielką Sobotę.

Przebieg liturgii Wielkiego Tygodnia będzie jak do tej pory, czyli liturgia Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty rozpoczynać się będzie o godz. 18.00.

Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego. W zakrystii można też jeszcze nabyć kilka ostatnich kopii Ikony św. Rodziny którą gościliśmy w ubiegłym tygodniu.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Jan Kasprzyk i Genowefa Szeląg. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.