21Środa, 21 lutego 2024Eleonora, Feliks, Kiejstus
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 19 lutego 2023 Liczba wyświetleń: 658

Ogłoszenia - 7 Niedziela Zwykła

Przed nami ostatnie dni przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. W tym tygodniu we środę wypada Popielec. Naszym przygotowaniem do owocnego przeżycia Wielkiego Postu będzie nabożeństwo czterdziestogodzinne w najbliższy poniedziałek i wtorek. W oba te dni rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00, po czym koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa indywidualna do wieczornej Mszy św. Kancelaria parafialna w obu tych dniach będzie nieczynna.
Ogłoszenia - 7 Niedziela Zwykła

W środę popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem przed południem o godz. 7.00 i 9.00, a po południu o 16.00 i 18.00. Oczywiście Popielec to dzień ścisłego postu, a więc wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta. W Popielec kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Wspólnym przeżywaniem Wielkiego Postu będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga krzyżowa dla dzieci w piątki o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.15 a po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 wspólna droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00.

W piątek po Drodze Krzyżowej o godz. 16:30 odbędzie się poświęcenie książeczek dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej oraz krótkie spotkanie rodziców w kościele.

Zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego. Dzisiaj ciekawe artykuły wyjaśniające symbolikę Wielkiego Postu. Jest jeszcze kilka egzemplarzy miesięcznika dla dzieci „Mały Gość”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli dzieło pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zebrano kwotę 2.726 zł. Dziękujemy również za dzisiejsze ofiary składane w ramach comiesięcznej składki inwestycyjnej.

Na przełomie kwietnia i maja tego roku jest możliwość zorganizowania wyjazdu pielgrzymkowego do Francji, Hiszpanii i Włoch z celem głównym jakim jest sanktuarium w Lourdes. Termin 26.04 - 07.05. Przejazd autokarem. Szczegóły programu i koszt jest do uzyskania w zakrystii a także w dzisiejszym Biuletynie.

W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Monika Czarnik i Tadeusz Kucharczyk. Prośmy dla nich o Miłosierdzie Boże.