18Sobota, 18 maja 2024Alicja, Feliks, Eryk
sobota, 23 maja 2009 Liczba wyświetleń: 1237

Ogłoszenia - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

W piątek 29 maja zapraszamy na comiesięczne obchody Roku Św. Pawła w naszym kościele. Ks. dr hab. Roman Bogacz z Papieskiej Akademii Teologicznej o godz. 17:00 po raz ostatni wygłosi wykład na temat Listów Św. Pawła, a na mszy o godz. 18:00 kazanie. Więcej szczegółów na temat tego dnia znajdziemy w specjalnej gazetce, która dołączona jest do naszego biuletynu „Bliżej Apostołów”. W gazetce znajdziemy dziś także kupon konkursu z wiedzy na temat życia i pism św. Pawła. Zachęcamy do zabrania gazety i wzięcia udziału w konkursie. Znajdźmy w piątek czas na wspólną modlitwę i refleksję, zwłaszcza że to już ostatnia okazja do takiego spotkania. W czerwcu uroczyście zakończymy Rok Św. Pawła. Zapraszamy.
Ogłoszenia - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
  • We wtorek przypada Święto wszystkich Matek. Z tej okazji składamy im nasze szczególnie serdeczne życzenia i doceniamy ich trud wychowawczy, dziękując za troskę i miłość.
  • W związku z tym świętem i zbliżającym się Dniem Dziecka, zapraszamy całą parafię w przyszłą niedzielę, czyli 31 maja, od godz. 15:00 na tradycyjny Festyn. Oprócz wielu występów, konkursów i zabaw, gościć będziemy także policjantów z Krakowa, którzy zaprezentują swoją sprawność, sprzęt, tresurę psów itp. Zapraszamy także na występ gwiazdy, którą w tym roku będzie zespół Trubadurzy. Szczegóły programu można znaleźć na plakatach.
  • W piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18.00.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
  • W najbliższą sobotę w Krakowie odbędzie się Forum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, połączone z peregrynacja Krzyża Światowych Dni Młodzieży i 30 rocznicą I Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Zaproszony jest każdy pomiędzy 15 a 35 rokiem życia. Dokładny program Forum znajdziemy w dzisiejszym biuletynie. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym spotkaniu. Możliwy jest zorganizowany wyjazd z naszej parafii w sobotnie popołudnie i bezpłatny transport do Krakowa. Prosimy o zapisywanie się dziś chętnych na taki wyjazd, abyśmy mogli zamówić odpowiedni autobus.
  • Także w sobotę o godz. 9:00 w Płokach odbędzie się uroczystość oznakowania kolejnego miejsca na szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej oraz msza św. całego dekanatu o beatyfikację Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich do udziału.
  • Próba dla osób z klas trzecich gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania ze względu na wycieczki szkolne zostaje przełożona z piątku na środę. Na Mszy świętej o g. 18.00. w środę zostaną poświęcone i rozdane krzyżyki., a po mszy świętej próba liturgiczna. Prosimy o przyniesienie na to spotkanie deklaracji abstynenckich i o podanie świadków bierzmowania., oraz ostateczne uzupełnienie wszelkich braków. Obecność obowiązkowa. Spowiedź dla osób przystępujących do sakramentu bierzmowania i świadków będzie w sobotę o g. 9.00.
  • Przez dwie poprzednie niedziele, harcerze i młodzież zbierali datki na leczenie ich kolegi Rafała Owczarka, który w ubiegłym roku uległ wypadkowi. W imieniu rodziny Rafała dziękujemy za dobroć serca i za złożoną kwotę 5 145 zł 29 gr oraz 5 euro, która w całości będzie przeznaczona na leczenie i rehabilitację w Klinice Wybudzeń w Bydgoszczy. Bóg zapłać.
  • W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej św. pamięci: Jadwigę Bartosik i Tadeusza Szafrana. Prośmy Boga o miłosierdzie dla nich.