18Sobota, 18 maja 2024Alicja, Feliks, Eryk
sobota, 30 maja 2009 Liczba wyświetleń: 1348

Ogłoszenia - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

W związku z Dniem Matki i Dniem Dziecka, zapraszamy dzisiaj całą parafię na tradycyjny Festyn, organizowany wspólnie przez naszą parafię i Dwór Zieleniewskich. Rozpoczniemy o godz. 15.00. Oprócz wielu występów, harcerskiej grochówki, konkursów i zabaw, zapraszamy na pokazy sprawności policji, a także na występ gwiazdy – Zespołu Trubadurzy. Szczegóły na plakatach.
Ogłoszenia - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
  • Dzisiejsza Uroczystość kończy w liturgii Okres Wielkanocny i rozpoczyna Okres Zwykły.
  • Jutro Święto Matki Kościoła – Drugi dzień Zielonych Świąt. Msze święte o 7.00, 9.00 i 18.00. Jeśli nie będzie deszczu, to o godz. 21.00 pod krzyżem na Bożniowej odśpiewamy Apel jasnogórski i zapalimy tradycyjną sobótkę.
  • We wtorek 2 czerwca o godz. 18:00, Ksiądz Biskup Jan Szkodoń odwiedzi naszą parafię i udzieli młodzieży z klas III Gimnazjum Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy wszystkich parafian na tę uroczystość. Ostatnie spotkanie dla kandydatów i próba liturgiczna będzie w poniedziałek o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.
  • W czwartek przypada Pierwszy Czwartek miesiąca. Msze święte tego dnia odprawione będą w naszym kościele w języku łacińskim.
  • Natomiast w Pierwszy Piątek okazja do spowiedzi od godz. 15.00. O 16.00 msza święta dla dzieci, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. W sobotę udamy się do chorych od godz. 9.00.
  • W sobotę wieczorem, jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca, zapraszamy na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski połączony z modlitwą o beatyfikację Ojca Św. i czuwaniem do 21:37.
  • Od poniedziałku zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy codziennie w dni powszednie po mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 18:30.
  • Prosimy o ofiary do skrzynek wystawionych w kościele przy bocznych ołtarzach na budowę ołtarzy na Boże Ciało.
  • Za niespełna dwa tygodnie obchodzić będziemy Boże Ciało. Już dziś prosimy o pomoc w zbudowaniu i udekorowaniu ołtarzy na to Święto Eucharystii. Trasa procesji będzie taka sama, jak w ostatnich latach. Prosimy o ofiary do skrzynek wystawionych w kościele, aby dekoracja ołtarzy na Boże Ciało była równie piękna jak w latach poprzednich.
  • W przyszłą niedzielę nastąpi letnia zmiana godziny niedzielnej mszy świętej wieczornej. Aż do końca sierpnia msza wieczorna w niedziele i święta będzie odprawiana o godz. 19.00. Powrót na godz. 18.00 nastąpi po wakacjach, czyli od pierwszej niedzieli września. W związki z tym niedzielne nabożeństwo będzie także godzinę później, czyli o 18:30.
  • Prosimy aby w kiosku pod chórem zabierać specjalny numer gazety „Chrystus i Ty”, poświęcony 30 rocznicy I Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny. Znajdziemy w niej wiele ciekawych artykułów i wspomnień.
  • Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Św. Krzyża. Zapisy w zakrystii.
  • W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Eugeniusza Jędrzejczyka i Romana Radosza. Pamiętajmy o nich w modlitwie.