01Piątek, 1 marca 2024Antonina, Antoni, Albin
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 29 listopada 2020 Liczba wyświetleń: 618

Ogłoszenia - 1 Niedziela Adwentu

Patronką rozpoczynającego się dziś Adwentu jest Matka Boża Niepokalana, ku której czci odprawia się Mszę świętą, zwaną roratami, codziennie o godz. 18.00 a sobotę o 7.00. Prosimy, aby dzieci wykonały, a starszych prosimy aby im w tym pomóc,  i od jutra przynosiły na roraty lampiony. Wzorem lat ubiegłych będziemy też zbierać monety 1,2 i 5 groszowe na pomoc misjonarzom. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: w poniedziałek  – św. Andrzeja Apostoła; we czwartek – św. Franciszka Ksawerego; w piątek - św. Barbary. Msza św. w intencji górników i ich rodzin o godz. 10.00 przy ołtarzu św. Barbary. Będzie to również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00 i Msza św. o 16.30. Potem dalszy ciąg spowiedzi. Cały czas, nie tylko w pierwszą sobotę, jest możliwość posługi sakramentalnej u chorych i starszych. Trzeba wcześniej ustalić telefonicznie terminu.
Ogłoszenia - 1 Niedziela Adwentu
W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez grupę Misterium i zespół „Boski Sqad”. Zapraszamy.

Dzisiaj na Mszy św. o 6.30 poświęciliśmy opłatki na wigilijny stół, które po Mszach świętych można nabywać pod chórem. Ofiary przy tym składane są tradycyjnym wynagrodzeniem dla pracowników naszego kościoła.

Caritas parafialna prosi o dary z niepsującą się żywnością a także środki czystości dla potrzebujących. Można je składać do kosza przy kaplicy Miłosierdzia Bożego. Od najbliższej niedzieli będzie również można nabywać świece Caritas na wigilijny stół.

Od przyszłej niedzieli młodzież z Grupy Apostolskiej będzie rozprowadzać pod chórem ręcznie dekorowane pierniki oraz sianko na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji będą wsparciem akcji jakie grupa podejmuje w ciągu roku.

W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Stanisław Tybor, Zyta Ptak i Władysław Straś. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.