04Poniedziałek, 4 marca 2024Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 28 listopada 2021 Liczba wyświetleń: 683

Ogłoszenia - 1 Niedziela Adwentu

Patronką rozpoczynającego się dziś Adwentu jest Matka Boża Niepokalana, ku której czci odprawia się Mszę świętą, zwaną roratami, codziennie o godz. 18.00 a sobotę o 7.00. Na roratach dzieci będą losować figurkę Matki Bożej, która przez jeden dzień będzie gościć w jednym z domów naszej parafii. Prosimy, aby dzieci wykonały i od jutra przynosiły na roraty lampiony. Rodziców i dziadków prosimy by im w tym pomogli.
Ogłoszenia - 1 Niedziela Adwentu

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: we wtorek – św. Andrzeja Apostoła; w piątek – św. Franciszka Ksawerego; w sobotę - św. Barbary. Msza św. w intencji górników i ich rodzin o godz. 10.00 przy ołtarzu św. Barbary.
- w piątek I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00 i Msza św. o 16.30. Tego dnia wyjątkowo będą to roraty. Cały czas chorzy i starsi mogą skorzystać z posługi sakramentalnej w domach, po uprzednim ustaleniu terminu wizyty. W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.

Dzisiaj na Mszy św. o 6.30 poświęciliśmy opłatki na wigilijny stół, które po Mszach świętych można nabywać pod chórem. Ofiary przy tym składane są tradycyjnym wynagrodzeniem dla pracowników naszego kościoła.

Nowopowstała schola dziecięca licząca na początku kilka osób, zaprasza w swoje szeregi dzieci śpiewające a najbardziej grające na różnych instrumentach muzycznych. Spotkania odbywają się we czwartki o godz. 16.00

Caritas parafialna prosi o dary z niepsującą się żywnością a także środki czystości dla potrzebujących. Pod chórem można już nabywać świece Caritas na stół wigilijny.

Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego. Dzisiaj do numeru dołączony jest kalendarz ścienny na nowy rok. A wśród artykułów ciekawy reportaż na temat sytuacji na naszej wschodniej granicy. Przypominamy, że od dłuższego już czasu tygodnik ten kosztuje 6 zł.

W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Julia Żmuda. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu.