01Piątek, 1 marca 2024Antonina, Antoni, Albin
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 5 grudnia 2021 Liczba wyświetleń: 641

Ogłoszenia - 2 Niedziela Adwentu

W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele w tym dniu o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Wieczorna Msza św. w tym dniu sprawowana będzie, zgodnie z tradycją w intencji kupców trzebińskich. Tego dnia między 12:00 a 13:00 "godzina łaski dla świata". Kościół w tym czasie będzie otwarty i jest możliwość indywidualnej modlitwy czczącej Matkę Najświętszą. Święto Niepokalanego Poczęcia to również święto cudownego medalika. W tym dniu na Mszy św. o godz. 18:00 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.
Ogłoszenia - 2 Niedziela Adwentu

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: we wtorek – św. Ambrożego, patrona pszczelarzy.

Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci, na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w soboty o godz. 7:00. Trzeba przyznać z wielką przykrością, że w tym roku frekwencja zarówno dorosłych, jak i dzieci, jest bardzo mała. Zachęcamy do częstszego i liczniejszego udziału w roratach.

Przy wyjściu głównym można nabyć świece Caritas w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, a także zaopatrzyć się w poświęcone opłatki.

Dary żywnościowe dla najuboższych z naszej parafii, można składać do kosza przed ołtarzem Miłosiernego Pana Jezusa.

Za tydzień Fundacja św. Brata Alberta organizuje kiermasz ozdób bożonarodzeniowych wykonanych przez swoich podopiecznych. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Będzie to druga niedziela miesiąca, zatem po Mszy św. o godz. 9:30 spotkanie Róż Różańcowych.

Zachęcamy do nabywania i czytania "Gościa Niedzielnego". W zakrystii jest już do nabycia grudniowy numer miesięcznika dla dzieci "Staś".

Spowiedź adwentowa będzie w naszej parafii w sobotę 18 grudnia. Prosimy, by zadbać o umożliwienie chorym i starszym przyjęcia spowiedzi i Komunii św. przed świętami w domu. Tego dnia, po zakończeniu spowiedzi dopołudniowej, od godz. 10:00 będzie wyjazd z posługą do chorych. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Julian Czop i Janina Kaczara. Prośmy dla nich o Miłosierdzie Boże.