01Piątek, 1 marca 2024Antonina, Antoni, Albin
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 8 sierpnia 2021 Liczba wyświetleń: 649

Ogłoszenia - 19 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: - w poniedziałek – św. Teresy od Krzyża, patronki Europy, - we wtorek – św. Wawrzyńca, męczennika; - we środę – św. Klary; - w piątek – Matki Bożej Kalwaryjskiej; - w sobotę - św. Maksymiliana Kolbe, kapłana i męczennika; - w przyszłą niedzielę – 15 sierpnia - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zielnej. Na początku każdej Mszy św. poświęcenie bukietów ziół i kwiatów. Zachęcamy do pielęgnowania tego starego zwyczaju święcenia wiązanek kwiatów i ziół, jako znaku wdzięczności Panu Bogu za plony ziemi. Oczywiście najpiękniejsze bukiety to kwiaty z naszych ogrodów.
Ogłoszenia - 19 Niedziela Zwykła

Zachęcamy do nabycia i czytania Gościa Niedzielnego. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę wykupili zaległe numery tego tygodnika. W zakrystii można już nabyć kolejny, sierpniowy numer miesięcznika dla dzieci „STAŚ”.

Wczoraj wyruszyła  z Chrzanowa pielgrzymka piesza na Jasną Górę. Bierze w niej udział osobna grupa trzebińska w liczbie 54 osób. Wspomagajmy ich trud naszymi modlitwami, bo i oni obiecali modlić się za naszą wspólnotę.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka będzie sierpniową składką inwestycyjną. Ostatnie ulewy spowodowały zalanie kilku sal w domu parafialnym. Konieczny jest remont kawiarenki, sali dla ministrantów i pozostałych pomieszczeń.

Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych obowiązujących w naszym kraju, w szczególności obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz kościoła. Prosimy o zajmowanie miejsc w czasie Mszy świętych w odpowiednim oddaleniu od siebie i korzystanie ze środków dezynfekcyjnych umieszczonych przy drzwiach.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Zbigniew Krawczyk i Dorota Stawarz. Prośmy Boga o Miłosierdzie dla nich.