08Środa, 8 maja 2024Stanisław, Eryk, Liza
wtorek, 10 grudnia 2019 Liczba wyświetleń: 722

Ogłoszenia - 2 Niedziela Adwentu

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: - dzisiaj Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny; - w piątek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; - w sobotę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, Dra Kościoła; Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci, na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00. Trzeba przyznać z wielką przykrością, że w tym roku frekwencja zarówno dorosłych jak i dzieci jest bardzo mała. Zachęcamy do częstszego i liczniejszego udziału w roratach.
Ogłoszenia - 2 Niedziela Adwentu
Przy wyjściu głównym można nabyć świece Caritas w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” a także zaopatrzyć się w poświęcone opłatki.

Dary żywnościowe dla najuboższych z naszej parafii, można składać do kosza przed ołtarzem Miłosiernego Pana Jezusa, a przez cały Adwent trwa akcja zbierania przez dzieci miedziaków na pomoc misjonarzom w Afryce.

Dzisiaj Fundacja św. Brata Alberta organizuje kiermasz ozdób bożonarodzeniowych wykonanych przez swoich podopiecznych. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

Za tydzień w niedzielę grupa młodzieżowa z naszej parafii będzie rozprowadzać własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Ofiary przy tym zebrane przeznaczone będą na potrzeby formacyjne grupy.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka będzie comiesięczną składką inwestycyjną.

Spowiedź adwentowa będzie w naszej parafii w sobotę 21 grudnia. Tego samego dnia odwiedzimy również chorych, których nie odwiedzamy co miesiąc, z okazji pierwszego piątku. Tych chorych należy zgłosić w zakrystii lub kancelarii.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wiesława Kolasę i Bogusławę Kaczmarczyk.  Prośmy dla nich o Miłosierdzie Boże.