04Poniedziałek, 4 marca 2024Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 16 stycznia 2022 Liczba wyświetleń: 604

Ogłoszenia - 2 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: we środę – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; we czwartek św. Sebastiana męczennika; w piątek – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Za dwa tygodnie będzie Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, czyli Święto Matki Bożej Gromnicznej. W zakrystii można już zaopatrzyć się w świece gromniczne, jeśli ktoś nie ma gromnicy w domu. Na zakończenie okresu śpiewania kolęd, w niedzielę 30 stycznia odbędzie się w naszym kościele koncert kolęd w wykonaniu chórów z naszego regionu.
Ogłoszenia - 2 Niedziela Zwykła

Przypominamy, że przez cały czas jest możliwość odwiedzenia osób starszych lub chorych z posługą sakramentalną w domu, po uprzednim indywidualnym ustaleniu terminu.

Wszystkich którzy zamierzają w najbliższym czasie zawrzeć sakramentalny związek małżeński informujemy, że jest możliwość zorganizowania katechez przygotowujących do zawarcia małżeństwa, jeżeli będą chętni. Prosimy, by do końca stycznia zgłosić telefonicznie bądź przez Internet swoją chęć wzięcia udziału w tych katechezach. Numer telefonu bądź adres poczty elektronicznej znajdują się w każdym numerze naszego biuletynu lub na stronie internetowej parafii. Cały czas istnieje możliwość uczestniczenia w tych katechezach w parafii św. Mikołaja w Chrzanowie.

W najbliższy wtorek nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.

Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary w ramach comiesięcznej składki inwestycyjnej. Serdecznie dziękujemy też za ofiary kolędowe złożone w czasie Mszy świętych kolędowych w ubiegłym tygodniu.

Ukazał się kolejny numer tygodnika „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do jego nabycia i czytania. Do numeru dołączona jest płyta CD z nagraniem tekstu Księgi Rodzaju i Księgi Wyjścia. Szczególnie pomocne może być słuchanie tekstu Pisma św. osobom słabo widzącym. W zakrystii można też jeszcze nabyć ostatnie egzemplarze pisma dla dzieci STAŚ.

W najbliższą niedzielę, tj. 23 stycznia będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego - Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po mszy świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary na cele misyjne.

W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: śp. Zbigniew Witkowski i Stanisław Kadłuczka. Prośmy dla nich o Miłosierdzie Boże.