04Poniedziałek, 4 marca 2024Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 29 sierpnia 2021 Liczba wyświetleń: 787

Ogłoszenia - 22 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: w piątek – św. Grzegorza Wielkiego. W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź dla uczniów na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w piątek od godz. 16.00, po czym o 16.30 Msza św. dla nich, następnie dalszy ciąg spowiedzi i wieczorna Msza św. Przez cały czas istnieje możliwość odwiedzania chorych i starszych z Komunią św. w domach. Należy zgłosić taką chęć i ustalić indywidualnie termin wizyty kapłana. We czwartek tradycyjna Godzina Święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Ogłoszenia - 22 Niedziela Zwykła

Coroczna Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę 5 września. Na wyjazd można się nadal zapisać w zakrystii. Koszt wyjazdu 30 zł. Prosimy osoby które już się zapisały o potwierdzenie swojego wyjazdu. Zachęcamy do wyjazdu całymi rodzinami, również z rodzinami z dziećmi. Wyjazd w niedzielę o godz. 7:00 spod kościoła.

Gorąco zachęcamy do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”. Dzisiaj w numerze przeczytamy o tym jak wyglądała edukacja w starożytności i do jakiej szkoły chodził Pan Jezus. W zakrystii są też do nabycia cztery ostatnie egzemplarze sierpniowego wydania miesięcznika dla dzieci „STAŚ”.

W dalszym ciągu można się zapisać na wrześniową pielgrzymkę do Sandomierza. Termin wyjazdu 13-15 września. W programie pobyt w sanktuarium w Godowie-Kałkowie, Baranowie Sandomierskim i wiele innych ciekawych miejsc. Cały program wyjazdu można otrzymać w zakrystii a także umieszczony jest na naszej stronie internetowej. Koszt wyjazdu: 380 zł.

Serdecznie zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej do uczestnictwa w parafialnej scholi dziecięcej. Pan Organista podejmie się dzieła stworzenia nowej scholi. Prosimy więc rodziców by przemyśleli ewentualność zaangażowania swoich pociech w liturgiczny śpiew ku czci Pana. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższą sobotę, 4 września o godz. 10.00 w sali muzycznej Domu Parafialnego.

Decyzją ks. Arcybiskupa Metropolity nastąpiły zmiany w składzie naszego zespołu duszpasterskiego. Ks. Roman i ks. Paweł zostali przeniesieni do pracy w Bystrej Podhalańskiej i Szarowie. Serdecznie dziękujemy im za dotychczasową pracę w naszej parafii i życzymy Bożego Błogosławieństwa w nowych placówkach. U nas posługę duszpasterską podejmują: ks. Marek Śladewski i ks. Wojciech Wylegała. Serdecznie witamy ich w naszej wspólnocie. Otoczmy ich naszą życzliwością i prośmy by Chrystus Najwyższy Pasterz miał ich w swojej opiece.

Od przyszłej niedzieli powracamy do normalnego rozkładu Mszy niedzielnych. Powraca Msza św. o 12.15 a wieczorna Msza św. odprawiana będzie o godz. 18.00.

W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Zofia Kądziołka. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu.