24Środa, 24 kwietnia 2024Aleks, Grzegorz, Aleksander
niedziela, 29 sierpnia 2021 Liczba wyświetleń: 804

W liturgii w tym tygodniu: w piątek – św. Grzegorza Wielkiego. W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź dla uczniów na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w piątek od godz. 16.00, po czym o 16.30 Msza św. dla nich, następnie dalszy ciąg spowiedzi i wieczorna Msza św. Przez cały czas istnieje możliwość odwiedzania chorych i starszych z Komunią św. w domach. Należy zgłosić taką chęć i ustalić indywidualnie termin wizyty kapłana. We czwartek tradycyjna Godzina Święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Coroczna Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę 5 września. Na wyjazd można się nadal zapisać w zakrystii. Koszt wyjazdu 30 zł. Prosimy osoby które już się zapisały o potwierdzenie swojego wyjazdu. Zachęcamy do wyjazdu całymi rodzinami, również z rodzinami z dziećmi. Wyjazd w niedzielę o godz. 7:00 spod kościoła.

Gorąco zachęcamy do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”. Dzisiaj w numerze przeczytamy o tym jak wyglądała edukacja w starożytności i do jakiej szkoły chodził Pan Jezus. W zakrystii są też do nabycia cztery ostatnie egzemplarze sierpniowego wydania miesięcznika dla dzieci „STAŚ”.

W dalszym ciągu można się zapisać na wrześniową pielgrzymkę do Sandomierza. Termin wyjazdu 13-15 września. W programie pobyt w sanktuarium w Godowie-Kałkowie, Baranowie Sandomierskim i wiele innych ciekawych miejsc. Cały program wyjazdu można otrzymać w zakrystii a także umieszczony jest na naszej stronie internetowej. Koszt wyjazdu: 380 zł.

Serdecznie zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej do uczestnictwa w parafialnej scholi dziecięcej. Pan Organista podejmie się dzieła stworzenia nowej scholi. Prosimy więc rodziców by przemyśleli ewentualność zaangażowania swoich pociech w liturgiczny śpiew ku czci Pana. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższą sobotę, 4 września o godz. 10.00 w sali muzycznej Domu Parafialnego.

Decyzją ks. Arcybiskupa Metropolity nastąpiły zmiany w składzie naszego zespołu duszpasterskiego. Ks. Roman i ks. Paweł zostali przeniesieni do pracy w Bystrej Podhalańskiej i Szarowie. Serdecznie dziękujemy im za dotychczasową pracę w naszej parafii i życzymy Bożego Błogosławieństwa w nowych placówkach. U nas posługę duszpasterską podejmują: ks. Marek Śladewski i ks. Wojciech Wylegała. Serdecznie witamy ich w naszej wspólnocie. Otoczmy ich naszą życzliwością i prośmy by Chrystus Najwyższy Pasterz miał ich w swojej opiece.

Od przyszłej niedzieli powracamy do normalnego rozkładu Mszy niedzielnych. Powraca Msza św. o 12.15 a wieczorna Msza św. odprawiana będzie o godz. 18.00.

W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Zofia Kądziołka. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu.