01Piątek, 1 marca 2024Antonina, Antoni, Albin
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 31 października 2021 Liczba wyświetleń: 751

Ogłoszenia - 31 Niedziela Zwykła

Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie będzie tego dnia Mszy świętej o godz. 12:15. O 14.30 zgromadzimy się przy wejściu głównym na cmentarz parafialny, skąd rozpoczniemy procesję żałobną i przejdziemy na cmentarz komunalny, odprawiając modlitwy wypominkowe za zmarłych. Po procesji o 15.00 Msza święta na cmentarzu komunalnym. W Dzień Zaduszny Msze św. w kościele o 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu kancelaria będzie nieczynna. O 14.30 zgromadzimy się przy krzyżu na cmentarzu parafialnym, gdzie odprawimy modlitwy wypominkowe, po czym odmawiając różaniec, przejdziemy na cmentarz komunalny, gdzie odprawimy Mszę św. zbiorową za zmarłych o godz. 15.00. Intencje mszalne za zmarłych na oba te święte dni oraz wypominki można zamawiać w zakrystii.
Ogłoszenia - 31 Niedziela Zwykła

W Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych, spełniając następujące warunki: nawiedzenie kościoła lub cmentarza, stan łaski uświęcającej, modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Przez cały listopad, każdy kto nawiedzi cmentarz i chociaż w myśli pomodli się za zmarłych także może zyskać odpust zupełny, ofiarowany za dusze w czyśćcu. Przez pierwsze osiem dni listopada będziemy codziennie przed wieczorną Mszą św. odmawiać koronkę do Bożego Miłosierdzia połączoną z wypominkami jednorazowymi.

Pamiętajmy, że zarówno teren kościoła jak i cmentarza to dla nas katolików miejsca święte. Zachowajmy sami godność i powagę należną tym miejscom, by mieć prawo spodziewać się tego od ludzi innych światopoglądów, którzy również tego dnia przyjdą na groby swoich bliskich.

Dzisiaj oraz w Dzień Wszystkich Świętych, członkowie Rady Parafialnej, Zespołu Misterium, Redakcji Biuletynu i zespołu muzycznego prowadzić będą na naszym cmentarzu kwestę, przeznaczoną na potrzeby naszego cmentarza. Ofiary zebrane w ten sposób pozwolą sfinansować zakończone już prace przy budowie kolejnych alejek między grobami. Zachęcamy wszystkich do wsparcia tego dzieła.

W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00 po czym Msza św. o godz. 16.30 i dalszy ciąg spowiedzi. Przygotowaniem do I piątku będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w I czwartek, po wieczornej Mszy św. na którą serdecznie zapraszamy.

Pierwsza w tym roku składka na ogrzewanie naszej świątyni będzie w najbliższą niedzielę (7 XI). Druga taka składka będzie w Święto Trzech Króli.