04Poniedziałek, 4 marca 2024Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 14 listopada 2021 Liczba wyświetleń: 551

Ogłoszenia - 33 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: - w środę – św. Elżbiety Węgierskiej; we czwartek – bł. Karoliny Kózkówny; w sobotę - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego - przyszła niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny. Za dwa tygodnie rozpocznie się Adwent.
Ogłoszenia - 33 Niedziela Zwykła

Dzisiaj obchodzimy 5 Światowy Dzień Ubogich. Naszą modlitwą i darem serca ogarniamy dziś osoby potrzebujące, cierpiące niedostatek. Do oznaczonej skarbony można złożyć dar dla ludzi potrzebujących.

Dziękujemy wszystkim, którzy w czasie Mszy św. za Ojczyznę, w Święto Niepodległości, wsparli „Fundusz Marcinowy”, finansujący obiady dla dzieci z biednych rodzin. Zebrano tego dnia 1.528 zł. Dziękujemy również za ofiary na ogrzewanie naszej świątyni. W ubiegłą niedzielę złożono na ten cel. 12.814 zł.

Nasza parafialna schola dziecięca zaprasza do swych szeregów nowych adeptów śpiewania. Spotkania scholi we czwartki o godz. 16.00. Czekamy też na nowych ministrantów i lektorów do posługi przy ołtarzu.

Najbliższa sobota to dzień wspomnienia św. Rafała Kalinowskiego, patrona męskiej Róży Różańcowej. Z tej okazji zapraszamy wszystkich członków tej róży na Mszę św. w sobotni wieczór i spotkanie po Mszy św. Zapraszamy też mężczyzn chętnych do włączenia się do Róż Różańcowych.

W tym tygodniu wypada trzeci piątek listopada. Zgodnie z naszą tradycją tego dnia wieczorem odprawiona zostanie Msza św. w intencji wszystkich zmarłych których żegnaliśmy w okresie ostatnich 12 miesięcy. Po Mszy poświęcenie zniczy, które każda z rodzin będzie mogła zanieść na cmentarz i zapalić na grobach swoich zmarłych.

Przypominamy, że cały czas osoby chore i starsze mogą korzystać z posługi sakramentalnej w domu. Należy telefonicznie bądź osobiście ustalić termin wizyty kapłana ze spowiedzią i Komunią św. Można też korzystać z posługi Nadzwyczajnego Szafarza przyjmując Komunię św. w każdą niedzielę.

W zakrystii można jeszcze nabyć ostatnie egzemplarze pisma dla dzieci STAŚ oraz Mały Gość Niedzielny z bardzo pouczającym komiksem przedstawiającym życie ks. Jana Machy, którego beatyfikacja odbędzie się za tydzień.  

Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca. Składka będzie comiesięczną składką inwestycyjną.