04Poniedziałek, 4 marca 2024Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 14 lutego 2021 Liczba wyświetleń: 597

Ogłoszenia - 6 Niedziela Zwykła

Przed nami ostatnie dni przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. W tym tygodniu we środę wypada Popielec. Naszym przygotowaniem do owocnego przeżycia Wielkiego Postu będzie nabożeństwo czterdziestogodzinne w najbliższy poniedziałek i wtorek. W oba te dni rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00, po czym koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa indywidualna do wieczornej Mszy św. W środę popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem przed południem o godz. 7.00 i 9.00, a po południu o 16.00, 17.00 i 18.00. W dalszym ciągu obowiązują przepisy ograniczające liczbę wiernych w kościele. Kto nie czuje się na siłach by w ten mroźny czas przyjść na Mszę św. niech modli się w domu. Oczywiście Popielec to dzień ścisłego postu, a więc wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta. W Popielec kancelaria parafialna będzie nieczynna.
Ogłoszenia - 6 Niedziela Zwykła
W środę popielcową na Mszę św. o godzinie 18:00 zapraszamy młodzież z klas VIII, która przygotowuje się do przyjęcia bierzmowania w naszej parafii. Po Mszy spotkanie w kościele.

Wspólnym przeżywaniem Wielkiego Postu będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga krzyżowa dla dzieci w piątki o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.15 a po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 wspólna droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00. Zachęcamy, by korzystać z Mszy o godz. 16.30 i połączyć ją z Gorzkimi Żalami o 17.00.

Zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego i miesięcznika STAŚ.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka będzie comiesięczną składką inwestycyjną.

W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Zofia Morcińczyk, Fryderyka Gradowska i Maria Lembas. Prośmy dla nich o Miłosierdzie Boże.