21Środa, 21 lutego 2024Eleonora, Feliks, Kiejstus
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 27 lutego 2022 Liczba wyświetleń: 645

Ogłoszenia - 8 Niedziela Zwykła

Przed nami ostatnie dni przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. W tym tygodniu we środę wypada Popielec. Naszym przygotowaniem do owocnego przeżycia Wielkiego Postu będzie nabożeństwo czterdziestogodzinne w najbliższy poniedziałek i wtorek. W oba te dni rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00, po czym koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa indywidualna do wieczornej Mszy św. Kancelaria parafialna w obu tych dniach będzie nieczynna.
Ogłoszenia - 8 Niedziela Zwykła

W środę popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem przed południem o godz. 7.00 i 9.00, a po południu o 16.00 i 18.00. Oczywiście Popielec to dzień ścisłego postu, a więc wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta. W Popielec kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W środę popielcową na Mszę św. o godzinie 18:00 zapraszamy młodzież z klas VIII, przygotowującą się do przyjęcia bierzmowania. Po Mszy spotkanie w kościele.

W piątek wspomnienie św. Kazimierza. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W pierwszy piątek spowiedź dla dzieci od godz. 16:00, po czym o godz. 16:30 Msza św. dla nich. Przypominamy o możliwości odwiedzenia osób starszych i chorych z sakramentem pokuty i Eucharystii w domu, po uprzednim indywidualnym ustaleniu terminu.

Wspólnym przeżywaniem Wielkiego Postu będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga krzyżowa dla dzieci w piątki o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.15 a po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 wspólna droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00.

Zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego.

W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Stanisław Kułaga i Michał Mierzwa. Prośmy dla nich o Miłosierdzie Boże.