25Wtorek, 25 czerwca 2024Dorota, Łucja, Wilhelm
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 14 września 2014

Podwyższenie Krzyża Świętego 2014

W niedzielę 14 września obchodziliśmy święto Podwyższenia Krzyża Świętego, które w naszej parafii wiąże się z tradycyjną procesją na Górę Bożniową pod Krzyż Jubileuszowy. Na szczycie góry mogliśmy wysłuchać "Siedem słów Chrystusa z Krzyża" przygotowanych przez Grupę "Misterium". Przyniesione przez wiernych a poświęcone w sierpniu bukiety ziół i kwiatów zostały spalone.

Fotogaleria

niedziela, 31 sierpnia 2014

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Inauguracyjną Mszą św. niedzielną dzieci i młodzież rozpoczęły kolejny w swym życiu rok szkolny. Dla pierwszoklasistów jest to szczególne przeżycie, dlatego na Mszy św. poświęcono im plecaki ze szkolnym wyposażeniem. W modlitwach na początek roku nauki wypraszaliśmy dla Wszystkich potrzebne dary Ducha Świętego. Jednocześnie posługę w naszej parafii rozpoczął ks. neoprezbiter Sebastian Kowalczyk, który zastąpił ks. Sebastiana Nowickiego.
Fotogaleria

piątek, 25 lipca 2014

Poświęcenie samochodów

W dzień św. Krzysztofa odbyło się poświęcenie samochodów i rowerów na parkingu przy kościele. Opiece świętego zawierzyliśmy siebie, nasze pojazdy oraz cele naszych podróży.
Fotogaleria

środa, 2 lipca 2014

Odpust ku czci św. Apostołów 2014

Przez całą odpustową niedzielę gościliśmy wśród nas ks. Michała Kowalskiego, proboszcza w Woli Zachariaszowskiej.
Głoszone przez niego kazania oraz odprawiona Msza św. odpustowa (z Orkiestrą z tamtejszej parafii oraz chórem "Echo") należały do centralnych obchodów tej niedzieli.
1.Msza Odpustowa-Fofogaleria

2.Bigos Proboszcza-Fotogaleria

3.Bigos Proboszcza -VIDEO

czwartek, 26 czerwca 2014

Oktawa Bożego Ciała 2014

Coroczne zakończenie Oktawy Bożego Ciała wiąże się z procesją wokół kościoła z udziałem dzieci sypiących kwiaty, z dzwoneczkami oraz w strojach komunijnych, a także z poświęceniem wianków ze ziół i kwiatów oraz nagrodzeniem słodyczami przez ks. Proboszcza najwytrwalszych uczestników Oktawy (czyli dzieci, Pań od świec, Panów od baldachimu, a także wszystkich wiernych).
Fotogaleria

wtorek, 24 czerwca 2014

Pielgrzymka do Włoch

Pielgrzymka trwała 10 dni w dniach 25.04.2014 do 04.05.2014
Zwiedziliśmy:Wenecję,Rzym,Monte Cassino,San Giovanni Rotondo,Wzgórze
Sant Angelo,Lanciano,Manoppelo,Siena,San
Gimignamo,Florencja.Przejechaliśmy 4500 km
Punktem kulminacyjnym była Uroczystość Kanonizacji Jana Pawła II w dniu
27.04.2014 na Placu Św.Piotra w Watykanie
Organizatorem oraz prowadzącym duchowo  był Ks.Stanisław Bercal

Fotogaleria

czwartek, 19 czerwca 2014

Boże Ciało 2014

W czwartek przeżywaliśmy Boże Ciało. Przy czterech ołtarzach rozważaliśmy wersy aktu strzelistego „Ufam Tobie, boś Ty wierny, wszechmocny i miłosierny. Dasz mi grzechów odpuszczenie, łaskę i wieczne zbawienie”. Dzieci sypiące kwiaty, chłopcy z dzwoneczkami, dzieci rocznicowe w odświętnych strojach, strażacy, orkiestra, pomoc Policji oraz pięknie przygotowane ołtarze - to wszystko razem pozwoliło pobożnie i radośnie przeżyć tegoroczną procesję w naszej parafii.
Fotogaleria

środa, 11 czerwca 2014

Wyjazd Służby Liturgicznej na Leskowiec

W sobotę 7 czerwca grupa Służby Liturgicznej wraz z rodzinami i ks. Sebastianem Nowickim, duszpasterzem ministrantów i lektorów, udała się na wycieczkę na Leskowiec w Beskidzie Małym. Słoneczna pogoda sprawiła, że wszyscy miło spędzili czas. Uczestnicy zobaczyli również Sanktuarium Górskie na Groniu Jana Pawła II k. Leskowca.

Fotogaleria

środa, 4 czerwca 2014

Bierzmowanie młodzieży 2014

Z rąk ks. Biskupa Jana Szkodonia 50 uczniów gimnazjów przyjęło Sakrament Bierzmowania. We wspólnej modlitwie towarzyszyli im rodzice, świadkowie, dyrektorzy szkół, nauczyciele i katecheci. Bezpośrednim przygotowaniem młodzieży kierował ks. Janusz Rabiniak, który wraz z Młodzieżowym Zespołem Muzycznym prowadził śpiew podczas liturgii. Dekoracja kościoła to zasługa Sióstr Służebniczek posługujących w parafii.

Fotogaeria

niedziela, 25 maja 2014

XIX Festyn z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka

XIX Festyn z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka przeżywaliśmy pod hasłem „Mama i ja – wspólna radość”. Nie zabrakło występów podopiecznych trzebińskich Warsztatów Terapii Zajęciowej, dzieci z przedszkoli oraz dziecięcej scholi naszej parafii. Gwiazdą wieczoru była wokalistka Magda Anioł. W trakcie festynu odbywały się liczne konkursy z nagrodami, zabawy edukacyjno-animacyjne oraz pokazy ratownictwa medycznego. Przy sprzyjającej pogodzie oraz licznej obecności całych rodzin mile spędziliśmy niedzielne popołudnie.
Foto-Video galeria

sobota, 24 maja 2014

Pielgrzymka Kręgu Biblijnego

Wadowice i Kalwaria, to miejsca, które w sobotę 24-go maja odwiedził Krąg Biblijny i sympatycy wraz z ks. Arturem. Kościół św.Piotra, Msza św. w wadowickiej bazylice, Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II oraz kalwaryjskie Sanktuarium. Dzień minął szybko, pozostawiając moc dobrych wspomnień.
Fotogaleria

poniedziałek, 19 maja 2014

Nabożeństwa majowe 2014

W każdy poniedziałek maja dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8, które katechizuje s. Grażyna, wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyły we Mszy św. wieczornej oraz nabożeństwie majowym. Zaangażowali się w Liturgię Słowa (dzieci z kl. IV) oraz procesję z darami (kl. II), wśród których znalazły się papierowe serca z wypisanymi dobrymi uczynkami dzieci. Obecność dzieci w kościele to jedna z form ich przygotowania do I Komunii Świętej. Formacją kieruje s. Grażyna.

 Fotogaleria

czwartek, 8 maja 2014

Odpust ku czci św. Stanisława

W czwartek 8 maja świętowaliśmy odpust ku czci św. Stanisława. Sumie odpustowej z procesją wokół kościoła przewodniczył ks. Krzysztof Kołata (wikariusz w latach 1997-2001), obchodzący w tym roku 25-lecie Sakramentu Kapłaństwa. Dzień odpustu był także dniem imienin ks. Proboszcza, dlatego nie zabrakło również życzeń dla Solenizanta.
Fotogaleria

czwartek, 8 maja 2014

Koncert Piwnicy Pod Baranami

W przededniu I rocznicy śmierci śp. Wiesława Pierzchały została odprawiona Msza św. o spokój Jego duszy. Po Eucharystii artyści krakowskiej "Piwnicy Pod Baranami" w wyjątkowym koncercie oddali hołd Zmarłemu poprzez słowo i niepowtarzalną muzykę.
Foto-Video galeria

piątek, 25 kwietnia 2014

Jan Paweł II. Droga do świętości

W czwartek 24 kwietnia br. w słowie, obrazie i muzyce mogliśmy wsłuchać się i ujrzeć wizerunek Św. Jana Pawła II. W programie przygotowanym przez ks. Janusza oraz młodzież gimnazjalną i Zespół Muzyczno-Wokalny z naszej parafii usłyszeliśmy fragmenty Tryptyku Rzymskiego. Spotkanie odbyło się w Dworze Zieleniewskich
Fotogaleria

niedziela, 20 kwietnia 2014

Wielka Sobota-Rezurekcja

W Wielką Sobotę adorowaliśmy Jezusa w Grobie, święciliśmy pokarmy na stół wielkanocny. Wieczorem nastąpiła Wigilia Paschalna, podczas której poświęcono ogień, paschał i wodę. Uroczysta Eucharystia zwieńczyła sobotnią liturgię.

W niedzielny poranek wyśpiewaliśmy radosne "Alleluja!" podczas procesji rezurekcyjnej.

 Fotogaleria

sobota, 19 kwietnia 2014

Wielki Czwartek,Wielki Piątek

 Wielki Czwartek to pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa, stąd też tego dnia składaliśmy Kapłanom życzenia. Po Mszy św. przeniesiono Najświętszy Sakrament do tzw. "Ciemnicy", czyli kaplicy upamiętniającej pojmanie Jezusa.
Fotogaleria

wtorek, 8 kwietnia 2014

Rekolekcje wielkopostne 2014

Przez trzy niedziele wielkopostne trwały w naszej parafii rekolekcje. Nauki w tym roku głosił o. Włodzimierz Tochmański, karmelita. W ćwiczeniach rekolekcyjnych brali udział zarówno dorośli, jak i dzieci oraz młodzież. Podczas niedzielnych spotkań nagradzani byli również laureaci biuletynowego konkursu dla najmłodszych.
Fotogaleria

czwartek, 27 marca 2014

Tyniec 2014

W sobotę 22 marca miała miejsce parafialna pielgrzymka do Krakowa na comiesięczną Nowennę Miesięcy.
Jednak rozpoczęliśmy ten piękny słoneczny dzień od zwiedzania Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Kolejny punkt, to Krakowski Ogród Zoologiczny. Zakończyliśmy Mszą św. i procesją światła w Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach.

Fotogaleria

środa, 5 marca 2014

Popielec

Popielec to dzień posypania głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia.
Fotogaleria