01Piątek, 1 marca 2024Antonina, Antoni, Albin
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 25 maja 2014

XIX Festyn z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka

XIX Festyn z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka przeżywaliśmy pod hasłem „Mama i ja – wspólna radość”. Nie zabrakło występów podopiecznych trzebińskich Warsztatów Terapii Zajęciowej, dzieci z przedszkoli oraz dziecięcej scholi naszej parafii. Gwiazdą wieczoru była wokalistka Magda Anioł. W trakcie festynu odbywały się liczne konkursy z nagrodami, zabawy edukacyjno-animacyjne oraz pokazy ratownictwa medycznego. Przy sprzyjającej pogodzie oraz licznej obecności całych rodzin mile spędziliśmy niedzielne popołudnie.
Foto-Video galeria

sobota, 24 maja 2014

Pielgrzymka Kręgu Biblijnego

Wadowice i Kalwaria, to miejsca, które w sobotę 24-go maja odwiedził Krąg Biblijny i sympatycy wraz z ks. Arturem. Kościół św.Piotra, Msza św. w wadowickiej bazylice, Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II oraz kalwaryjskie Sanktuarium. Dzień minął szybko, pozostawiając moc dobrych wspomnień.
Fotogaleria

poniedziałek, 19 maja 2014

Nabożeństwa majowe 2014

W każdy poniedziałek maja dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8, które katechizuje s. Grażyna, wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyły we Mszy św. wieczornej oraz nabożeństwie majowym. Zaangażowali się w Liturgię Słowa (dzieci z kl. IV) oraz procesję z darami (kl. II), wśród których znalazły się papierowe serca z wypisanymi dobrymi uczynkami dzieci. Obecność dzieci w kościele to jedna z form ich przygotowania do I Komunii Świętej. Formacją kieruje s. Grażyna.

 Fotogaleria

czwartek, 8 maja 2014

Odpust ku czci św. Stanisława

W czwartek 8 maja świętowaliśmy odpust ku czci św. Stanisława. Sumie odpustowej z procesją wokół kościoła przewodniczył ks. Krzysztof Kołata (wikariusz w latach 1997-2001), obchodzący w tym roku 25-lecie Sakramentu Kapłaństwa. Dzień odpustu był także dniem imienin ks. Proboszcza, dlatego nie zabrakło również życzeń dla Solenizanta.
Fotogaleria

czwartek, 8 maja 2014

Koncert Piwnicy Pod Baranami

W przededniu I rocznicy śmierci śp. Wiesława Pierzchały została odprawiona Msza św. o spokój Jego duszy. Po Eucharystii artyści krakowskiej "Piwnicy Pod Baranami" w wyjątkowym koncercie oddali hołd Zmarłemu poprzez słowo i niepowtarzalną muzykę.
Foto-Video galeria

piątek, 25 kwietnia 2014

Jan Paweł II. Droga do świętości

W czwartek 24 kwietnia br. w słowie, obrazie i muzyce mogliśmy wsłuchać się i ujrzeć wizerunek Św. Jana Pawła II. W programie przygotowanym przez ks. Janusza oraz młodzież gimnazjalną i Zespół Muzyczno-Wokalny z naszej parafii usłyszeliśmy fragmenty Tryptyku Rzymskiego. Spotkanie odbyło się w Dworze Zieleniewskich
Fotogaleria

niedziela, 20 kwietnia 2014

Wielka Sobota-Rezurekcja

W Wielką Sobotę adorowaliśmy Jezusa w Grobie, święciliśmy pokarmy na stół wielkanocny. Wieczorem nastąpiła Wigilia Paschalna, podczas której poświęcono ogień, paschał i wodę. Uroczysta Eucharystia zwieńczyła sobotnią liturgię.

W niedzielny poranek wyśpiewaliśmy radosne "Alleluja!" podczas procesji rezurekcyjnej.

 Fotogaleria

sobota, 19 kwietnia 2014

Wielki Czwartek,Wielki Piątek

 Wielki Czwartek to pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa, stąd też tego dnia składaliśmy Kapłanom życzenia. Po Mszy św. przeniesiono Najświętszy Sakrament do tzw. "Ciemnicy", czyli kaplicy upamiętniającej pojmanie Jezusa.
Fotogaleria

wtorek, 8 kwietnia 2014

Rekolekcje wielkopostne 2014

Przez trzy niedziele wielkopostne trwały w naszej parafii rekolekcje. Nauki w tym roku głosił o. Włodzimierz Tochmański, karmelita. W ćwiczeniach rekolekcyjnych brali udział zarówno dorośli, jak i dzieci oraz młodzież. Podczas niedzielnych spotkań nagradzani byli również laureaci biuletynowego konkursu dla najmłodszych.
Fotogaleria

czwartek, 27 marca 2014

Tyniec 2014

W sobotę 22 marca miała miejsce parafialna pielgrzymka do Krakowa na comiesięczną Nowennę Miesięcy.
Jednak rozpoczęliśmy ten piękny słoneczny dzień od zwiedzania Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Kolejny punkt, to Krakowski Ogród Zoologiczny. Zakończyliśmy Mszą św. i procesją światła w Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach.

Fotogaleria

środa, 5 marca 2014

Popielec

Popielec to dzień posypania głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia.
Fotogaleria

czwartek, 13 lutego 2014

Wyjazd Grupy muzycznej do Zakopanego

W dniach od 10 do 13 lutego odbył się wyjazd Grupy Muzycznej prowadzonej pod kierunkiem ks. Janusza Rabiniaka do Zakopanego.
Fotogaleria

piątek, 7 lutego 2014

Koncert Kolęd i Pastorałek

W święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego odbył się w naszym kościele XVII Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chórów i zespołów z regionu chrzanowsko-trzebińskiego. Piękne świąteczne utwory zaprezentowały chóry: „Canticum Canticorum”, „Milenium”, „Żaby”, „Canzona”, „Ad Hoc”, „Vox Animae”, „Vocalis” i „Echo”. Gwiazdą wieczoru była parafialna schola pod dyr. s. Katarzyny. Podczas koncertu można było również usłyszeć Miejską Orkiestrę Dętą z Trzebini. Całość wydarzenia zorganizowana została przy współpracy naszej parafii z Trzebińskim Centrum Kultury.
Fotogaleria

niedziela, 2 lutego 2014

5 lat Misterium

25 stycznia w sobotę o godz. 19.00 Mszą Świętą koncelebrowaną przez ks. Sebastiana obecnego opiekuna oraz ks. Sławomira założyciela, nasza parafialna Grupa Misterium rozpoczęła obchody pięciolecia istnienia. Podziękowania, opłatek, kolacja, wręczenie „Oskarów”, quiz, wiersz… to mamy nadzieję początek świętowania….
Fotogaleria

czwartek, 9 stycznia 2014

Jasełka 2014

W poniedziałek 6 stycznia 2014 r., w Święto Trzech Króli, w naszym kościele zostały zaprezentowane jasełka przygotowane przez scholę i ministrantów. W całym przedstawieniu wzięło udział 60 osób. Ścieżka dźwiękowa i scenariusz na podstawie „Jasełek” z „Baśniowej Kapeli”. Nad całością czuwała s. Katarzyna, p. Agnieszka Mazur i p. Hubert Jaromin.

Fotogaleria

poniedziałek, 30 grudnia 2013

Jubileusze Małżenskie 2013

Podczas uroczystej Mszy św.o godz.9:30 złoci i srebrni Jubilaci
odnowili swoje Małżenskie Śluby.Na zakończenie otrzymali od ks. Proboszcza pamiątkowe obrazki. Śpiew podczas liturgii animował zespól muzyczno-wokalny ks. Janusza.
50-cio lecie obchodzili:
-Bolesława i Michał Madej
-Helena i Gerard Przeworowscy
Stanisław i Maria Tybor
25-cio lecie obchodzili:
-Urszula i Jaroslaw Głogowscy
-Agata i Bogdan Madej
-Agata i Robert Straś
Fotogaleria

piątek, 27 grudnia 2013

Boże Narodzenie 2013

"Wśród nocnej ciszy" zgromadziliśmy się na Pasterce, aby rozpocząć świętowanie pamiątki Narodzenia Pańskiego. Przed Mszą św. zespół młodzieżowy śpiewał kolędy, a my złożyliśmy sobie życzenia. Tegoroczna szopka to odzwierciedlenie Groty Mlecznej z Betlejem. W świątecznym nastroju, w pięknie przyozdobionym kościele wspólnie świętowaliśmy Boże Narodzenie.

Fotogaleria

wtorek, 24 grudnia 2013

Adwent 2013

Tegoroczny Adwent przeżywaliśmy pod hasłem „uBoga droga”.Podczas roratnich spotkań poznawaliśmy postaci świętych i błogosławionych, którzy w swoim życiu troszczyli się o biednych i cierpiących. W środę 18 grudnia trzebińscy harcerze przynieśli do naszej świątyni Betlejemskie Światło Pokoju, które zapalone podczas wigilijnej wieczerzy przybliży nam betlejemską Grotę Narodzenia. W poniedziałek 23 grudnia nagrodzono najpilniej chodzące na roraty dzieci oraz wybrano najpiękniejsze adwentowe lampiony. Przez cały Adwent trwała też zbiórka monet miedzianych na budowę stołówki w Zambii. Zebrano ponad 50 kg monet.

Fotogaleria

piątek, 20 grudnia 2013

Spotkanie Opłatkowe Grupy Młodzieżowej

Dnia 20 grudnia odbył się Opłatek dla Grupy Młodzieżowej z naszej Parafii. Gościem honorowym był ks. Proboszcz Stanisław Bercal, który złożył młodzieży serdeczne życzenia i wyraził ogromną wdzięczność i radość z tak licznej obecności na spotkaniu opłatkowym jak również na cotygodniowych spotkaniach formacyjnych prowadzonych przez ks. Janusza. Wzięło w nim udział ponad 50 osób.  
Fotogaleria

wtorek, 17 grudnia 2013

Spotkanie Opłatkowe Kręgu Biblijnego

We wtorek 17 grudnia Krąg Biblijny spotkał się przy wigilijnym stole. Gościem honorowym był ks. Proboszcz Stanisław Bercal.  Wspólne życzenia, łamanie opłatkiem, kolacja i wiele serdeczności tak w kilku słowach można opisać ten wieczór.    Zwieńczeniem spotkania była wspólna modlitwa i Apel Jasnogórski poprowadzona przez prowadzącego Krąg ks. Artura Zdebskiego.

Fotogaleria