21Środa, 21 lutego 2024Eleonora, Feliks, Kiejstus
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
piątek, 26 czerwca 2015

Pielgrzymka na Dolny Śląsk 12-14 czerwca 2015 r.

Św. Anna, Wambierzyce, Henryków, Krzeszów
W dniach 12-14 06 grupa naszych parafian udala się na pielgrzymkę do sanktuariów
Dolnego Śląska.Te trzy dni były nie tylko czasem zwiedzania,poznawania pieknych
i interesujacych miejsc,ale rownież-co kilkakrotnie podkreślał ksiądz proboszcz-czasem podróży w głąb siebie.

piątek, 5 czerwca 2015

Boże Ciało 2015

W uroczystej procesji Bożego Ciała bardzo licznie wzięły udział dzieci komunijne, sypiące kwiaty oraz dzwoniące dzwonkami. Cieszyła liczna obecność ministrantów i lektorów, a także Miejskiej Orkiestry Dętej. W tym roku przy czterech ołtarzach rozważaliśmy akt strzelisty miłości. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przygotowanie i udekorowanie ołtarzy, a także za publiczne świadectwo wiary w Jezusa Eucharystycznego. Policji i służbie medycznej dziękujemy za obecność i nieocenioną pomoc.
Foto galeia-pełna

sobota, 30 maja 2015

XX Festyn z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka

W sobotę 30 maja 2015 r. odbył się przy naszym kościele XX Festyn z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka.
 Coroczne spotkanie organizowane jest przy współpracy naszej parafii z Dworem Zieleniewskim oraz Trzebińskim
Centrum Kultury. Zaprezentowały się: Warsztaty Terapii Zajęciowej, Przedszkola Samorządowe
 oraz parafialna schola. Nie zabrakło tradycyjnego czytania bajki, w tym roku wiersz "Sowa" Jana Brzechwy.
Gwiazdą wieczoru był zespół "The Postman", porównywalny do zespołu Beatlesów.
Pogoda tego popołudnia była zmienna, ale nastroje pozytywne!
Foto-Video Galeria/pelna

piątek, 22 maja 2015

Wspomnienie św. Rity

We wspomnienie św. Rity, patronki matek w stanie błogosławionym oraz kobiet pragnących zostać matkami, w naszym kościele poświęcono róże jako symbol św. Rity oraz wyraz modlitw o szczęśliwy poród. Tego wieczoru kobiety spodziewające się dziecka oraz modlące się o stan błogosławiony i ich rodziny uczestniczyły w Eucharystii i wraz ze wszystkimi modliliśmy się o potrzebne łaski i opiekę Bożą.

poniedziałek, 18 maja 2015

Konkurs Gimnazjalny -JAN PAWEŁ II NA POLSKIEJ ZIEMI

W dniu 18 maja br. w Dworze Zieleniewskich odbył się finał Gminnego
 Konkursu Gimnazjalnego „JAN PAWEŁ II NA POLSKIEJ ZIEMI”,
połączony z uroczystym koncertem w wykonaniu młodzieży,
oraz nagrodzeniem finalistów i laureatów w kategorii plastycznej i teoretycznej.
Fotogaleria

czwartek, 14 maja 2015

Pierwsza Komunia Święta 2015

W niedzielę 10 maja 2015 r. aż 78 dzieci z trzecich klas szkoły podstawowej przyjęło po raz pierwszy Komunię świętą z rąk ks. Proboszcza do swoich serc. Wraz ze swoimi rodzicami, chrzestnymi oraz rodzinami dzieci w pełni uczestniczyły po raz pierwszy we Mszy świętej. Wspólnie z rodzicami zaangażowali się w liturgię, przygotowując czytania, śpiewy oraz okolicznościowe podziękowania. Dzień wcześniej przeżyły swoją pierwszą spowiedź, a w ciągu Białego Tygodnia uczestniczyli w strojach komunijnych w Eucharystii i nabożeństwie majowym. Przygotowaniem dzieci do tego wydarzenia kierowała s. Grażyna, śpiew przygotowała s. Katarzyna, natomiast dekoracja świątyni to zasługa s. Marii i zaangażowania rodziców.

Fotogaleria-pełna

sobota, 9 maja 2015

Odpust ku czci św. Stanisława

Świętowanie drugiego tytułu naszego kościoła połączono tradycyjnie z imieninami naszego ks. Proboszcza. W tym roku również okazją do radości było 20-lecie kapłaństwa ks. Janusza Rabiniaka, który przewodniczył Mszy św. odpustowej. W procesji odpustowej licznie wzięły udział dzieci z rodzicami. Życzenia płynęły zarówno do ks. Proboszcza, jak i Jubilata. Szczególnie wybrzmiało "Sto lat" zaśpiewane przed kościołem ks. Januszowi przez młodzież naszej parafii.
Fotogaleria-pełna

poniedziałek, 4 maja 2015

Msza św. w intencji Ojczyzny i Straży Pożarnej

Trzeciomajowe święto zgromadziło wokół ołtarza przedstawicieli władzy samorządowej, ochotniczych straży pożarnych, przedszkoli i szkół, organizacji i stowarzyszeń oraz wszystkich, którzy pragnęli pomodlić się o pomyślność dla naszej Ojczyzny. W uroczystej Eucharystii modliliśmy się przy udziale chóru Milenium, który swoim śpiewem ubogacił tę świąteczną refleksję.
Fotogaleria-pełna

sobota, 25 kwietnia 2015

Koncert Janusza Saługi i Jana Budziaszka

Dzięki współpracy naszej parafii i Stowarzyszenia Wspólna Trzebinia w naszym kościele gościliśmy Janusza Saługę i Jana Budziaszka. W poetyckim koncercie usłyszeliśmy wiele utworów skłaniających do refleksji, zadumy, ale przepełnionych ogromną wiarą i nadzieją.
Fotogaleria-pełna

sobota, 28 marca 2015

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego zaintronizowano w naszej świątyni nowy obraz przedstawiający Matkę Bożą Brzemienną. Podczas uroczystej Eucharystii do grona Służby Liturgicznej dołączyli nowi ministranci. Dzień Zwiastowania to również okazja do włączenia się w modlitwę w ramach Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Fotogaleria-pełna

środa, 11 marca 2015

Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci 2015

Przez trzy niedziele wielkopostne trwają w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nauki rekolekcyjne w tym roku głosi ks. dr Tadeusz Nosek z Krakowa.

Fotogaleria

niedziela, 8 lutego 2015

Koncert kolęd i pastorałek 2015

Zakończeniem okresu śpiewania kolęd był tradycyjny koncert, który odbył się w naszym kościele w niedzielę 1 lutego.
Chóry i zespoły muzyczne z całego powiatu chrzanowskiego zaprezentowały znane kolędy i pastorałki.
 W swoim repertuarze nie zabrakło także mniej znanych utworów.
Wśród artystów była także parafialna schola pod dyr. s. Katarzyny Kozubek. Wspólnym śpiewem zakończyliśmy kolędowy wieczór.
1.Fotogaleria
2.VIDEO

poniedziałek, 29 grudnia 2014

Niedziela Świętej Rodziny

Niedziela Świętej Rodziny to coroczne świętowanie Jubileuszy Małżeńskich. Siedem par odnowiło przysięgę małżeńską, złożoną sobie nawzajem przed laty. Ks. Proboszcz życzył Im Bożej opieki oraz dalszej wytrwałości.
Lista Jubilatów:
60-lecie: Danuta i Henryk Ściebura
50-lecie: Ewa i Zbigniew Bonderek, Eugenia i Eugeniusz Ciupek, Bożena i Jan Łudzik, Teresa i Wojciech Olszak, Maria i Janusz Wądrzyk
25-lecie: Agata i Oleksy Bartosik
Fotogaleria

piątek, 26 grudnia 2014

Boże Narodzenie-Pasterka

Mszą świętą o północy (czyli Pasterką) rozpoczęliśmy świętowanie pamiątki narodzin Jezusa Chrystusa. Przy dźwiękach kolęd w wykonaniu Młodzieżowego Zespołu Muzycznego złożyliśmy sobie świąteczne życzenia wszelkiej pomyślności i Bożego błogosławieństwa.
1.Fotogaleria

2.Video

środa, 24 grudnia 2014

Zakończenie Rorat

Zwieńczeniem tegorocznego Adwentu było zważenie zebranych monet groszowych przeznaczonych na misje salezjańskie w Kongo. W tym roku uzbierano blisko 60 kg monet. Ponadto wybrano i nagrodzono najpiękniejsze lampiony roratnie. Niespodzianką wieczoru były słodkie muffinki czekoladowe, które otrzymali najmłodsi uczestnicy tegorocznych spotkań roratnich.
Fotogaleria