28Wtorek, 28 maja 2024Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 28 maja 2017

Rodzinna Feta w Trzebini

Rodzinna Feta w Trzebini
W niedzielę 28 maja 2017 roku odbył się Festyn z okazji Dnia Matki i Dziecka. W ramach obchodów 200-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu impreza miała szczególny charakter: od pobijania rekordu Polski w jedzeniu ciastka trzebińskiego w Rynku poprzez korowód reprezentacji organizacji społecznych naszej Gminy i występy przedszkoli i szkół aż do koncertu zespołu "Szalone Gitary". Współorganizatorem wydarzenia była nasza parafia reprezentowana przez ks. Proboszcza.
Fotogaleria

sobota, 27 maja 2017

Pielgrzymka Kręgu Biblijnego do Niepołomic, Staniątek i Łagiewnik

W dniu 27.05.2017 r. w sobotni słoneczny poranek "Krąg Biblijny" i osoby stowarzyszone pod przewodnictwem ks. Artura wyjechały na kolejną pielgrzymkę. Tym razem celem pielgrzymki były Niepołomice, Staniątki i Łagiewniki. (IP)
Fotogaleria

środa, 24 maja 2017

Pielgrzymka pokomunijna dzieci klas III do Łagiewnik

W środę 24 maja pod przewodnictwem ks. Artura odbyła się pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych z wychowawcami oraz rodzicami do Krakowa. Uczestnicy nawiedzili sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II na tzw. Białych Morzach.
Fotogaleria

wtorek, 9 maja 2017

Imieniny ks. Proboszcza oraz odpust ku czci św. Stanisława

Liturgiczne wspomnienie św. Stanisława, biskupa i męczennika to zarazem dzień, w którym nasza parafia obchodzi drugorzędny odpust. To także dzień imienin ks. Proboszcza Stanisława Bercala. Nie zabrakło więc życzeń i prezentów dla Solenizanta. W tym roku przypada 30. rocznica święceń kapłańskich ks. Proboszcza, dlatego Jubilat sam celebrował liturgię odpustową, wygłosił kazanie i poprowadził procesję eucharystyczną wokół kościoła.  (BH).
Fotogaleria

niedziela, 7 maja 2017

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas czwartych

W niedzielę 7 maja 2017 roku na Mszy św. o godz. 9:30 dzieci z klas czwartych szkoły podstawowej przeżywały rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej. Eucharystię celebrował ks. Roman Stechura, który podczas kazania przybliżył dzieciom sens częstego przyjmowania Jezusa w Komunii św. Dzieci zaangażowały się w liturgię poprzez udział w Liturgii Słowa, śpiew psalmu czy procesję z darami. Oby nadal tak żywo trwało w nich pragnienie przyjmowania Jezusa w Komunii Świętej

Fotogaleria

czwartek, 4 maja 2017

Święto Konstytucji 3 Maja

W środę 3 maja 2017 roku z udziałem władz samorządowych, delegacji ze szkół i innych organizacji społecznych wzięliśmy udział we Mszy świętej sprawowanej w intencji Ojczyzny i Straży Pożarnej. Eucharystię odprawił ks. Proboszcz, a oprawę muzyczną zapewnił chór Echo z Trzebini.
Fotogaleria

sobota, 15 kwietnia 2017

Triduum Paschalne Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini

Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek rozpoczął się liturgiczny obchód Triduum Paschalnego, czyli pamiątki Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Świętowaliśmy wspomnienie ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa, dziękując naszym Kapłanom za ich posługę wśród nas. Liturgię zakończyło przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji, będącej uobecnieniem modlitwy Jezusa w Ogrodzie Oliwnym.
Wielkopiątkowa liturgia skoncentrowała się wokół śpiewanego opisu Męki Pańskiej, Adoracji Krzyża oraz procesji do Grobu Pańskiego, gdzie adorowaliśmy Jezusa Chrystusa ukrytego w monstrancji.
W Wielką Sobotę odbyło się błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny, a wieczorna Wigilia Paschalna rozpoczęła się od poświęcenia ognia i paschału, wody chrzcielnej, odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego, a obchody zakończyła uroczysta Eucharystia z procesją rezurekcyjną wokół kościoła.
Fotogaleria

poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Niedziela Palmowa 2017

Corocznie Niedziela Palmowa koncentruje się wokół poświęcenia palm i uroczystej procesji wokół kościoła. W ciągu dnia odbył się kiermasz świątecznych prac przygotowanych przez Fundację im. Brata Alberta oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej. Wieczorna Droga Krzyżowa ulicami Trzebini poprowadzona przez wszystkie grupy parafialne zakończyła obchód Niedzieli Palmowej i wprowadziła całą wspólnotę w przeżywanie Wielkiego Tygodnia.
Fotogaleria

poniedziałek, 13 marca 2017

Rekolekcje grupy Misterium i Kręgu Biblijnego


W dniach 10 do 12 Marca odbyły się rekolekcje wielkopostne połączonych grup Misterium oraz Kręgu Biblijnego przy  Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini.Prowadził je ks. mgr Artur Zdebski w  domu Zgromadzenia Sióstr Najświętszego Imienia Jezus w Częstochowie.
Fotogaleria
 

sobota, 4 marca 2017

Poświęcenie obrazu Matki Bożej Bolesnej

U progu Wielkiego Postu w naszym kościele został intronizowany odnowiony obraz Matki Bożej Bolesnej. Na początku Mszy św. sprawowanej w I Niedzielę Wielkiego Postu obraz został wniesiony do świątyni, gdzie poświęcenia i okadzenia wizerunku dokonał ks. Proboszcz.
Fotogaleria

środa, 1 marca 2017

Środa Popielcowa 2017

Obrzędem posypania głów popiołem rozpoczęliśmy tegoroczny Wielki Post.
Przez 40 dni, poprzez modlitwę, post i jałmużnę oraz uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych i rekolekcjach, będziemy przygotowywać się do pamiątki Zmartwychwstania Pańskiego.
Fotogaleria

piątek, 17 lutego 2017

Poświęcenie książeczek dzieciom z kl. III

W czwartek 16 lutego 2017 roku podczas Mszy świętej dzieciom z klas trzecich, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej, zostały poświęcone książeczki do modlitwy. To kolejny etap w drodze do majowego pełnego uczestnictwa w Eucharystii
Fotogaleria

niedziela, 29 stycznia 2017

XX Jubileuszowy Koncert Kolęd i Pastorałek

W niedzielę 29 stycznia 2017 roku w naszym kościele odbył się jubileuszowy XX Koncert Kolęd i Pastorałek im. ks. Prałata Stanisława Gałuszki.
W świątyni przed publicznością wystąpili: VOCALIS (dyr. Dorota Piotrowska), VOX ANIMAE (dyr. Karolina Czura), CANTICUM CANTICORUM (dyr. Piotr Ciuła), CANZONA (dyr. Tomasz Żołna), RAPSODIA (dyr. Irena Hydel), MILENIUM (dyr. Wasyl Stefaniuk), ECHO (dyr. Agnieszka Trela-Jochymek) oraz MIEJSKA ORKIESTRA DĘTA (dyr. Krzysztof Paluchowski).
Organizatorami wydarzenia była nasza parafia we współpracy z Trzebińskim Centrum Kultury.
 Fotogaleria

piątek, 30 grudnia 2016

Boże Narodzenie 2016

Mszą św. o północy (czyli tzw. Pasterką) licznie zgromadzeni w naszym kościele rozpoczęliśmy świętowanie Świąt Narodzenia Pańskiego. Przy pięknej bożonarodzeniowej dekoracji uczestniczyliśmy w Mszy św. i odkrywaliśmy Dzieciątko Jezus w iluminacji szopki. W Pierwszy Dzień Świąt razem z Małżonkami obchodzącymi swoje jubileusze małżeńskie modliliśmy się w intencji rodzin naszej parafii.
 Fotogaleria

piątek, 23 grudnia 2016

Zakończenie rorat 2016

W czwartek 22 grudnia 2016 roku harcerze przekazali naszej parafii Betlejemskie Światło Pokoju. Jednocześnie dla najmłodszych uczestników rorat czekały nagrody za sumienny udział w Mszach świętych w Adwencie. Po wręczeniu plecaków Światowych Dni Młodzieży oraz wyborze najładniejszych ręcznie wykonanych lampionów dokonano zważenia monet groszowych, które przekazane zostaną misjonarzom w Etiopii. Przez cały Adwent uzbieraliśmy ponad 76 kg monet kilkugroszowych.
Fotogaleria

sobota, 17 grudnia 2016

Kiermasz świąteczny przy kościele

W niedzielę 11 grudnia 2016 roku odbył się coroczny kiermasz prac świątecznych przygotowanych przez trzebińską Fundację im. Brata Alberta i Warsztaty Terapii Zajęciowej. Środki pozyskane z zakupu pięknych prac wykonanych przez podopiecznych zasilą działania statutowe Fundacji.
Galeria fotografi

sobota, 10 grudnia 2016

Poświęcenie medalików dzieciom z kl. III

8 grudnia każdego roku Kościół obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. W ten szczególny dzień ks. Proboszcz poświęcił medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Ponadto w ten dzień trzebińscy przedsiębiorcy powierzają się Bogu, gromadząc się na Eucharystii sprawowanej w intencji całej wspólnoty kupców trzebińskich.
Fotogaleria
 

poniedziałek, 14 listopada 2016

Premiera nowej sztuki teatralnej grupy Misterium

Nowy pomysł reżysera Marcina Kobierskiego w wykonaniu Teatralnej Grupy Misterium stał się rzeczywistością!   Tym razem po raz pierwszy Reżyser sięgnął po klasykę! Scenariusz napisał Nikołaj Gogol i Marcin Kobierski aktor krakowskiego Teatru Bagatela. Duże wyzwanie stanęło przed naszymi aktorami – amatorami. Premiera i pierwsze spektakle już za nami.
Fotogaleria
#icselection13 {width: 100% !important; height: 100% !important; padding-top: 0px !important; overflow: visible !important;}