09Wtorek, 9 sierpnia 2022Klara, Roman, Romuald
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 19.00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
środa, 16 września 2015

Poświęcenie figury. Procesja na Górę Bożniową.

W niedzielę 13 września poświęcono figurę św. Jana Nepomucena, która od kilku dni znajduje się w otoczeniu naszego parafialnego parkingu. Wieczorem parafianie udali się na Górę Bożniową pod Krzyż Jubileuszowy, aby we wspólnotowej modlitwie przygotować się na obchody 40-tej rocznicy konsekracji świątyni. Przy Krzyżu spalono zioła i kwiaty, poświęcone w dniu Matki Bożej Zielnej.

wtorek, 1 września 2015

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

W ostatni dzień sierpnia, dziękując za bezpieczne i słoneczne wakacje, dzieci i młodzież zgromadziły się w kościele na uroczystych Mszach św. na początek kolejnego roku nauki. Pierwszoklasistom zostały poświęcone tornistry ze szkolnym wyposażeniem, które będzie przez kolejne miesiące pomocne w zdobywaniu wiedzy. Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Katechetom, Nauczycielom i Pracownikom Szkół życzymy udanego roku szkolnego.
Fotogaleria

niedziela, 23 sierpnia 2015

Występ chóru VOSKRESINNIA z Iwano-Frankowska

Była to część XXV Międzynarodowego Festwalu Muzyki Kameralnej i Organowej.Nasz Kościół na powrót stal się miejscem wystepowania chórów i orkiestr w ramach tego festiwalu.Wysoki poziom i profesjonalizm gości z Ukrainy napewno zostanie w pamięci publiczności,ktora to kilkakrotnie oklaskiwała przedstawienie.
Foto-Video Galeria

środa, 29 lipca 2015

Poswięcenie samochodów

W sobotę 25 lipca w liturgii wspominaliśmy św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. W naszej parafii w tym dniu modliliśmy się o bezpieczną jazdę, rozsądek i szczęśliwe dotarcie do celu dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.  Natomiast po Mszy św. poświęcone zostały samochody na parkingu przed kościołem.  

środa, 8 lipca 2015

Spotkanie Kręgu Biblijnego

W dniu 5 lipca odbyło się spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO w ogrodzie plebańskim kończące sezon 2014/2015. W świątecznej i radosnej atmosferze przy wspólnym stole podsumowaliśmy kolejny rok odkrywania treści Pisma świętego.
Fotogaleria

niedziela, 28 czerwca 2015

Wizytacja kanoniczna i odpust parafialny .Bierzmowanie młodzieży 2015

W sobotę 27 czerwca Mszą św. wieczorną rozpoczęła się wizytacja kanoniczna w naszej parafii, którą przeprowadził ks. Biskup Jan Szkodoń. Księdza Biskupa przywitała w progach świątyni Rada Parafialna, a w kościele – ks. Proboszcz. c.d...
Foto-Video-Galeria

piątek, 26 czerwca 2015

Pielgrzymka na Dolny Śląsk 12-14 czerwca 2015 r.

Św. Anna, Wambierzyce, Henryków, Krzeszów
W dniach 12-14 06 grupa naszych parafian udala się na pielgrzymkę do sanktuariów
Dolnego Śląska.Te trzy dni były nie tylko czasem zwiedzania,poznawania pieknych
i interesujacych miejsc,ale rownież-co kilkakrotnie podkreślał ksiądz proboszcz-czasem podróży w głąb siebie.

piątek, 5 czerwca 2015

Boże Ciało 2015

W uroczystej procesji Bożego Ciała bardzo licznie wzięły udział dzieci komunijne, sypiące kwiaty oraz dzwoniące dzwonkami. Cieszyła liczna obecność ministrantów i lektorów, a także Miejskiej Orkiestry Dętej. W tym roku przy czterech ołtarzach rozważaliśmy akt strzelisty miłości. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przygotowanie i udekorowanie ołtarzy, a także za publiczne świadectwo wiary w Jezusa Eucharystycznego. Policji i służbie medycznej dziękujemy za obecność i nieocenioną pomoc.
Foto galeia-pełna

sobota, 30 maja 2015

XX Festyn z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka

W sobotę 30 maja 2015 r. odbył się przy naszym kościele XX Festyn z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka.
 Coroczne spotkanie organizowane jest przy współpracy naszej parafii z Dworem Zieleniewskim oraz Trzebińskim
Centrum Kultury. Zaprezentowały się: Warsztaty Terapii Zajęciowej, Przedszkola Samorządowe
 oraz parafialna schola. Nie zabrakło tradycyjnego czytania bajki, w tym roku wiersz "Sowa" Jana Brzechwy.
Gwiazdą wieczoru był zespół "The Postman", porównywalny do zespołu Beatlesów.
Pogoda tego popołudnia była zmienna, ale nastroje pozytywne!
Foto-Video Galeria/pelna

piątek, 22 maja 2015

Wspomnienie św. Rity

We wspomnienie św. Rity, patronki matek w stanie błogosławionym oraz kobiet pragnących zostać matkami, w naszym kościele poświęcono róże jako symbol św. Rity oraz wyraz modlitw o szczęśliwy poród. Tego wieczoru kobiety spodziewające się dziecka oraz modlące się o stan błogosławiony i ich rodziny uczestniczyły w Eucharystii i wraz ze wszystkimi modliliśmy się o potrzebne łaski i opiekę Bożą.

poniedziałek, 18 maja 2015

Konkurs Gimnazjalny -JAN PAWEŁ II NA POLSKIEJ ZIEMI

W dniu 18 maja br. w Dworze Zieleniewskich odbył się finał Gminnego
 Konkursu Gimnazjalnego „JAN PAWEŁ II NA POLSKIEJ ZIEMI”,
połączony z uroczystym koncertem w wykonaniu młodzieży,
oraz nagrodzeniem finalistów i laureatów w kategorii plastycznej i teoretycznej.
Fotogaleria

czwartek, 14 maja 2015

Pierwsza Komunia Święta 2015

W niedzielę 10 maja 2015 r. aż 78 dzieci z trzecich klas szkoły podstawowej przyjęło po raz pierwszy Komunię świętą z rąk ks. Proboszcza do swoich serc. Wraz ze swoimi rodzicami, chrzestnymi oraz rodzinami dzieci w pełni uczestniczyły po raz pierwszy we Mszy świętej. Wspólnie z rodzicami zaangażowali się w liturgię, przygotowując czytania, śpiewy oraz okolicznościowe podziękowania. Dzień wcześniej przeżyły swoją pierwszą spowiedź, a w ciągu Białego Tygodnia uczestniczyli w strojach komunijnych w Eucharystii i nabożeństwie majowym. Przygotowaniem dzieci do tego wydarzenia kierowała s. Grażyna, śpiew przygotowała s. Katarzyna, natomiast dekoracja świątyni to zasługa s. Marii i zaangażowania rodziców.

Fotogaleria-pełna

sobota, 9 maja 2015

Odpust ku czci św. Stanisława

Świętowanie drugiego tytułu naszego kościoła połączono tradycyjnie z imieninami naszego ks. Proboszcza. W tym roku również okazją do radości było 20-lecie kapłaństwa ks. Janusza Rabiniaka, który przewodniczył Mszy św. odpustowej. W procesji odpustowej licznie wzięły udział dzieci z rodzicami. Życzenia płynęły zarówno do ks. Proboszcza, jak i Jubilata. Szczególnie wybrzmiało "Sto lat" zaśpiewane przed kościołem ks. Januszowi przez młodzież naszej parafii.
Fotogaleria-pełna

poniedziałek, 4 maja 2015

Msza św. w intencji Ojczyzny i Straży Pożarnej

Trzeciomajowe święto zgromadziło wokół ołtarza przedstawicieli władzy samorządowej, ochotniczych straży pożarnych, przedszkoli i szkół, organizacji i stowarzyszeń oraz wszystkich, którzy pragnęli pomodlić się o pomyślność dla naszej Ojczyzny. W uroczystej Eucharystii modliliśmy się przy udziale chóru Milenium, który swoim śpiewem ubogacił tę świąteczną refleksję.
Fotogaleria-pełna

sobota, 25 kwietnia 2015

Koncert Janusza Saługi i Jana Budziaszka

Dzięki współpracy naszej parafii i Stowarzyszenia Wspólna Trzebinia w naszym kościele gościliśmy Janusza Saługę i Jana Budziaszka. W poetyckim koncercie usłyszeliśmy wiele utworów skłaniających do refleksji, zadumy, ale przepełnionych ogromną wiarą i nadzieją.
Fotogaleria-pełna

sobota, 28 marca 2015

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego zaintronizowano w naszej świątyni nowy obraz przedstawiający Matkę Bożą Brzemienną. Podczas uroczystej Eucharystii do grona Służby Liturgicznej dołączyli nowi ministranci. Dzień Zwiastowania to również okazja do włączenia się w modlitwę w ramach Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Fotogaleria-pełna