03Niedziela, 3 grudnia 2023Franciszek, Hilary, Ksawery
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
sobota, 10 grudnia 2016

Poświęcenie medalików dzieciom z kl. III

8 grudnia każdego roku Kościół obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. W ten szczególny dzień ks. Proboszcz poświęcił medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Ponadto w ten dzień trzebińscy przedsiębiorcy powierzają się Bogu, gromadząc się na Eucharystii sprawowanej w intencji całej wspólnoty kupców trzebińskich.
Fotogaleria
 

poniedziałek, 14 listopada 2016

Premiera nowej sztuki teatralnej grupy Misterium

Nowy pomysł reżysera Marcina Kobierskiego w wykonaniu Teatralnej Grupy Misterium stał się rzeczywistością!   Tym razem po raz pierwszy Reżyser sięgnął po klasykę! Scenariusz napisał Nikołaj Gogol i Marcin Kobierski aktor krakowskiego Teatru Bagatela. Duże wyzwanie stanęło przed naszymi aktorami – amatorami. Premiera i pierwsze spektakle już za nami.
Fotogaleria
#icselection13 {width: 100% !important; height: 100% !important; padding-top: 0px !important; overflow: visible !important;}

piątek, 11 listopada 2016

Uroczysta Msza Św.w 98 Rocznicę Odzyskania Niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się na trzebińskim Rynku, z którego odbył się przemarsz władz samorządowych, pocztów sztandarowych, dzieci, młodzieży i dorosłych do naszej świątyni. Przed kościołem ks. Proboszcz poświęcił nowy samochód dla Ochotniczej Straży Pożarnej, po czym rozpoczęła się uroczysta Msza święta w intencji pomyślności dla naszej Ojczyzny. Oprawę muzyczną zapewnił chór "Echo".
Fotogaleria

środa, 2 listopada 2016

Wszystkich Świętych 2016


Każdego roku 1 listopada na terenie cmentarza parafialnego odbywa się kwesta, którą przeznacza się na prace renowacyjne w obrębie naszej nekropolii. W tym roku – finansujemy budowę nowych alejek między grobami. W tym dniu zadumy uczestniczyliśmy również w procesji po cmentarzach i Mszy św. odprawianej popołudniem na terenie cmentarza komunalnego.

Fotogaleria

niedziela, 30 października 2016

Wystawa -Na szlaku św. Faustyny

Przez kilka dni możemy w naszym koœciele ogladać wystawę przygotowaną w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia przez Panią Annę Górska z Klubu Inteligencji Katolickiej w Chrzanowie, która przybliża życie św. Siostry Faustyny, sekretarki i apostołki Bożego Miłosierdzia. Przy kolejnych planszach mamy możliwość poznawania miejsc, z którymi była związana œw. Siostra Faustyna Kowalska.
 Fotogaleria

środa, 19 października 2016

Cmentarz.Budowa nowych alejek

Przez kilka tygodni trwała budowa budowa nowych alejek na cmentarzu
ze środków kwesty oraz parafialnego funduszu inwestycyjnego.
Fotogaleria

poniedziałek, 10 października 2016

Poświęcenie różańców dzieciom z kl. III

We wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, w piątek 7 października 2016 roku, dzieciom z klas trzech szkoły podstawowej zostały poświęcone różańce. W ramach przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej dzieci uczestniczą w coniedzielnych Mszach świętych, a poświęcone różańce przez ks. Proboszcza pozwolą im modlić się także podczas nabożeństw różańcowych.
 Fotogaleria

czwartek, 6 października 2016

Parafialna pielgrzymka do Sandomierza

Pielgrzymkowa Grupa z naszej parafii w sobotę 1 października odwiedziła najniebezpieczniejsze miasto w Polsce, Sandomierz.   Przecież co tydzień ktoś tam ginie w kolejnych odcinkach Ojca Mateusza.
Fotogaleria

środa, 14 września 2016

Podwyższenie Krzyża Świętego 2016

Tradycyjnie we wrześniowe święto Podwyższenia Krzyża Świętego gromadzimy się na Mszy św. połączonej z adoracją Krzyża. Po wspólnej Eucharystii udaliśmy się w modlitewnej procesji na Górę Bożniową, gdzie zostały spalone poświęcone w sierpniu bukiety ziół i kwiatów. Popiół uzyskany w ten sposób zostanie wykorzystany podczas liturgii Środy Popielcowej.
Fotogaleria

czwartek, 8 września 2016

Koncert chóru A CAPELLA LEOPOLIS z Lwowa

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej - w niedzielę 4 września - w naszym kościele odbył się koncert zespołu wokalnego ze Lwowa pod dyrygenturą Ludmiły Kapustiny. Chórzyści wykonali kilkanaście utworów lwowskich autorów, m.in. Maksyma Berezowskiego czy Mikołaja Dyłeckiego. Między utworami Grażyna Brewińska przedstawiała tematykę pieśni, a także opowiadała o historii zespołu. Poziom wykonania wszystkich utworów był naprawdę wysoki.
Fotogaleria

sobota, 3 września 2016

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Mszą świętą z poświęceniem przyborów szkolnych rozpoczął się dla wszystkich uczniów i nauczycieli kolejny rok szkolny. Wszystkim związanym ze szkołą życzymy dobrego roku, wysokich osiągnięć oraz rozwijania swoich pasji i talentów.

sobota, 13 sierpnia 2016

Wyjście Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę 2016

Od błogosławieństwa pielgrzymów przy naszym kościele rozpoczęło się piesze pielgrzymowanie grupy trzebińskiej na Jasną Górę. Ponad 100 osób - pod przewodnictwem ks. Sebastiana Kowalczyka - zdecydowało się z Trzebini wyruszyć na pielgrzymi szlak, by w czwartek 11 sierpnia zanieść prywatne i wspólnotowe intencje do Częstochowy
Fotogaleria

sobota, 30 lipca 2016

Światowe Dni Młodzieży 2016 w naszej parafii

Młodzież z Francji - w trakcie pobytu w miejscach zakwaterowania na terenie naszej parafii (szkoły, domy i mieszkania naszych Parafian) - przez kilka dni uczestniczyła w naszej świątyni w adoracji Najświętszego Sakramentu i katechezach. Nauki głoszone były w języku ojczystym przez biskupów z diecezji paryskiej, a każdorazowe spotkanie kończyła Msza święta. Uczestnicy, którzy wypełnili wnętrze naszego kościoła swoim skupieniem, uśmiechem oraz spontanicznością wielbili Boga. Świadectwo ich radosnej wiary i trwania we wspólnocie Kościoła na długo pozostaną w naszej pamięci. Jednym z pięknych wydarzeń Dni Młodzieży był Festiwal Młodych, czyli integracyjne spotkanie naszych Gości z mieszkańcami i młodzieżą Trzebini.
Fotogaleria
Video-Film

poniedziałek, 27 czerwca 2016

Uroczystości odpustowe ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła

W niedzielę 26 czerwca 2016 roku przeżywaliśmy odpust parafialny ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Uroczystej sumie odpustowej połączonej z procesją wokół kościoła przewodniczył ks. Grzegorz Pieróg, który w Wielkim Poście był naszym kaznodzieją rekolekcyjnym. W procesji eucharystycznej niesione były również przez młodzież symbole Światowych Dni Młodzieży. Po Mszy świętej nagrodzono dzieci, które sumiennie przez cały rok szkolny uczęszczały na niedzielną Eucharystię. Popołudniem odbyło się tradycyjne już spotkanie w plebańskim ogrodzie, na którym nie zabrakło "Bigosu Proboszcza", ciast oraz chleba ze smalcem, za który dziękujemy Wszystkim ofiarodawcom.
Fotogaleria
 

sobota, 25 czerwca 2016

Peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży

W sobotę 25 czerwca 2016 roku w naszej parafii rozpoczęła się dwudniowa peregrynacja Krzyża i Ikony Matki Bożej, które są oficjalnymi symbolami Światowych Dni Młodzieży. W związku z przygotowaniem do spotkania młodych ludzi w Krakowie wszystkie dekanaty przeżywają nawiedzenie symboli, które jest okazją do wspólnotowej modlitwy w kościele
Fotogaleria

piątek, 10 czerwca 2016

Bierzmowanie 2016

W czwartek 9 czerwca 2016 roku 60 uczniów gimnazjów przyjęło z rąk ks. Infułata Jana Dyducha sakrament Bierzmowania. Przygotowywali się do tego wydarzenia nie tylko w ciągu ostatnich spotkań formacyjnych, ale przez okres trzech lat. Darem ołtarza złożonym przez rodziny i młodzież dla naszej parafii są trzy zielone skrzypcowe ornaty, za które serdecznie dziękujemy.
Fotogaleria

poniedziałek, 30 maja 2016

Koncert Lidii Jazgar z zespołem Galicja

 
Deszczowa pogoda pokrzyżowała plany organizatorom i z obfitego programu Festynu z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka odbył się jedynie koncert Lidii Jazgar z zespołem Galicja. We wnętrzu naszej parafialnej świątyni wokalistka z zespołem kilkanaście utworów ze swoich płyt. Wydarzenie zorganizowała nasza parafia we współpracy Trzebińskiego Centrum Kultury - Dwór Zieleniewskich oraz przy wsparciu wielu sponsorów.
Fotogaleria

sobota, 28 maja 2016

Boże Ciało 2016


Czwartkowe Święto Bożego Ciała zgromadziło wielu Parafian i Gości na tradycyjnej procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Wraz z Najświętszym Sakramentem wędrowaliśmy ulicami Trzebini, aby publicznie wyznać wiarę w Boga i zastanowić się nad słowami aktu żalu. Z udziałem dzieci komunijnych, sypiących kwiaty, chłopców z dzwonkami, strażaków, Policji, Orkiestry i Służby Medycznej Malta licznie wzięliśmy udział w procesji.
Fotogaleria

niedziela, 8 maja 2016

Pierwsza Komunia Święta 2016

W niedzielę 8 maja 2016 roku dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą, uczestniczą w pełni w Eucharystii. Wraz z 58 dziećmi we wspólnej modlitwie towarzyszyli im rodzice, chrzestni, a także katecheci, nauczyciele i dyrekcja. Do wydarzenia przygotowywała trzyletnia katecheza, uczestnictwo w niedzielnych Mszach świętych i nabożeństwach oraz troska rodziców o wychowanie swoich dzieci. Bezpośrednio przygotowanie poprowadziła s. Grażyna, a próby śpiewu odbywały się z s. Katarzyną. Piękny wystrój kościoła jest efektem pracy Pana Kościelnego oraz zaangażowania rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
Fotogaleria