03Niedziela, 3 grudnia 2023Franciszek, Hilary, Ksawery
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 5 kwietnia 2020

Kościół w czasie epidemii

W czasie kwarantanny prezentujemy galerię zdjęć z naszego kościoła i jego otoczenia - dla wszystkich tych, którzy się za nim stęsknili.Foto-Bartłomiej Hajduk

poniedziałek, 2 marca 2020

Środa Popielcowa 2020

Obrzędem posypania głów popiołem rozpoczęliśmy w Środę Popielcową kolejny w naszym życiu czas Wielkiego Postu. Tegoroczna dekoracja przed ołtarzem przypomina nam o trzech najważniejszych drogowskazach: modlitwie, poście i jałmużnie. Dzięki tym wskazówkom dobrze przygotujemy się do Świąt Wielkanocnych.Bartłomiej Hajduk
Foto-Stanisław Kaczmarczyk

środa, 26 lutego 2020

Prace konkursowe dzieci

Prezentujemy prace konkursowe o Eucharystii w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini.

czwartek, 6 lutego 2020

Powiatowy Koncert Chórów i Orkiestr

W niedzielę 2 lutego 2020 r. odbył się w naszym kościele 23. Powiatowy Koncert Kolęd i Pastorałek. Razem z chórami i zespołami muzycznymi z rejonu powiatu chrzanowskiego zakończyliśmy w ten sposób okres śpiewania kolęd. Udział Miejskiej Orkiestry Dętej dodał wyjątkowości i podniosłości temu niedzielnemu wydarzeniu.(Bartłomiej Hajduk)
Foto-Stanisław Kaczmarczyk

piątek, 10 stycznia 2020

Dekoracja bożonarodzeniowa w kościele 2019

Tegoroczna dekoracja w kościele po raz kolejny wprowadziła świąteczną atmosferę. W szopce bożonarodzeniowej możemy dostrzec najważniejsze postaci związane z faktem Narodzenia Pańskiego, a wystrój kościoła sprzyja modlitwie, skupieniu i świątecznej radości.Bartłomiej Hajduk
Foto-Stanisław Kaczmarczyk

sobota, 23 listopada 2019

.”7:15 do KARIM”

Powstało nowe dzieło znanego aktora teatralnego Marcina Kobierskiego pt.”7:15 do KARIM” w wykonaniu aktorów „Grupy Misterium”. 16 listopada miała miejsce Premiera. Wszystko dzieje się w Szatumi, małym miasteczku między Arvos a Karim. Mieszka tam czterdziestu mieszkańców. O 7.15 wyjeżdża jedyny autobus do Karim. Jest jeden sklep, szkoła, małe jezioro i trzy świątynie. Kościół, cerkiew i synagoga.Foto-Stanisław Kaczmarczyk

poniedziałek, 18 listopada 2019

Wystawa o bł. ks. Jerzym Popiełuszce

Przez najbliższe tygodnie w naszym kościele można oglądać wystawę poświęconą osobie ks. Jerzego Popiełuszki. Zapoznanie się z planszami dostarczy wielu informacji o życiu i dziele tego wyjątkowego Kapłana.

poniedziałek, 21 października 2019

Niedziela Misyjna 2019

W niedzielę 20 października 2019 roku, w ramach rozpoczętego Tygodnia Misyjnego, gościliśmy w naszej świątyni s. Milenę ze Zgromadzenia SS. Felicjanek. Podczas każdej Mszy świętej dzieliła się świadectwem pracy misyjnej, którą podejmuje w Tanzanii (fot. B. Hajduk).

sobota, 14 września 2019

Podwyższenie Krzyża Świętego 2019

W sobotę 14 września obchodziliśmy święto Podwyższenia Krzyża Świętego, które w naszej parafii wiąże się z tradycyjną procesją na Górę Bożniową pod Krzyż Jubileuszowy. Przyniesione przez wiernych a poświęcone w sierpniu bukiety ziół i kwiatów zostały spalone. Bartłomiej Hajduk
Foto-Stanisław Kaczmarczyk

sobota, 14 września 2019

Odsłonięcie pomnika ks. Harcmistrza Mariana Luzara

W sobotę 14 września 2019 roku, w 80. rocznicę śmierci ks. Mariana Luzara, odbyły się uroczystości związane z odsłonięciem popiersia i otoczenia pomnika u zbiegu ul. Kościelnej i Luzara. Eucharystii przewodniczył Arcybiskup Marek Jędraszewski w asyście kapłanów z dekanatu oraz związanych z ruchem harcerskim. Po Mszy świętej odsłonięto i poświęcono pomnik wraz z nową aranżacją otoczenia.Wojciech Hajduk
Foto-Stanisław Kaczmarczyk

niedziela, 1 września 2019

Koncert Akademickiej Orkiestry Dętej (1.09.2019)

W niedzielę 1 września br. w ramach XXIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej gościliśmy w naszym kościele muzyków Akademickiej Orkiestry Dętej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Podczas koncertu wybrzmiały m.in. utwory Bacha, Moniuszki, Webbera i Bocka. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne od lat cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród naszych parafian, ale i wielu gości. Wysoki poziom zaprezentowanych musicalowych utworów na długo pozostanie w naszej pamięci. (Bartłomiej Hajduk)
Foto Stanisław Kaczmarczyk

czwartek, 15 sierpnia 2019

Bukiety ziół i kwiatów 2019

Bukiety kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych, które przynosimy każdego roku 15 sierpnia do kościoła, oznaczają pełnię bogactwa plonów ziemi. Wszystko to ofiarujemy Bogu, Stwórcy całego świata. Dekoracja przygotowana na ten dzień przed ołtarzem głównym podkreśliła tradycyjny charakter tego dnia w naszym kraju, czyli święto Matki Bożej Zielnej. (Bartłomiej Hajduk)
Foto- Stanisław Kaczmarczyk

czwartek, 25 lipca 2019

Poświęcenie Pojazdów 2019

W liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona podróżujących i kierowców, na wieczornej Mszy świętej modliliśmy się za wszystkich użytkowników dróg, a później na parkingu przy kościele poświęciliśmy samochody. Bartłomiej Hajduk
Foto Stanisław Kaczmarczyk

niedziela, 7 lipca 2019

Odpust parafialny i Bigos Proboszcza 2019

W niedzielę 30 czerwca 2019 roku obchodziliśmy coroczny odpust ku czci świętych apostołów Piotra i Pawła. Msza święta odpustowa połączona z procesją eucharystyczną skierowała nasze myśli ku Bogu w modlitwie dziękczynnej i błagalnej za całą wspólnotę. Przez cały dzień towarzyszyło nam Słowo Boże głoszone przez ks. Sławomira Kołatę, Wicerektora Krakowskiego Seminarium Duchownego. On też przewodniczył sumie odpustowej i poprowadził procesję wokół naszej świątyni.
Popołudniowe spotkanie w ogrodzie, wśród gier, zabaw, rozstrzygnięciu konkursu literackiego dla dzieci, koncertu Zespołu Boski Squad, z Bigosem Proboszcza na czele zakończyło tegoroczne świętowanie uroczystości patronalnej.
Wojciech Hajduk
Foto-Stanisław Kaczmarczyk

sobota, 22 czerwca 2019

Boże Ciało 2019

W Święto Bożego Ciała wzięliśmy udział w procesji eucharystycznej ulicami naszego miasta. W modlitwie wzięli udział licznie zgromadzeni parafianie i goście, służba liturgiczna, dzieci komunijne, sypiące kwiaty, dzwoniące dzwonkami oraz panie ze świecami. O bezpieczeństwo uczestników zadbała Służba Medyczna oraz Policja. Dziękujemy wszystkim za piękne przeżycie Bożego Ciała, udział w modlitwie, udostępnienie swoich posesji, pomoc w budowie ołtarzy i materialne wsparcie tych działań.
Wojciech Hajduk
Foto-Stanisław Kaczmarczyk

środa, 12 czerwca 2019

Bierzmowanie młodzieży 2019

W poniedziałek 3 czerwca 2019 r. młodzież trzecich klas gimnazjum i ósmych klas szkoły podstawowej z naszej parafii i parafii NSPJ w Trzebini z rąk ks. Biskupa Jana Zająca przyjęła Sakrament Bierzmowania. We wspólnej modlitwie towarzyszyli im ich rodzice, świadkowie oraz parafianie. Wyrazem wdzięczności były nie tylko dary ofiarne złożone podczas Eucharystii, ale również dar pieniężny złożony przez rodziców na potrzeby naszej świątyni. Grupę 81 osób przygotował do tego wydarzenia ks. Roman Stechura, oprawę muzyczną zapewnił zespół „Boski Squad”, działający od niedawna przy naszej parafii.(Bartłomiej Hajduk)
Zdjęcia -Stanisław Kaczmarczyk

poniedziałek, 10 czerwca 2019

Festyn z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka 2019

W niedzielę 26 maja 2019 r. odbył się tradycyjny festyn rodzinny z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Wydarzenie zorganizowane przez naszą parafię oraz Dwór Zieleniewskich w Trzebini cieszyło się dużym zainteresowaniem całych rodzin. Słoneczna pogoda pozwoliła cieszyć się pięknymi występami artystycznymi przedszkolaków oraz występem gwiazdy - Wojciecha Gąssowskiego.(Wojciech Hajduk)
Foto-Stanisław Kaczmarczyk

poniedziałek, 13 maja 2019

Odpust ku czci św. Stanisława 2019

W środę 8 maja 2019 roku świętowaliśmy odpust drugorzędny ku czci św. Stanisława, a swoje imieniny obchodził ks. Proboszcz. We wspólnej modlitwie połączonej z procesją eucharystyczną wokół kościoła uczestniczyli przedstawiciele różnych grup parafialnych. Nabożeństwo zakończyła modlitwa przy ołtarzu św. Stanisława, biskupa i męczennika.(Bartłomiej Hajduk)
Foto-Stanisław Kaczmarczyk

niedziela, 5 maja 2019

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej

W niedzielę 5 maja br. uczniowie klas czwartych przeżywali rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły we Mszy świętej, której przewodniczył ks. Roman. Włączyły się także w procesję z darami. Uroczystość uświetnił występ dziecięcej scholi oraz zespołu muzycznego.(Bartłomiej Hajduk)

piątek, 3 maja 2019

Święto Trzeciego Maja 2019

W kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja zgromadziliśmy się w parafialnym kościele na uroczystej Mszy świętej w intencji naszej Ojczyzny. We wspólnej modlitwie – wraz z władzami miasta, delegacjami pocztów sztandarowych i chórem „Echo” – prosiliśmy Królową Polski o pomyślność dla naszego kraju.Bartłomiej Hajduk