03Niedziela, 3 grudnia 2023Franciszek, Hilary, Ksawery
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
czwartek, 16 sierpnia 2018

Bukiety ziół i kwiatów 2018

Bukiety kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych, które przynosimy 15 sierpnia do kościoła, oznaczają pełnię bogactwa plonów ziemi. Wszystko to ofiarujemy Bogu, od którego wszelkie stworzenie bierze swój wzrost i początek. Kolejnego roku, dekoracja przygotowana na ten dzień przed ołtarzem głównym podkreśliła tradycyjny charakter tego dnia w naszym kraju, czyli święto Matki Bożej Zielnej. (fot.: Bartłomiej Hajduk)

wtorek, 26 czerwca 2018

Parafialna Pielgrzymka do Gruzji i Armenii


W dniu 1.06-11.06 2018  W piątkowy dzień osoby z naszej parafii oraz innych,
wyjechały na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii pod duchowym przewodnictwem ks. Stanisława Bercala.
Zwiedziliśmy: Gori, Tbilisi, Uplisciche, Maccheta, Kompleks klasztorny Haghpat oraz Sanahin, Jezioro Sevan, Erywań, Geghart, Wardzia, Batumi, Mestia, Kutaisi
Fotogaleria

wtorek, 26 czerwca 2018

Odpust parafialny i spotkanie w plebańskim ogrodzie 2018

W niedzielę 24 czerwca 2018 r. przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Uroczystą Mszę św. w intencji całej naszej parafii odprawił ks. Zbigniew Kaleciak. Mimo deszczowej pogody wiele osób uczestniczyło w popołudniowym tradycyjnym spotkaniu w plebańskim ogrodzie. Fotogaleria

piątek, 22 czerwca 2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/18

W przededniu zakończenia roku szkolnego, w czwartek 21 czerwca 2018 r., odprawiona została dziękczynna Msza święta za cały rok nauki. Jednocześnie była to modlitwa o szczęśliwe wakacje i udany odpoczynek dla dzieci, młodzieży i nauczycieli. Po Mszy św. wręczono nagrody tym dzieciom, które sumiennie uczestniczyły w niedzielnych Mszach świętych w ciągu całego roku szkolnego.
Fotogaleria

czwartek, 14 czerwca 2018

Bierzmowanie młodzieży 2018

Dostojna i pięknie przygotowana uroczystość udzielenia młodzieży Sakramentu Bierzmowania przez Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego miała miejsce w naszej świątyni w środę 13 czerwca br. Pięćdziesiąt pięć osób (w tym dziewięć osób z parafii Myślachowice) z rąk Metropolity Krakowskiego przyjęło sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, który ma ich wiarę umocnić i dodać sił do mężnego jej wyznawania. Uroczystość ta zwieńczyła trzyletnie przygotowanie, które prowadził ks. Sebastian. Darem ołtarza złożonym przez rodziny i młodzież jest dar pieniężny przeznaczony na renowację ołtarza św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży.
Fotogaleria

czwartek, 31 maja 2018

Boże Ciało 2018

Czwartkowe Święto Bożego Ciała zgromadziło wielu Parafian i Gości na tradycyjnej procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Wraz z Najświętszym Sakramentem wędrowaliśmy ulicami Trzebini, aby publicznie wyznać wiarę w Boga pod postaciami Chleba i Wina oraz rozważać cztery pierwsze zwrotki Hymnu do Ducha Świętego. Z udziałem dzieci komunijnych, sypiących kwiaty, chłopców z dzwonkami, strażaków, Policji, Orkiestry i Służby Medycznej Malta licznie wzięliśmy udział w procesji.
Fotogaleria

piątek, 25 maja 2018

I Komunia święta

13 maja 2018 odbyła się uroczystość I Komunii świętej. Po raz pierwszy do stołu Pańskiego przystąpiło 111 dzieci z klas trzecich z naszej parafii.

sobota, 12 maja 2018

Błogosławieństwo do posługi lektora

W sobotę 12 maja 2018 roku 29 ministrantów rozpoczęło oficjalnie pełnić posługę lektora w zgromadzeniu liturgicznym, stając się lektorami. Od tego dnia będą czytać Słowo Boże podczas Mszy świętej. Z naszej parafii pobłogosławionych zostało 7 lektorów.
Fotogaleria

piątek, 11 maja 2018

Odpust ku czci św. Stanisława 2018

We wtorek 8 maja obchodziliśmy w naszej parafii uroczystości odpustowe ku czci drugiego patrona naszego kościoła - św. Stanisława. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Proboszcz, który tego dnia obchodził swoje imieniny. Liturgia zakończyła się nabożeństwem przed ołtarzem bocznym poświęconym św. Stanisławowi.
Fotogaleria

niedziela, 6 maja 2018

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej

W niedzielę 6 maja 2018 roku dzieci z klas czwartych przeżywały Rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej. Aktywnie włączyli się w przebieg liturgii, czytając teksty liturgiczne, śpiewając psalm, niosąc dary ofiarne. Przygotowaniem dzieci zajął się ks. Roman, który również odprawił niedzielną Eucharystię w intencji dzieci i ich rodzin.
Fotogaleria
 

niedziela, 6 maja 2018

Święto Konstytucji 3 Maja

W słoneczny czwartek 3 maja 2018 roku wzięliśmy udział w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja. Po miejskich uroczystościach połączonych z Dniem Strażaka w naszej świątyni została odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny i Straży Pożarnej, której przewodniczył ks. Proboszcz Stanisław Bercal. Z licznie zgromadzonymi delegacjami szkół, instytucji, stowarzyszeń i wiernych powierzyliśmy losy naszej Ojczyzny Matce Bożej – Królowej Polski.
Fotogaleria

niedziela, 1 kwietnia 2018

Triduum Paschalne-Wielka Sobota

Wielkosobotnie przedpołudnie to czas błogosławienia pokarmów wielkanocnych,a wieczorna liturgia Wigilii Paschalnej,dość bogata w treści i symbole,rozpoczęła się od poświęcenia ognia i paschału,odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych i uroczystej Eucharystii.Triduum Paschalne zakończyła tego samego wieczoru procesja rezurekcyjna wokół kościoła.Alleluja,Jezus żyje!
 Fotogaleria

piątek, 30 marca 2018

Triduum Paschalne-Wielki Piatek

Wielkopiątkowa liturgia jest pamiątką zwycięstwa odniesionego przez umęczonego
 i ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa. W tym dniu używa się czerwonych szat liturgicznych symbolizujących miłość zwyciężającą na krzyżu.
Fotogaleria

czwartek, 29 marca 2018

Triduum Paschalne-Wielki Czwartek

Wielki Czwartek w Kościele katolickim jest obchodzony jako pamiątka ustanowienia przez Chrystusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy.
Msza Wieczerzy Pańskiej, która rozpoczyna Triduum Paschalne i kończy okres Wielkiego Postu
.Fotogaleria

wtorek, 27 marca 2018

Niedziela Palmowa 2018

Niedziela Palmowa otwiera wyjątkowy tydzień w roku. Uroczyste poświęcenie palm oraz procesja wokół kościoła na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy licznie zgromadziło wiernych nie tylko z naszej parafii. Organizowany od kilku lat konkurs palm zyskał już stałych laureatów (państwo Mazur z palmą o wysokości 7,2 m). Przy kościele tego dnia odbył się kiermasz prac wykonanych przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej. Wieczorne nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta skłoniło do refleksji nad własnym życiem i pozwoliło w skupieniu rozpocząć czas Wielkiego Tygodnia (Bartłomiej Hajduk).
Foto Stanisław Kaczmarczyk
Fotogaleria

niedziela, 18 lutego 2018

Trzebiński Dzień Życzliwości 2018

W niedzielę 18 lutego 2018 roku, w ramach obchodu Trzebińskiego Dnia Życzliwości, wychowankowie Przedszkola Samorządowego nr 6 w Trzebini-Gaju wraz z Dyrekcją i Nauczycielami gościli w naszym kościele, prezentując krótkie wiersze, a parafianom rozdawali pamiątkowe balony oraz kotyliony.
Fotogaleria

środa, 14 lutego 2018

Środa Popielcowa

Środa Popielcowa, zwana również Popielcem, to pierwszy dzień Wielkiego Postu, trwającego aż do Wielkanocy.
 Posypywanie głowy popiołem oznacza pokutę, żałobę i jest znakiem pokory.
Kapłani posypując głowy wiernych wypowiadają sentencję: "Pamietaj, prochem jesteś i w proch się obrócisz"
Fotogaleria

niedziela, 28 stycznia 2018

Koncert Kolęd i Pastorałek 2018

W niedzielę 28 stycznia 2018 roku w naszym kościele odbył się XXI Powiatowy Koncert Kolęd i Pastorałek im. Ks. Prałata Stanisława Gałuszki. W bożonarodzeniowy klimat kolędowania przeniosły uczestników 10 zespołów muzycznych z rejonu trzebińsko-chrzanowskiego. Grupy chóralne zaprezentowały najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Wśród przedstawionych utworów znalazły się również te mniej znane, wykonane w bardzo ciekawych aranżacjach
Fotogaleria

niedziela, 14 stycznia 2018

Spotkanie opłatkowe teatralnej Grupy Misterium

W Niedzielę 14 stycznia  miało miejsce spotkanie opłatkowe teatralnej Grupy Misterium
Rozpoczęliśmy od Mszy św. o godz.9.30 po której w kawiarence  oraz  miłej atmosferze przełamaliśmy
się opłatkiem i pośpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie gitary.
Sympatyczne spotkanie przypomniało niedawny czas przygotowań i spektakli do naszej ostatniej sztuki

sobota, 23 grudnia 2017

Dekoracja bożonarodzeniowa w naszym kościele

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrych, rodzinnych i błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego. Niech Nowonarodzony błogosławi naszym planom i zamierzeniom oraz niech obdarzy nas łaską pokoju, zgody i wzajemnej miłości.
Fotogaleria