01Piątek, 1 marca 2024Antonina, Antoni, Albin
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
wtorek, 4 grudnia 2018

Barbórka 2018

W tradycyjne święto górnicze, w dniu wspomnienia św. Barbary, w parafialnym kościele spotkali się czynni i emerytowani górnicy, by powierzyć siebie i swoje rodziny opiece świętej patronki. Uroczystej Mszy św. przy ołtarzu św. Barbary przewodniczył ks. Proboszcz Stanisław Bercal.(Bartłomiej Hajduk)
Foto-Stanisław Kaczmarczyk

niedziela, 2 grudnia 2018

Nowa sztuka grupy „Misterium „

Nowa sztuka grupy „Misterium „
W sobotę 17 listopada miała miejsce premiera najnowszego spektaklu Marcina Kobierskiego  pod tytułem „Pogodynka”. Przedstawienie w wykonaniu aktorów grupy Misterium wyreżyserował oczywiście sam autor, który po raz kolejny pokazał, jak niezwykłym jest twórcą. Dotykając  sacrum, robi to w sposób tak subtelny, a równocześnie „strawny” dla każdego widza, że po skończonym spektaklu każdy miał wrażenie, że uczestniczył w czymś, o czym nie da się zapomnieć  i czym chce się koniecznie dzielić z innymi.
Foto-Stanisław Kaczmarczyk

piątek, 30 listopada 2018

Narodowe Święto Niepodległości 2018

„Ojczyznę wolną, pobłogosław, Panie…”. W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w samo południe, zgromadziliśmy się w naszym parafialnym kościele, aby wspólnie odśpiewać hymn państwowy oraz wziąć udział we Mszy św. sprawowanej w intencji Ojczyzny. Wraz z chórem „Echo” oraz przedstawicielami społeczności z licznymi pocztami sztandarowymi śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i prosiliśmy Boga o pomyślność dla naszego kraju. (Bartłomiej Hajduk)
Foto-Stanisław Kaczmarczyk

niedziela, 4 listopada 2018

Wszystkich Świętych 2018

Pierwszolistopadowe obchody uroczystości Wszystkich Świętych zgromadziły wielu Parafian i Gości nie tylko w kościele, ale i na cmentarzach. W rejonie cmentarza parafialnego odbyła się kwesta na sukcesywną budowę alejek między grobami, a w godzinach popołudniowych rozpoczęło się nabożeństwo połączone z modlitwą za zmarłych. Zwieńczeniem dnia była Msza święta w kaplicy na cmentarzu komunalnych w intencji naszych zmarłych, których polecamy modlitwom całej wspólnoty.(Wojciech Hajduk)
Foto-S.Kaczmarczyk

czwartek, 20 września 2018

Święto św. Stanisława Kostki

We wtorek 18 września 2018 r. przeżywaliśmy liturgiczne święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Podczas wieczornej Mszy św. poświęcono odnowiony ołtarz boczny pw. św. Stanisława Kostki i św. Teresy. Tego dnia zakończyły się także trzydniowe rekolekcje otwierające kolejny rok przygotowań do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.
Bartłomiej Hajduk
Foto-S.Kaczmarczyk

wtorek, 18 września 2018

Msza św. dla harcerzy - Luzarczyków

W sobotę 15 września 2018 r. w naszym kościele odbyło się spotkanie Luzarczyków, czyli harcerzy działających w Trzebini w latach osiemdziesiątych. Mszy św. przewodniczył ks. phm Zbigniew Kaleciak, który w kazaniu odniósł się nie tylko do historii całego ruchu, ale także zwrócił uwagę na ideały harcerskie – służbę Bogu, Ojczyźnie i ludziom. Po Mszy św. odsłonięto pamiątkowy obelisk na miejscu dawnej Luzarówki. W ogrodach przykościelnych zapłonęło również harcerskie ognisko.
Bartłomiej Hajduk
Foto-S.Kaczmarczyk

sobota, 15 września 2018

35-lecie Trzebińskiego Koła Pszczelarzy

W sobotę 15 września 2018 r. Koło Pszczelarzy w Trzebini obchodziło 35-lecie swojej działalności. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Proboszcz Stanisław Bercal, który pogratulował zebranym pięknego jubileuszu oraz życzył Bożego błogosławieństwa w dalszym realizowaniu tej pasji. Pszczelarze przygotowali liturgię, włączyli się także w procesję z darami. Obecność pocztów sztandarowych dodała powagi przeżywanej uroczystości.
Bartłomiej Hajduk
Foto-S. Kaczmarczyk

piątek, 14 września 2018

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego 2018

Piątkowe święto Podwyższenia Krzyża Świętego (14.09.2018), mimo deszczowej pogody, zgromadziło wiele osób chcących adorować Krzyż. Wieczorna liturgia rozpoczęła się Mszą świętą w kościele, podczas której adorowaliśmy Krzyż. Po zakończeniu Mszy świętej wyruszyliśmy w kierunku Krzyża Jubileuszowego, by podczas modlitwy różańcowej polecać Bogu, przez wstawiennictwo Jego Najświętszej Matki, intencje całej naszej wspólnoty parafialnej, naszych rodzin, jak i wiele indywidualnych spraw czy potrzeb. Na szczycie członkowie teatralnej grupy „Misterium” wprowadzili nas w klimat zadumy i refleksji o Krzyżu. Pomodliliśmy się w intencji naszej parafii i spaliliśmy suche bukiety, które miesiąc temu - jako piękne, kolorowe, pachnące, cieszące oko człowieka - święciliśmy, wspominając Wniebowzięcie Panny Maryi. Dziś został z nich już tylko popiół...
Bartłomiej Hajduk
Zdjęcia: Stanisław Kaczmarczyk
Fotogaleria

czwartek, 6 września 2018

Koncert zespołu „Liarman Trio” w naszym kościele

W niedzielę 2 września 2018 r. po wieczornej Mszy św. odbył się w naszym kościele koncert muzyczny w ramach Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej. W tym roku repertuar koncertu zawierał utwory muzyki hiszpańskiej, zarówno śpiew, jak i utwory wykonywane na starych oryginalnych instrumentach z kręgu iberyjskiego. Lira korbowa, bandurria czy flety proste i poprzeczne oraz wyjątkowy mezzosopran solistki wpłynęły na klimat tego muzycznego wieczoru w naszej świątyni.
Fotogaleria

czwartek, 6 września 2018

Msza św.na rozpoczęcie roku szkolnego

W niedzielę 2 września 2018 r. Mszą świętą rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Ks. Proboszcz apelował o rozwijanie swoich talentów i umiejętności, a przyniesione przez dzieci tornistry z przyborami szkolnymi zostały przez niego poświęcone. Wszystkim uczniom, nauczycielom, katechetom i pracownikom szkół życzymy udanego roku nauki i pracy. 
Fotogaleria

piątek, 24 sierpnia 2018

Pożegnanie ks. Artura i ks. Sebastiana

W czwartek 23 sierpnia 2018 roku podczas dziękczynnej Mszy świętej podziękowaliśmy Księżom Wikariuszom za posługę w naszej parafii. W związku z decyzją Księdza Arcybiskupa ks. Artur po siedmiu latach oraz ks. Sebastian po czterech latach duszpasterskiej pracy zostali skierowani do nowych parafii w Krakowie. Rada Parafialna wraz z ks. Proboszczem w imieniu wszystkich grup parafialnych podziękowała Kapłanom za lata posługi i obecności w Trzebini, życząc wielu łask w nowym miejscu duszpasterzowania (ks. Artur podejmie posługę w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie-Kurdwanowie, ks. Sebastian w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie
Fotogaleria

czwartek, 16 sierpnia 2018

Bukiety ziół i kwiatów 2018

Bukiety kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych, które przynosimy 15 sierpnia do kościoła, oznaczają pełnię bogactwa plonów ziemi. Wszystko to ofiarujemy Bogu, od którego wszelkie stworzenie bierze swój wzrost i początek. Kolejnego roku, dekoracja przygotowana na ten dzień przed ołtarzem głównym podkreśliła tradycyjny charakter tego dnia w naszym kraju, czyli święto Matki Bożej Zielnej. (fot.: Bartłomiej Hajduk)

wtorek, 26 czerwca 2018

Parafialna Pielgrzymka do Gruzji i Armenii


W dniu 1.06-11.06 2018  W piątkowy dzień osoby z naszej parafii oraz innych,
wyjechały na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii pod duchowym przewodnictwem ks. Stanisława Bercala.
Zwiedziliśmy: Gori, Tbilisi, Uplisciche, Maccheta, Kompleks klasztorny Haghpat oraz Sanahin, Jezioro Sevan, Erywań, Geghart, Wardzia, Batumi, Mestia, Kutaisi
Fotogaleria

wtorek, 26 czerwca 2018

Odpust parafialny i spotkanie w plebańskim ogrodzie 2018

W niedzielę 24 czerwca 2018 r. przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Uroczystą Mszę św. w intencji całej naszej parafii odprawił ks. Zbigniew Kaleciak. Mimo deszczowej pogody wiele osób uczestniczyło w popołudniowym tradycyjnym spotkaniu w plebańskim ogrodzie. Fotogaleria

piątek, 22 czerwca 2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/18

W przededniu zakończenia roku szkolnego, w czwartek 21 czerwca 2018 r., odprawiona została dziękczynna Msza święta za cały rok nauki. Jednocześnie była to modlitwa o szczęśliwe wakacje i udany odpoczynek dla dzieci, młodzieży i nauczycieli. Po Mszy św. wręczono nagrody tym dzieciom, które sumiennie uczestniczyły w niedzielnych Mszach świętych w ciągu całego roku szkolnego.
Fotogaleria

czwartek, 14 czerwca 2018

Bierzmowanie młodzieży 2018

Dostojna i pięknie przygotowana uroczystość udzielenia młodzieży Sakramentu Bierzmowania przez Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego miała miejsce w naszej świątyni w środę 13 czerwca br. Pięćdziesiąt pięć osób (w tym dziewięć osób z parafii Myślachowice) z rąk Metropolity Krakowskiego przyjęło sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, który ma ich wiarę umocnić i dodać sił do mężnego jej wyznawania. Uroczystość ta zwieńczyła trzyletnie przygotowanie, które prowadził ks. Sebastian. Darem ołtarza złożonym przez rodziny i młodzież jest dar pieniężny przeznaczony na renowację ołtarza św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży.
Fotogaleria

czwartek, 31 maja 2018

Boże Ciało 2018

Czwartkowe Święto Bożego Ciała zgromadziło wielu Parafian i Gości na tradycyjnej procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Wraz z Najświętszym Sakramentem wędrowaliśmy ulicami Trzebini, aby publicznie wyznać wiarę w Boga pod postaciami Chleba i Wina oraz rozważać cztery pierwsze zwrotki Hymnu do Ducha Świętego. Z udziałem dzieci komunijnych, sypiących kwiaty, chłopców z dzwonkami, strażaków, Policji, Orkiestry i Służby Medycznej Malta licznie wzięliśmy udział w procesji.
Fotogaleria

piątek, 25 maja 2018

I Komunia święta

13 maja 2018 odbyła się uroczystość I Komunii świętej. Po raz pierwszy do stołu Pańskiego przystąpiło 111 dzieci z klas trzecich z naszej parafii.

sobota, 12 maja 2018

Błogosławieństwo do posługi lektora

W sobotę 12 maja 2018 roku 29 ministrantów rozpoczęło oficjalnie pełnić posługę lektora w zgromadzeniu liturgicznym, stając się lektorami. Od tego dnia będą czytać Słowo Boże podczas Mszy świętej. Z naszej parafii pobłogosławionych zostało 7 lektorów.
Fotogaleria

piątek, 11 maja 2018

Odpust ku czci św. Stanisława 2018

We wtorek 8 maja obchodziliśmy w naszej parafii uroczystości odpustowe ku czci drugiego patrona naszego kościoła - św. Stanisława. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Proboszcz, który tego dnia obchodził swoje imieniny. Liturgia zakończyła się nabożeństwem przed ołtarzem bocznym poświęconym św. Stanisławowi.
Fotogaleria