21Środa, 21 lutego 2024Eleonora, Feliks, Kiejstus
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
czwartek, 8 września 2016

Koncert chóru A CAPELLA LEOPOLIS z Lwowa

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej - w niedzielę 4 września - w naszym kościele odbył się koncert zespołu wokalnego ze Lwowa pod dyrygenturą Ludmiły Kapustiny. Chórzyści wykonali kilkanaście utworów lwowskich autorów, m.in. Maksyma Berezowskiego czy Mikołaja Dyłeckiego. Między utworami Grażyna Brewińska przedstawiała tematykę pieśni, a także opowiadała o historii zespołu. Poziom wykonania wszystkich utworów był naprawdę wysoki.
Fotogaleria

sobota, 3 września 2016

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Mszą świętą z poświęceniem przyborów szkolnych rozpoczął się dla wszystkich uczniów i nauczycieli kolejny rok szkolny. Wszystkim związanym ze szkołą życzymy dobrego roku, wysokich osiągnięć oraz rozwijania swoich pasji i talentów.

sobota, 13 sierpnia 2016

Wyjście Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę 2016

Od błogosławieństwa pielgrzymów przy naszym kościele rozpoczęło się piesze pielgrzymowanie grupy trzebińskiej na Jasną Górę. Ponad 100 osób - pod przewodnictwem ks. Sebastiana Kowalczyka - zdecydowało się z Trzebini wyruszyć na pielgrzymi szlak, by w czwartek 11 sierpnia zanieść prywatne i wspólnotowe intencje do Częstochowy
Fotogaleria

sobota, 30 lipca 2016

Światowe Dni Młodzieży 2016 w naszej parafii

Młodzież z Francji - w trakcie pobytu w miejscach zakwaterowania na terenie naszej parafii (szkoły, domy i mieszkania naszych Parafian) - przez kilka dni uczestniczyła w naszej świątyni w adoracji Najświętszego Sakramentu i katechezach. Nauki głoszone były w języku ojczystym przez biskupów z diecezji paryskiej, a każdorazowe spotkanie kończyła Msza święta. Uczestnicy, którzy wypełnili wnętrze naszego kościoła swoim skupieniem, uśmiechem oraz spontanicznością wielbili Boga. Świadectwo ich radosnej wiary i trwania we wspólnocie Kościoła na długo pozostaną w naszej pamięci. Jednym z pięknych wydarzeń Dni Młodzieży był Festiwal Młodych, czyli integracyjne spotkanie naszych Gości z mieszkańcami i młodzieżą Trzebini.
Fotogaleria
Video-Film

poniedziałek, 27 czerwca 2016

Uroczystości odpustowe ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła

W niedzielę 26 czerwca 2016 roku przeżywaliśmy odpust parafialny ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Uroczystej sumie odpustowej połączonej z procesją wokół kościoła przewodniczył ks. Grzegorz Pieróg, który w Wielkim Poście był naszym kaznodzieją rekolekcyjnym. W procesji eucharystycznej niesione były również przez młodzież symbole Światowych Dni Młodzieży. Po Mszy świętej nagrodzono dzieci, które sumiennie przez cały rok szkolny uczęszczały na niedzielną Eucharystię. Popołudniem odbyło się tradycyjne już spotkanie w plebańskim ogrodzie, na którym nie zabrakło "Bigosu Proboszcza", ciast oraz chleba ze smalcem, za który dziękujemy Wszystkim ofiarodawcom.
Fotogaleria
 

sobota, 25 czerwca 2016

Peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży

W sobotę 25 czerwca 2016 roku w naszej parafii rozpoczęła się dwudniowa peregrynacja Krzyża i Ikony Matki Bożej, które są oficjalnymi symbolami Światowych Dni Młodzieży. W związku z przygotowaniem do spotkania młodych ludzi w Krakowie wszystkie dekanaty przeżywają nawiedzenie symboli, które jest okazją do wspólnotowej modlitwy w kościele
Fotogaleria

piątek, 10 czerwca 2016

Bierzmowanie 2016

W czwartek 9 czerwca 2016 roku 60 uczniów gimnazjów przyjęło z rąk ks. Infułata Jana Dyducha sakrament Bierzmowania. Przygotowywali się do tego wydarzenia nie tylko w ciągu ostatnich spotkań formacyjnych, ale przez okres trzech lat. Darem ołtarza złożonym przez rodziny i młodzież dla naszej parafii są trzy zielone skrzypcowe ornaty, za które serdecznie dziękujemy.
Fotogaleria

poniedziałek, 30 maja 2016

Koncert Lidii Jazgar z zespołem Galicja

 
Deszczowa pogoda pokrzyżowała plany organizatorom i z obfitego programu Festynu z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka odbył się jedynie koncert Lidii Jazgar z zespołem Galicja. We wnętrzu naszej parafialnej świątyni wokalistka z zespołem kilkanaście utworów ze swoich płyt. Wydarzenie zorganizowała nasza parafia we współpracy Trzebińskiego Centrum Kultury - Dwór Zieleniewskich oraz przy wsparciu wielu sponsorów.
Fotogaleria

sobota, 28 maja 2016

Boże Ciało 2016


Czwartkowe Święto Bożego Ciała zgromadziło wielu Parafian i Gości na tradycyjnej procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Wraz z Najświętszym Sakramentem wędrowaliśmy ulicami Trzebini, aby publicznie wyznać wiarę w Boga i zastanowić się nad słowami aktu żalu. Z udziałem dzieci komunijnych, sypiących kwiaty, chłopców z dzwonkami, strażaków, Policji, Orkiestry i Służby Medycznej Malta licznie wzięliśmy udział w procesji.
Fotogaleria

niedziela, 8 maja 2016

Pierwsza Komunia Święta 2016

W niedzielę 8 maja 2016 roku dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą, uczestniczą w pełni w Eucharystii. Wraz z 58 dziećmi we wspólnej modlitwie towarzyszyli im rodzice, chrzestni, a także katecheci, nauczyciele i dyrekcja. Do wydarzenia przygotowywała trzyletnia katecheza, uczestnictwo w niedzielnych Mszach świętych i nabożeństwach oraz troska rodziców o wychowanie swoich dzieci. Bezpośrednio przygotowanie poprowadziła s. Grażyna, a próby śpiewu odbywały się z s. Katarzyną. Piękny wystrój kościoła jest efektem pracy Pana Kościelnego oraz zaangażowania rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
Fotogaleria

niedziela, 8 maja 2016

Odpust ku czci św. Stanisława 2016


W niedzielę 8 maja 2016 roku świętowaliśmy odpust drugorzędny ku czci św. Stanisława, a swoje imieniny obchodził ks. Proboszcz. Z tej okazji uroczystej Mszy św. odpustowej przewodniczył ks. Kazimierz Kijas, były wikariusz naszej parafii. We wspólnej modlitwie połączonej z procesją eucharystyczną wokół kościoła uczestniczyli przedstawiciele różnych grup parafialnych.

Fotogaleria

piątek, 6 maja 2016

Święto 3 Maja 2016

Z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz z racji uroczystości Matki Bożej Królowej Polski została odprawiona uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny i Straży Pożarnej. Eucharystię z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, pocztów sztandarowych Straży Pożarnej, harcerzy, pszczelarzy i delegacji ze szkół odprawił ks. Artur Zdebski, a oprawę muzyczną zapewnił chór "Milenium". Również najmłodsi z Przedszkoli uczestniczyli w świątecznej Mszy świętej
Fotogaleria

czwartek, 21 kwietnia 2016

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej 2016

W Czwartą Niedzielę Wielkanocną, czyli Niedzielę Dobrego Pasterza, dzieci z klas czwartych szkoły podstawowej przeżywały rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej. Podczas uroczystej Mszy świętej dziękowano za wielki dar Eucharystii. Dzieci dzięki zaangażowaniu Siostry Grażyny i Katarzyny przygotowały czytania mszalne, psalm, modlitwę powszechną, a także procesję z darami. Na ręce ks. Proboszcza przekazały nie tylko chleb i wino, ale także zeszyty do religii oraz owoce swoich religijnych praktyk, czyli uzupełnione plansze z nabożeństw różańcowych czy rorat.
We wspólnej dziękczynnej modlitwie towarzyszyli im rodzice oraz chrzestni.
Fotogaleria

wtorek, 12 kwietnia 2016

Odsłonięcie pamiątkowych tablic

W poniedziałek 11 kwietnia 2016 r. na murze dawnej synagogi w Trzebini oraz w głównym przedsionku naszego kościoła zostały odsłonięte tablice będące hołdem dla ludzi, którzy w czasie okupacji niemieckiej ratowali ludność żydowską mieszkającą w naszym mieście. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, mieszkańcy, a także delegacja z Izraela.
Fotogaleria

niedziela, 27 marca 2016

Triduum Paschalne

Wielki Czwartek jest pamiątką ustanowienia Kapłaństwa i Eucharystii, stąd też tego dnia przedstawiciele grup parafialnych składali naszym Księżom serdeczne życzenia. Mszą Wieczerzy rozpoczęliśmy Triduum Paschalne, które zaprowadziło nas przez czuwanie z Jezusem, adorowanie Jego Krzyża i skupienie przy Bożym Grobie aż do procesji rezurekcyjnej.
W Wielki Piątek zgromadziliśmy się na Liturgii Męki Pańskiej, podczas której adorowaliśmy znak naszej wiary, a później przeniesiono Najświętszy Sakrament do Bożego Grobu.
Wielkosobotnie przedpołudnie to czas błogosławienia pokarmów wielkanocnych, a wieczorna liturgia Wigilii Paschalnej, dość bogata w treści i symbole, rozpoczęła się od poświęcenia ognia i paschału, odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych i uroczystej Eucharystii. Triduum Paschalne zakończyła tego samego wieczoru procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Alleluja, Jezus żyje!
Fotogaleria

piątek, 25 marca 2016

Niedziela Palmowa-Droga Krzyżowa

Niedziela Palmowa otwiera Wielki Tydzień. Tradycją jest udział w procesji z palmami, po której odbywa się konkurs na najładniejszą i najwyższą palmę. Tego dnia również odbywa się kiermasz prac wykonanych przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej, gdzie mogliśmy nabyć i obejrzeć wiele świątecznych pamiątek. Wieczorna Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta w tym roku była Dekanalną Drogą Krzyżową w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, podczas której wszystkie parafie naszego dekanatu poprzez swoich przedstawicieli włączyli się w rozważanie męki Chrystusa. Zaangażowanie bardzo wielu osób pozwoliło wielu z nas przeżyć refleksyjne chwile zamyślenia.

Fotogaleria

poniedziałek, 21 marca 2016

Błogosławieństwo do posługi lektora 2016

W sobotę 19 marca br., po kilkumiesięcznym przygotowaniu, w naszym kościele do posługi lektora, czyli ministranta Słowa Bożego, zostało pobłogosławionych 39 ministrantów z naszego dekanatu, w tym siedmiu chłopców z naszej wspólnoty parafialnej. Uroczystej Mszy świętej połączonej z obrzędem przyjęcia lektorów przewodniczył ks. Dziekan Stanisław Krzysik. Przy Ołtarzu zgromadzili się również kapłani z sąsiednich parafii, a także zaangażowani w przeprowadzenie całego kursu, tj. ks. Piotr Pilch (Trzebinia-Siersza), ks. Artur Chrostek (Myślachowice) i ks. Sebastian Kowalczyk. Z naszej parafii lektorami zostali: Daniszewski Filip, Kochański Jakub, Madej Jakub, Matusik Marcin, Perek Radosław, Wereda Szymon, Ziewalicz Adam.
Fotogaleria

poniedziałek, 14 marca 2016

Rekolekcje wielkopostne 2016

Przez trzy niedziele wielkopostne trwały w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Tegorocznym kaznodzieją był ks. Grzegorz Pieróg z chrzanowskiej parafii pw. Matki Bożej Różańcowej. W swoich naukach przypominał dzieciom, młodzieży i dorosłym znaczenie wiary, znaczenie swojego miejsca w Kościele oraz uwrażliwiał na potrzebę szczerego wyznawania grzechów.
Fotogaleria

środa, 3 lutego 2016

Święto Matki Bożej Gromnicznej 2016

Tradycyjnie dzień 2 lutego to zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Wspomnienie Matki Bożej uczciliśmy poświęceniem gromnic. Wieczorna Msza św. była modlitwą dziękczynną za tegoroczną wizytę duszpasterską, a dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej - poświęceniem i wręczeniem książeczek do modlitwy
Fotogaleria