21Środa, 21 lutego 2024Eleonora, Feliks, Kiejstus
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
środa, 24 grudnia 2014

Wigilia Grupy Misterium

W przedświąteczną niedzielę miała miejsce Wigilia Grupy Misterium. Stawiliśmy się prawie wszyscy. Honorowym Gościem był Ks.Proboszcz. Modlitwa, fragment Ewangelii, życzenia, barszczyk i rybka wszystko to sprawiło, że powiało świąteczną atmosferą i kolędą.

Fotogaleria

środa, 24 grudnia 2014

Wigilia Kręgu Biblijnego

Krąg Biblijny w pełnym składzie wraz z opiekunem ks. Arturem oraz gośćmi Ks. Proboszczem i Ks. Sebastianem w sobotni wieczór spotkał się na wspólnej Wigilii. Sympatycznej atmosferze towarzyszyły życzenia, tradycyjny opłatek oraz kolacja. 
 
Fotogaleria

sobota, 20 grudnia 2014

Błogosławieństwo do posługi lektora 2014

W III Niedzielę Adwentu do grona lektorów dołączyło troje ministrantów. Uroczystego aktu błogosławieństwa do posługi czytania Słowa Bożego dokonał ks. Proboszcz. Przy opiekunie Służby Liturgicznej, ks. Sebastianie, lektorami stali się: Bartosz Borowy, Michał Góralewicz i Adrian Porczak. Życzymy im wytrwałości i zgłębiania Bożego Słowa.
Fotogaleria

wtorek, 16 grudnia 2014

Kiermasz prac Warsztatów Terapii Zajęciowej

W niedzielę 14 grudnia przy naszym kościele odbył się tradycyjny kiermasz ozdób bożonarodzeniowych, stroików świątecznych i innych pamiątek wykonanych w ramach prac z podopiecznymi Fundacji im. Brata Alberta i Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy naszej parafii. Fundacja dziękuje za przychylność i ofiarność podczas kiermaszu.
Fotogaleria

sobota, 22 listopada 2014

Jasne Światło

Kolejna Premiera nowej sztuki autorstwa i reżyserii dobrze znanego nam już Pana Marcina Kobierskiego.
Tym razem przenosimy się we włoskie klimaty.Pokazana jest historia Chiary Badano.
Jest to jest prawdziwa historia, choć wiele wydarzeń zostało
tu wymyślonych. „Jasne Światło”! Tytuł może mówić wiele.
Grają aktorzy grupy "MISTERIUM"
Fotogaleria
 

wtorek, 11 listopada 2014

Narodowe Święto Niepodległości 2014

W 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości została odprawiona uroczysta Msza św. za Ojczyznę. Mszy św. przewodniczył ks. Proboszcz, a do koncelebry dołączyli się ks. Krzysztof Gil z parafii w Trzebini-Sierszy oraz ks. Artur Zdebski. Przy udziale władz samorządowych i pocztów sztandarowych OSP, Hufca ZHP, związków i organizacji społecznych, instytucji oświatowych modliliśmy się w intencji naszego kraju.

Fotogaleria- Narodowe Święto Niepodległości
Fotogaleria-wystawa

środa, 5 listopada 2014

Wszystkich Świętych

W Uroczystość Wszystkich Świętych na Mszy św. o godz. 11.00 miało miejsce podniosłe poświęcenie nowopowstałych kaplic w naszej świątyni. Ksiądz Infułat Bronisław Fidelus Wikariusz Generalny Archidiecezji Krakowskiej odprawił Msze św. Formule poświecenia towarzyszyło zapalenie dwóch lamp oliwnych w Kaplicy Wszystkich Świętych i świec w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.
Fotogaleria

środa, 22 października 2014

Spotkanie Róż Różańcowych

 W środę 22 października 2014 r. odbyło się tradycyjne październikowe spotkanie Róż Różańcowych. Przy kawie, herbacie i cieście spotkali się ci, którzy na co dzień otaczają całą naszą parafię modlitwą różańcową.

Fotogaleria

niedziela, 12 października 2014

Ognisko dla Służby Liturgicznej i ich rodzin

W niedzielne popołudnie 5 X ministranci i lektorzy naszej parafii wraz z Rodzicami spotkali się w plebańskim ogrodzie, aby nie tylko bliżej się poznać z nowym Opiekunem ks. Sebastianem, ale i wspólnie spędzić mile czas przy ognisku i grając w piłkę nożną.

Fotogaleria

czwartek, 2 października 2014

Rekolekcje Grupy Misterium

Ostatni weekend września, to rekolekcyjny i pracowity czas Grupy Misterium w
Bukowinie Tatrzańskiej.Adoracja Najświętszego Sakramentu,Modlitwa Liturgii Godzin (Brewiarz) i duchowa formacja to zasługa ks. Artura.
Próby, próby, próby pod czujnym okiem Marcina Kobierskiego wypełniły sobotę.
Udało się również wygospodarować chwilę na spacery, wyjazdy do
Zakopanego.... Całość stworzyła uroczy czas pozostający w pamięci już tylko
wspomnieniem.
Fotogaleria

niedziela, 14 września 2014

Podwyższenie Krzyża Świętego 2014

W niedzielę 14 września obchodziliśmy święto Podwyższenia Krzyża Świętego, które w naszej parafii wiąże się z tradycyjną procesją na Górę Bożniową pod Krzyż Jubileuszowy. Na szczycie góry mogliśmy wysłuchać "Siedem słów Chrystusa z Krzyża" przygotowanych przez Grupę "Misterium". Przyniesione przez wiernych a poświęcone w sierpniu bukiety ziół i kwiatów zostały spalone.

Fotogaleria

niedziela, 31 sierpnia 2014

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Inauguracyjną Mszą św. niedzielną dzieci i młodzież rozpoczęły kolejny w swym życiu rok szkolny. Dla pierwszoklasistów jest to szczególne przeżycie, dlatego na Mszy św. poświęcono im plecaki ze szkolnym wyposażeniem. W modlitwach na początek roku nauki wypraszaliśmy dla Wszystkich potrzebne dary Ducha Świętego. Jednocześnie posługę w naszej parafii rozpoczął ks. neoprezbiter Sebastian Kowalczyk, który zastąpił ks. Sebastiana Nowickiego.
Fotogaleria

piątek, 25 lipca 2014

Poświęcenie samochodów

W dzień św. Krzysztofa odbyło się poświęcenie samochodów i rowerów na parkingu przy kościele. Opiece świętego zawierzyliśmy siebie, nasze pojazdy oraz cele naszych podróży.
Fotogaleria

środa, 2 lipca 2014

Odpust ku czci św. Apostołów 2014

Przez całą odpustową niedzielę gościliśmy wśród nas ks. Michała Kowalskiego, proboszcza w Woli Zachariaszowskiej.
Głoszone przez niego kazania oraz odprawiona Msza św. odpustowa (z Orkiestrą z tamtejszej parafii oraz chórem "Echo") należały do centralnych obchodów tej niedzieli.
1.Msza Odpustowa-Fofogaleria

2.Bigos Proboszcza-Fotogaleria

3.Bigos Proboszcza -VIDEO

czwartek, 26 czerwca 2014

Oktawa Bożego Ciała 2014

Coroczne zakończenie Oktawy Bożego Ciała wiąże się z procesją wokół kościoła z udziałem dzieci sypiących kwiaty, z dzwoneczkami oraz w strojach komunijnych, a także z poświęceniem wianków ze ziół i kwiatów oraz nagrodzeniem słodyczami przez ks. Proboszcza najwytrwalszych uczestników Oktawy (czyli dzieci, Pań od świec, Panów od baldachimu, a także wszystkich wiernych).
Fotogaleria

wtorek, 24 czerwca 2014

Pielgrzymka do Włoch

Pielgrzymka trwała 10 dni w dniach 25.04.2014 do 04.05.2014
Zwiedziliśmy:Wenecję,Rzym,Monte Cassino,San Giovanni Rotondo,Wzgórze
Sant Angelo,Lanciano,Manoppelo,Siena,San
Gimignamo,Florencja.Przejechaliśmy 4500 km
Punktem kulminacyjnym była Uroczystość Kanonizacji Jana Pawła II w dniu
27.04.2014 na Placu Św.Piotra w Watykanie
Organizatorem oraz prowadzącym duchowo  był Ks.Stanisław Bercal

Fotogaleria

czwartek, 19 czerwca 2014

Boże Ciało 2014

W czwartek przeżywaliśmy Boże Ciało. Przy czterech ołtarzach rozważaliśmy wersy aktu strzelistego „Ufam Tobie, boś Ty wierny, wszechmocny i miłosierny. Dasz mi grzechów odpuszczenie, łaskę i wieczne zbawienie”. Dzieci sypiące kwiaty, chłopcy z dzwoneczkami, dzieci rocznicowe w odświętnych strojach, strażacy, orkiestra, pomoc Policji oraz pięknie przygotowane ołtarze - to wszystko razem pozwoliło pobożnie i radośnie przeżyć tegoroczną procesję w naszej parafii.
Fotogaleria

środa, 11 czerwca 2014

Wyjazd Służby Liturgicznej na Leskowiec

W sobotę 7 czerwca grupa Służby Liturgicznej wraz z rodzinami i ks. Sebastianem Nowickim, duszpasterzem ministrantów i lektorów, udała się na wycieczkę na Leskowiec w Beskidzie Małym. Słoneczna pogoda sprawiła, że wszyscy miło spędzili czas. Uczestnicy zobaczyli również Sanktuarium Górskie na Groniu Jana Pawła II k. Leskowca.

Fotogaleria

środa, 4 czerwca 2014

Bierzmowanie młodzieży 2014

Z rąk ks. Biskupa Jana Szkodonia 50 uczniów gimnazjów przyjęło Sakrament Bierzmowania. We wspólnej modlitwie towarzyszyli im rodzice, świadkowie, dyrektorzy szkół, nauczyciele i katecheci. Bezpośrednim przygotowaniem młodzieży kierował ks. Janusz Rabiniak, który wraz z Młodzieżowym Zespołem Muzycznym prowadził śpiew podczas liturgii. Dekoracja kościoła to zasługa Sióstr Służebniczek posługujących w parafii.

Fotogaeria