21Środa, 21 lutego 2024Eleonora, Feliks, Kiejstus
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
poniedziałek, 1 lutego 2016

Koncert kolęd i pastorałek 2016

W ostatni dzień stycznia nasz kościół stał się miejscem wyjątkowego przeglądu chórów z powiatu chrzanowskiego. Wystąpiło 7 zespołów chóralnych oraz schola dziecięca naszej parafii. Wyjątkowy nastrój tego popołudnia dopełnił udział Miejskiej Orkiestry Dętej z Trzebini. Podczas koncertu usłyszeliśmy różnorodne wykonania znanych lub mniej popularnych kolęd i pastorałek.
Fotogaleria

niedziela, 27 grudnia 2015

Jubileusze Małżeńskie 2015

Niedziela Świętej Rodziny zgromadziła Jubilatów Małżeńskich, którzy w ten dzień odnowili swoje małżeńskie śluby złożone przed 25-ciu i 50-ciu laty. Wspólna modlitwa Jubilatów wraz z rodzinami i całą wspólnotą była przede wszystkim dziękczynieniem za przeżyte lata razem i okazją do prośby o błogosławieństwo na kolejne lata życia.
Fotogaleria

piątek, 25 grudnia 2015

Boże Narodzenie 2015

Dekoracja świąteczna naszej świątyni pokazuje Wszystkim zebranym, że rozpoczął się czas Bożego Narodzenia. Pośród choinek i stroików przeżywamy spotkanie z Nowonarodzonym Chrystusem, którego miejsce Narodzenia iluminuje tegoroczna szopka. Znajdziemy w niej przedstawicieli różnych stanów, którzy przed wiekami złożyli hołd Zbawicielowi. W świątecznej atmosferze uczestniczymy w każdej Eucharystii, która również przybliża nas do Mesjasza.

piątek, 25 grudnia 2015

Adwent 2015

Tegoroczny Adwent zgromadził na roratach bardzo wiele dzieci wraz z całymi rodzinami. Poprzez adwentowe rozważania uczestnicy „wędrowali” po naszym kościele, poznając symbolikę wszystkich elementów wnętrza. Tradycyjnie harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju, a owocem naszych spotkań było zebrane blisko 80 kg monet groszowych, które wspomogą budowę zadaszenia placu zabaw w Afryce. Na koniec Adwentu nagrodzono najpiękniejsze lampiony roratnie oraz najwytrwalszych uczestników.
Fotogaleria

piątek, 25 grudnia 2015

Spotkanie opłatkowe Grupy Misterium i Kręgu Biblijnego

Przed Świętami Bożego Narodzenia grupy parafialne spotykają się na corocznych spotkaniach opłatkowych, podczas których składane są życzenia świąteczne. Spotkaniom towarzyszą wigilijne potrawy oraz tradycyjnie śpiewanie są kolędy. Wspólnoty w ten sposób integrują się i przygotowują się do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego.
Fotogaleria

poniedziałek, 14 grudnia 2015

Kiermasz prac WTZ

Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia odbywa się kiermasz prac podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta i trzebińskich Warsztatów Terapii Zajęciowych, z którego dochód jednostka przeznacza na realizację celów statutowych.
Fotogaleria

poniedziałek, 14 grudnia 2015

Fofo

środa, 9 grudnia 2015

Niepokalane Poczęcie NMP

Msza św. roratnia w Święto Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej była jednocześnie okazją do modlitwy za trzebińskich kupców i przedsiębiorców. Obchodzone w tym dniu Święto Medalika zgromadziło przy ołtarzu dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz ze swoimi rodzicami na poświęceniu medalików
Fotogaleria

czwartek, 19 listopada 2015

Jeszcze Tej Nocy

Przemknął rok  i powstało kolejne nowe dzieło Autora tekstu  i Reżysera Pana Marcina Kobierskiego pod jak zwykle tajemniczym tytułem : „Jeszcze tej nocy…”,  w wykonaniu parafialnej Grupy Misterium
Fotogaleria

środa, 11 listopada 2015

Narodowe Świeto Niepodległości 2015

Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się na trzebińskim Rynku, skąd wszyscy zebrani udali się do parafialnego kościoła na uroczystą Mszę św. za Ojczyznę. W Eucharystii razem z ks. Proboszczem i ks. Dziekanem Stanisławem Krzysikiem wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, dzieci i młodzież ze szkół, poczty sztandarowe oraz wielu Parafian i Gości. Muzyczną oprawę zapewnił chór Echo.
Fotogaleria

niedziela, 1 listopada 2015

Uroczystość Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych tradycyjnie kieruje nasze kroki na cmentarze, gdzie zanosimy kwiaty i modlimy się za zmarłych. Na cmentarzu parafialnym przedstawiciele różnych grup kwestowali na rzecz naszej nekropolii, zbierając datki na budowę alejek między grobami. Popołudniowe nabożeństwo z wypominkami i Msza św. zbiorowa za zmarłych w kaplicy cmentarnej zakończyły pierwszo listopadowe obchody.
Fotogaleria

środa, 21 października 2015

Pielgrzymka Do Turcji

Pielgrzymka doTurcji
"Śladami św. Pawła"
 z Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini w dniach 22.09 do 3.10.2015
Fotogaleria pełna

czwartek, 17 września 2015

Uroczystość 40-tej rocznicy konsekracji naszego kościoła.

W poniedziałek 14 września br. minęło 40 lat od konsekracji kościoła przez kard. Karola Wojtyłę. W uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem ks. Kardynała Stanisława Dziwisza wzięło udział wielu kapłanów, siostry zakonne pracujące kiedyś w naszej świątyni oraz Parafianie i Goście. W imieniu całej wspólnoty Rada Parafialna podziękowała za troskę i dbałość o parafialny kościół, w którym dobiega końca remont i malowanie wnętrza. Liturgię ubogaciła schola dziecięca wraz z s. Katarzyną i zespół młodzieżowy.
Foto-Galeria pełna

środa, 16 września 2015

Poświęcenie figury. Procesja na Górę Bożniową.

W niedzielę 13 września poświęcono figurę św. Jana Nepomucena, która od kilku dni znajduje się w otoczeniu naszego parafialnego parkingu. Wieczorem parafianie udali się na Górę Bożniową pod Krzyż Jubileuszowy, aby we wspólnotowej modlitwie przygotować się na obchody 40-tej rocznicy konsekracji świątyni. Przy Krzyżu spalono zioła i kwiaty, poświęcone w dniu Matki Bożej Zielnej.

wtorek, 1 września 2015

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

W ostatni dzień sierpnia, dziękując za bezpieczne i słoneczne wakacje, dzieci i młodzież zgromadziły się w kościele na uroczystych Mszach św. na początek kolejnego roku nauki. Pierwszoklasistom zostały poświęcone tornistry ze szkolnym wyposażeniem, które będzie przez kolejne miesiące pomocne w zdobywaniu wiedzy. Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Katechetom, Nauczycielom i Pracownikom Szkół życzymy udanego roku szkolnego.
Fotogaleria

niedziela, 23 sierpnia 2015

Występ chóru VOSKRESINNIA z Iwano-Frankowska

Była to część XXV Międzynarodowego Festwalu Muzyki Kameralnej i Organowej.Nasz Kościół na powrót stal się miejscem wystepowania chórów i orkiestr w ramach tego festiwalu.Wysoki poziom i profesjonalizm gości z Ukrainy napewno zostanie w pamięci publiczności,ktora to kilkakrotnie oklaskiwała przedstawienie.
Foto-Video Galeria

środa, 29 lipca 2015

Poswięcenie samochodów

W sobotę 25 lipca w liturgii wspominaliśmy św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. W naszej parafii w tym dniu modliliśmy się o bezpieczną jazdę, rozsądek i szczęśliwe dotarcie do celu dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.  Natomiast po Mszy św. poświęcone zostały samochody na parkingu przed kościołem.  

środa, 8 lipca 2015

Spotkanie Kręgu Biblijnego

W dniu 5 lipca odbyło się spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO w ogrodzie plebańskim kończące sezon 2014/2015. W świątecznej i radosnej atmosferze przy wspólnym stole podsumowaliśmy kolejny rok odkrywania treści Pisma świętego.
Fotogaleria

niedziela, 28 czerwca 2015

Wizytacja kanoniczna i odpust parafialny .Bierzmowanie młodzieży 2015

W sobotę 27 czerwca Mszą św. wieczorną rozpoczęła się wizytacja kanoniczna w naszej parafii, którą przeprowadził ks. Biskup Jan Szkodoń. Księdza Biskupa przywitała w progach świątyni Rada Parafialna, a w kościele – ks. Proboszcz. c.d...
Foto-Video-Galeria