01Piątek, 1 marca 2024Antonina, Antoni, Albin
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 6 maja 2018

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej

W niedzielę 6 maja 2018 roku dzieci z klas czwartych przeżywały Rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej. Aktywnie włączyli się w przebieg liturgii, czytając teksty liturgiczne, śpiewając psalm, niosąc dary ofiarne. Przygotowaniem dzieci zajął się ks. Roman, który również odprawił niedzielną Eucharystię w intencji dzieci i ich rodzin.
Fotogaleria
 

niedziela, 6 maja 2018

Święto Konstytucji 3 Maja

W słoneczny czwartek 3 maja 2018 roku wzięliśmy udział w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja. Po miejskich uroczystościach połączonych z Dniem Strażaka w naszej świątyni została odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny i Straży Pożarnej, której przewodniczył ks. Proboszcz Stanisław Bercal. Z licznie zgromadzonymi delegacjami szkół, instytucji, stowarzyszeń i wiernych powierzyliśmy losy naszej Ojczyzny Matce Bożej – Królowej Polski.
Fotogaleria

niedziela, 1 kwietnia 2018

Triduum Paschalne-Wielka Sobota

Wielkosobotnie przedpołudnie to czas błogosławienia pokarmów wielkanocnych,a wieczorna liturgia Wigilii Paschalnej,dość bogata w treści i symbole,rozpoczęła się od poświęcenia ognia i paschału,odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych i uroczystej Eucharystii.Triduum Paschalne zakończyła tego samego wieczoru procesja rezurekcyjna wokół kościoła.Alleluja,Jezus żyje!
 Fotogaleria

piątek, 30 marca 2018

Triduum Paschalne-Wielki Piatek

Wielkopiątkowa liturgia jest pamiątką zwycięstwa odniesionego przez umęczonego
 i ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa. W tym dniu używa się czerwonych szat liturgicznych symbolizujących miłość zwyciężającą na krzyżu.
Fotogaleria

czwartek, 29 marca 2018

Triduum Paschalne-Wielki Czwartek

Wielki Czwartek w Kościele katolickim jest obchodzony jako pamiątka ustanowienia przez Chrystusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy.
Msza Wieczerzy Pańskiej, która rozpoczyna Triduum Paschalne i kończy okres Wielkiego Postu
.Fotogaleria

wtorek, 27 marca 2018

Niedziela Palmowa 2018

Niedziela Palmowa otwiera wyjątkowy tydzień w roku. Uroczyste poświęcenie palm oraz procesja wokół kościoła na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy licznie zgromadziło wiernych nie tylko z naszej parafii. Organizowany od kilku lat konkurs palm zyskał już stałych laureatów (państwo Mazur z palmą o wysokości 7,2 m). Przy kościele tego dnia odbył się kiermasz prac wykonanych przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej. Wieczorne nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta skłoniło do refleksji nad własnym życiem i pozwoliło w skupieniu rozpocząć czas Wielkiego Tygodnia (Bartłomiej Hajduk).
Foto Stanisław Kaczmarczyk
Fotogaleria

niedziela, 18 lutego 2018

Trzebiński Dzień Życzliwości 2018

W niedzielę 18 lutego 2018 roku, w ramach obchodu Trzebińskiego Dnia Życzliwości, wychowankowie Przedszkola Samorządowego nr 6 w Trzebini-Gaju wraz z Dyrekcją i Nauczycielami gościli w naszym kościele, prezentując krótkie wiersze, a parafianom rozdawali pamiątkowe balony oraz kotyliony.
Fotogaleria

środa, 14 lutego 2018

Środa Popielcowa

Środa Popielcowa, zwana również Popielcem, to pierwszy dzień Wielkiego Postu, trwającego aż do Wielkanocy.
 Posypywanie głowy popiołem oznacza pokutę, żałobę i jest znakiem pokory.
Kapłani posypując głowy wiernych wypowiadają sentencję: "Pamietaj, prochem jesteś i w proch się obrócisz"
Fotogaleria

niedziela, 28 stycznia 2018

Koncert Kolęd i Pastorałek 2018

W niedzielę 28 stycznia 2018 roku w naszym kościele odbył się XXI Powiatowy Koncert Kolęd i Pastorałek im. Ks. Prałata Stanisława Gałuszki. W bożonarodzeniowy klimat kolędowania przeniosły uczestników 10 zespołów muzycznych z rejonu trzebińsko-chrzanowskiego. Grupy chóralne zaprezentowały najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Wśród przedstawionych utworów znalazły się również te mniej znane, wykonane w bardzo ciekawych aranżacjach
Fotogaleria

niedziela, 14 stycznia 2018

Spotkanie opłatkowe teatralnej Grupy Misterium

W Niedzielę 14 stycznia  miało miejsce spotkanie opłatkowe teatralnej Grupy Misterium
Rozpoczęliśmy od Mszy św. o godz.9.30 po której w kawiarence  oraz  miłej atmosferze przełamaliśmy
się opłatkiem i pośpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie gitary.
Sympatyczne spotkanie przypomniało niedawny czas przygotowań i spektakli do naszej ostatniej sztuki

sobota, 23 grudnia 2017

Dekoracja bożonarodzeniowa w naszym kościele

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrych, rodzinnych i błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego. Niech Nowonarodzony błogosławi naszym planom i zamierzeniom oraz niech obdarzy nas łaską pokoju, zgody i wzajemnej miłości.
Fotogaleria

piątek, 22 grudnia 2017

Betlejemskie Swiatło Pokoju i zakończenie rorat

W czwartek 21 grudnia br. trzebińscy harcerze przynieśli do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju, które zapłonie na naszych stołach podczas wieczerzy wigilijnej i Świąt Bożego Narodzenia. Przybliży zebranym ideę przekazywania tego światła. Piątkowe roraty zakończyły tegoroczne oczekiwanie. Zważono przynoszone przez cały Adwent miedziaki, a dzieciom rozdano słodycze za wytrwałą obecność. W czasie tegorocznych rorat uczestnikom przybliżano postać św. Józefa.(B.Hajduk)

Fotogaleria

niedziela, 17 grudnia 2017

Przyjęcie do grona Służby Liturgicznej

W niedzielę 17 grudnia 2017 roku dwóch kandydatów: Dawid Rowiński i Wiktor Rowiński zostali włączeni do grona Służby Liturgicznej i stali się ministrantami. Po kilku miesiącach przygotowania założyli stroje liturgiczne.

 Fotogaleria

niedziela, 10 grudnia 2017

Kiermasz świąteczny przy kościele

W niedzielę 10 grudnia 2017 roku przy naszym kościele odbył się kiermasz prac i ozdób świątecznych przygotowanych w ramach Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Fundacji im. Brata Alberta w Trzebini. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność statutową Fundacji.
Fotpgaleria

piątek, 8 grudnia 2017

Poświęcenie medalików dzieciom z kl. trzecich

W piątek 8 grudnia 2017 roku podczas Mszy świętej wieczornej dzieciom przygotowującym się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej zostały poświęcone medaliki. W liturgiczną uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w Eucharystii wzięli również udział kupcy trzebińscy, którzy czczą tego dnia swoją Patronkę
Fotogaleria

środa, 6 grudnia 2017

Św.Mikołaj w kosciele

Również uczestników 6-grudniowych rorat odwiedził w kościele Mikołaj. Wszyscy zgodnie twierdzili, że byli grzeczni i zasłużyli na słodycze od Świętego.

Fotogaleria

poniedziałek, 4 grudnia 2017

Barbórka 2017

W liturgiczne wspomnienie św. Barbary została odprawiona Msza święta w intencji górników czynnych i emerytowanych oraz ich rodzin. W Eucharystii uczestniczyli także ci, którym drogi jest stan górniczy. Mszę świętą zakończyło wspólne pamiątkowe zdjęcie.

sobota, 25 listopada 2017

Sztuka teatralna "Zmiana"

W dniu 18.11.2017 odbyła się premiera nowej sztuki teatralnej  Marcina Kobierskiego "ZMIANA"Grają aktorzy grupy teatralnej "Misterium" przy Kościele św. Apostołów Piotra
i Pawła w Trzebini
Fotogaleria

poniedziałek, 13 listopada 2017

Święto Niepodległości 2017

W sobotę 11 listopada 2017 roku przeżywaliśmy Święto Niepodległości. Główne obchody skoncentrowały się na uroczystościach w Rynku oraz uroczystej Mszy świętej w naszym kościele. Swoją obecność zaznaczyły władze samorządowe, a także przedstawiciele przedszkoli, szkół oraz instytucji, prezentując poczty sztandarowe. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewnił Chór Milenium, a procesję z darami przygotowały dzieci z nauczycielami i rodzicami z Przedszkola Samorządowego nr 6 w Trzebini-Gaju.(W.Hajduk)
Fotogaleria