03Niedziela, 3 grudnia 2023Franciszek, Hilary, Ksawery
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
piątek, 22 grudnia 2017

Betlejemskie Swiatło Pokoju i zakończenie rorat

W czwartek 21 grudnia br. trzebińscy harcerze przynieśli do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju, które zapłonie na naszych stołach podczas wieczerzy wigilijnej i Świąt Bożego Narodzenia. Przybliży zebranym ideę przekazywania tego światła. Piątkowe roraty zakończyły tegoroczne oczekiwanie. Zważono przynoszone przez cały Adwent miedziaki, a dzieciom rozdano słodycze za wytrwałą obecność. W czasie tegorocznych rorat uczestnikom przybliżano postać św. Józefa.(B.Hajduk)

Fotogaleria

niedziela, 17 grudnia 2017

Przyjęcie do grona Służby Liturgicznej

W niedzielę 17 grudnia 2017 roku dwóch kandydatów: Dawid Rowiński i Wiktor Rowiński zostali włączeni do grona Służby Liturgicznej i stali się ministrantami. Po kilku miesiącach przygotowania założyli stroje liturgiczne.

 Fotogaleria

niedziela, 10 grudnia 2017

Kiermasz świąteczny przy kościele

W niedzielę 10 grudnia 2017 roku przy naszym kościele odbył się kiermasz prac i ozdób świątecznych przygotowanych w ramach Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Fundacji im. Brata Alberta w Trzebini. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność statutową Fundacji.
Fotpgaleria

piątek, 8 grudnia 2017

Poświęcenie medalików dzieciom z kl. trzecich

W piątek 8 grudnia 2017 roku podczas Mszy świętej wieczornej dzieciom przygotowującym się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej zostały poświęcone medaliki. W liturgiczną uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w Eucharystii wzięli również udział kupcy trzebińscy, którzy czczą tego dnia swoją Patronkę
Fotogaleria

środa, 6 grudnia 2017

Św.Mikołaj w kosciele

Również uczestników 6-grudniowych rorat odwiedził w kościele Mikołaj. Wszyscy zgodnie twierdzili, że byli grzeczni i zasłużyli na słodycze od Świętego.

Fotogaleria

poniedziałek, 4 grudnia 2017

Barbórka 2017

W liturgiczne wspomnienie św. Barbary została odprawiona Msza święta w intencji górników czynnych i emerytowanych oraz ich rodzin. W Eucharystii uczestniczyli także ci, którym drogi jest stan górniczy. Mszę świętą zakończyło wspólne pamiątkowe zdjęcie.

sobota, 25 listopada 2017

Sztuka teatralna "Zmiana"

W dniu 18.11.2017 odbyła się premiera nowej sztuki teatralnej  Marcina Kobierskiego "ZMIANA"Grają aktorzy grupy teatralnej "Misterium" przy Kościele św. Apostołów Piotra
i Pawła w Trzebini
Fotogaleria

poniedziałek, 13 listopada 2017

Święto Niepodległości 2017

W sobotę 11 listopada 2017 roku przeżywaliśmy Święto Niepodległości. Główne obchody skoncentrowały się na uroczystościach w Rynku oraz uroczystej Mszy świętej w naszym kościele. Swoją obecność zaznaczyły władze samorządowe, a także przedstawiciele przedszkoli, szkół oraz instytucji, prezentując poczty sztandarowe. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewnił Chór Milenium, a procesję z darami przygotowały dzieci z nauczycielami i rodzicami z Przedszkola Samorządowego nr 6 w Trzebini-Gaju.(W.Hajduk)
Fotogaleria

czwartek, 2 listopada 2017

Wszystkich Świętych 2017


Jak co roku, 1 i 2 listopada, pomimo niesprzyjającej pogody, na cmentarzu parafialnym zebrało się wielu ludzi, którzy odwiedzali groby swoich zmarłych krewnych, przyjaciół i znajomych. Zapalając znicze i kładąc kwiaty, wypowiadaliśmy słowa modlitwy za naszych bliskich zmarłych. W godz. popołudniowych odbyła się procesja po cmentarzu parafialnym i komunalnym, w trakcie której wypominaliśmy dusze naszych bliskich zmarłych. Zarówno w środę, jak i w czwartek w odnowionej kaplicy cmentarnej odprawione zostały Msze święte. Przez cały Dzień Wszystkich Świętych członkowie różnych grup formacyjnych prowadzili kwestę na cmentarzu parafialnym.
 
Fotogaleria

niedziela, 29 października 2017

Odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej w kościele

W niedzielę 29 października 2017 roku w liturgiczną rocznicę poświęcenia kościoła podczas uroczystej Mszy świętej dokonano odsłonięcia i poświęcenia pamiątkowej tablicy. Tablica znajduje się wewnątrz świątyni przy wejściu głównym i upamiętnia całkowite zakończenie renowacji naszego kościoła. W obecności ks. Infułata Bronisława Fidelusa, byłego proboszcza ks. Marka Hajdyły oraz obecnego ks. Proboszcza Stanisława Bercala dziękowaliśmy Bogu za dar naszej trzebińskiej świątyni. Po Mszy świętej nagrodzono uczestników w ramach przeprowadzonego konkursu plastycznego (kościół wewnątrz oraz z zewnątrz). Wystawę prac, które oceniała Komisja w składzie: pani Beata Ubik (nauczyciel plastyk), pan Kościelny Bartłomiej Hajduk, ks. Artur Zdebski, możemy oglądać w naszym kościele.
Fotogaleria

sobota, 14 października 2017

Parafialny Dzień Chorych 2017

W sobotę 14 października 2017 roku został zorganizowany kolejny już Parafialny Dzień Chorych. Przy udziale dużej ilości wiernych została odprawiona Msza święta przez ks. Proboszcza z udzieleniem sakramentu namaszczenia, natomiast później odbyło się spotkanie w Domu Parafialnym.(W.Hajduk)
Fotogaleria

niedziela, 8 października 2017

Poświęcenie różańców-Dzień Papieski 2017

W sobotę 7 października 2017 roku dzieciom przygotowującym się do majowej uroczystości Pierwszej Komunii Świętej zostały poświęcone różańce. Obrzędu poświęcenia dokonał ks. Proboszcz, natomiast przygotowaniem do sakramentu zajmuje się w tym roku ks. Artur Zdebski
Fotogaleria

poniedziałek, 18 września 2017

Koncert Poznańskiego Chóru Kameralnego

W niedzielę 17 września 2017 roku w naszym kościele wystąpił Poznański Chór Kameralny w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej. Poznańscy artyści zaproponowali w ramach swojego występu motety rodziny Bachów. Program koncertu wzbogaciły również chóralne opracowania chorałów Michaela Praetoriusa, wybitnego niemieckiego kompozytora i teoretyka muzyki przełomu renesansu i baroku oraz tańce z pochodzącej z ok. 1619 roku ze słynnej tabulatury oliwskiej. Koncert uświetnił obchody Jubileuszu 200-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Wysoki poziom ponad 30 chórzystów zainteresował niejednego uczestnika tego wieczornego wydarzenia muzycznego
 Fotogaleria

czwartek, 14 września 2017

Podwyższenie Krzyża Świętego 2017

W czwartek 14 września 2017 roku wzięliśmy udział w modlitwie w kościele. Po Mszy św. wyruszyliśmy w procesję na Górę Bożniową, ale ze względu na warunki deszczowe nie udało się dotrzeć na szczyt Góry i powróciliśmy do kościoła, by zakończyć wieczór modlitwami w samej świątyni.
Fotogaleria

sobota, 9 września 2017

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego

W piątek 1 września 2017 roku Mszą świętą uczniowie i nauczyciele rozpoczęli kolejny rok szkolny. Podczas Eucharystii podziękowali za czas wakacji, jednocześnie prosząc o opiekę Bożą w nowym roku nauki. Ks. Proboszcz poświęcił również najmłodszym plecaki ze szkolnymi przyborami (fot. Leszek Hano).

wtorek, 15 sierpnia 2017

Poświęcenie bukietów kwiatów i ziół

Bukiety kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych, które przynosimy 15 sierpnia do kościoła, oznaczają pełnię bogactwa plonów ziemi. Wszystko to ofiarujemy Bogu, od którego wszelkie stworzenie bierze swój wzrost i początek. Dekoracja przygotowana na ten dzień przed ołtarzem głównym podkreśliła tradycyjny charakter tego dnia w naszym kraju, czyli święto Matki Bożej Zielnej
Fotogaleria

wtorek, 25 lipca 2017

Poswięcenie pojazdów 2017

We wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, została odprawiona Msza św., po której poświęcono wszystkie samochody znajdujące się na przykościelnym parkingu.
Fotogaleria

niedziela, 25 czerwca 2017

Odpust ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła 2017

W niedzielę 25 czerwca 2017 roku w pięknie przyozdobionym kościele i przy sprzyjającej pogodzie wzięliśmy udział w uroczystości odpustowej. Przed południem została odprawiona Msza św. w intencji całej parafii i naszego miasta przez ks. Jacka Tekielę, który w tym roku świętuje 25 lat swojego kapłaństwa. Nie zabrakło życzeń dla naszego Jubilata. Popołudniowe spotkanie w ogrodzie - oprócz Bigosu Proboszcza - dostarczyło uczestnikom wielu wrażeń. Zabawy, koncert zespołu młodzieżowego, liczne konkursy spodobały się nie tylko najmłodszym. Już dziś dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego spotkania.(WH)
Fotogaleria

piątek, 23 czerwca 2017

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków

W czwartek 22 czerwca 2017 roku po ośmiu dniach od Święta Bożego Ciała zakończyliśmy obchody Oktawy, podczas której codziennie odbywały się procesje eucharystyczne wokół kościoła. W czwartkowy wieczór poświęcono również wianki, które tradycyjnie przynosi się do świątyni tydzień po Bożym Ciele. Msza św. wieczorna była również dziękczynieniem za cały rok szkolny i katechetyczny, połączona z modlitwą o dobre przeżycie czasu wakacyjnego.
Fotogaleria