01Piątek, 1 marca 2024Antonina, Antoni, Albin
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
czwartek, 2 listopada 2017

Wszystkich Świętych 2017


Jak co roku, 1 i 2 listopada, pomimo niesprzyjającej pogody, na cmentarzu parafialnym zebrało się wielu ludzi, którzy odwiedzali groby swoich zmarłych krewnych, przyjaciół i znajomych. Zapalając znicze i kładąc kwiaty, wypowiadaliśmy słowa modlitwy za naszych bliskich zmarłych. W godz. popołudniowych odbyła się procesja po cmentarzu parafialnym i komunalnym, w trakcie której wypominaliśmy dusze naszych bliskich zmarłych. Zarówno w środę, jak i w czwartek w odnowionej kaplicy cmentarnej odprawione zostały Msze święte. Przez cały Dzień Wszystkich Świętych członkowie różnych grup formacyjnych prowadzili kwestę na cmentarzu parafialnym.
 
Fotogaleria

niedziela, 29 października 2017

Odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej w kościele

W niedzielę 29 października 2017 roku w liturgiczną rocznicę poświęcenia kościoła podczas uroczystej Mszy świętej dokonano odsłonięcia i poświęcenia pamiątkowej tablicy. Tablica znajduje się wewnątrz świątyni przy wejściu głównym i upamiętnia całkowite zakończenie renowacji naszego kościoła. W obecności ks. Infułata Bronisława Fidelusa, byłego proboszcza ks. Marka Hajdyły oraz obecnego ks. Proboszcza Stanisława Bercala dziękowaliśmy Bogu za dar naszej trzebińskiej świątyni. Po Mszy świętej nagrodzono uczestników w ramach przeprowadzonego konkursu plastycznego (kościół wewnątrz oraz z zewnątrz). Wystawę prac, które oceniała Komisja w składzie: pani Beata Ubik (nauczyciel plastyk), pan Kościelny Bartłomiej Hajduk, ks. Artur Zdebski, możemy oglądać w naszym kościele.
Fotogaleria

sobota, 14 października 2017

Parafialny Dzień Chorych 2017

W sobotę 14 października 2017 roku został zorganizowany kolejny już Parafialny Dzień Chorych. Przy udziale dużej ilości wiernych została odprawiona Msza święta przez ks. Proboszcza z udzieleniem sakramentu namaszczenia, natomiast później odbyło się spotkanie w Domu Parafialnym.(W.Hajduk)
Fotogaleria

niedziela, 8 października 2017

Poświęcenie różańców-Dzień Papieski 2017

W sobotę 7 października 2017 roku dzieciom przygotowującym się do majowej uroczystości Pierwszej Komunii Świętej zostały poświęcone różańce. Obrzędu poświęcenia dokonał ks. Proboszcz, natomiast przygotowaniem do sakramentu zajmuje się w tym roku ks. Artur Zdebski
Fotogaleria

poniedziałek, 18 września 2017

Koncert Poznańskiego Chóru Kameralnego

W niedzielę 17 września 2017 roku w naszym kościele wystąpił Poznański Chór Kameralny w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej. Poznańscy artyści zaproponowali w ramach swojego występu motety rodziny Bachów. Program koncertu wzbogaciły również chóralne opracowania chorałów Michaela Praetoriusa, wybitnego niemieckiego kompozytora i teoretyka muzyki przełomu renesansu i baroku oraz tańce z pochodzącej z ok. 1619 roku ze słynnej tabulatury oliwskiej. Koncert uświetnił obchody Jubileuszu 200-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Wysoki poziom ponad 30 chórzystów zainteresował niejednego uczestnika tego wieczornego wydarzenia muzycznego
 Fotogaleria

czwartek, 14 września 2017

Podwyższenie Krzyża Świętego 2017

W czwartek 14 września 2017 roku wzięliśmy udział w modlitwie w kościele. Po Mszy św. wyruszyliśmy w procesję na Górę Bożniową, ale ze względu na warunki deszczowe nie udało się dotrzeć na szczyt Góry i powróciliśmy do kościoła, by zakończyć wieczór modlitwami w samej świątyni.
Fotogaleria

sobota, 9 września 2017

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego

W piątek 1 września 2017 roku Mszą świętą uczniowie i nauczyciele rozpoczęli kolejny rok szkolny. Podczas Eucharystii podziękowali za czas wakacji, jednocześnie prosząc o opiekę Bożą w nowym roku nauki. Ks. Proboszcz poświęcił również najmłodszym plecaki ze szkolnymi przyborami (fot. Leszek Hano).

wtorek, 15 sierpnia 2017

Poświęcenie bukietów kwiatów i ziół

Bukiety kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych, które przynosimy 15 sierpnia do kościoła, oznaczają pełnię bogactwa plonów ziemi. Wszystko to ofiarujemy Bogu, od którego wszelkie stworzenie bierze swój wzrost i początek. Dekoracja przygotowana na ten dzień przed ołtarzem głównym podkreśliła tradycyjny charakter tego dnia w naszym kraju, czyli święto Matki Bożej Zielnej
Fotogaleria

wtorek, 25 lipca 2017

Poswięcenie pojazdów 2017

We wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, została odprawiona Msza św., po której poświęcono wszystkie samochody znajdujące się na przykościelnym parkingu.
Fotogaleria

niedziela, 25 czerwca 2017

Odpust ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła 2017

W niedzielę 25 czerwca 2017 roku w pięknie przyozdobionym kościele i przy sprzyjającej pogodzie wzięliśmy udział w uroczystości odpustowej. Przed południem została odprawiona Msza św. w intencji całej parafii i naszego miasta przez ks. Jacka Tekielę, który w tym roku świętuje 25 lat swojego kapłaństwa. Nie zabrakło życzeń dla naszego Jubilata. Popołudniowe spotkanie w ogrodzie - oprócz Bigosu Proboszcza - dostarczyło uczestnikom wielu wrażeń. Zabawy, koncert zespołu młodzieżowego, liczne konkursy spodobały się nie tylko najmłodszym. Już dziś dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego spotkania.(WH)
Fotogaleria

piątek, 23 czerwca 2017

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków

W czwartek 22 czerwca 2017 roku po ośmiu dniach od Święta Bożego Ciała zakończyliśmy obchody Oktawy, podczas której codziennie odbywały się procesje eucharystyczne wokół kościoła. W czwartkowy wieczór poświęcono również wianki, które tradycyjnie przynosi się do świątyni tydzień po Bożym Ciele. Msza św. wieczorna była również dziękczynieniem za cały rok szkolny i katechetyczny, połączona z modlitwą o dobre przeżycie czasu wakacyjnego.
Fotogaleria

piątek, 16 czerwca 2017

Boże Ciało 2017

Święto Bożego Ciała tradycyjnie wiąże się z uroczystą procesją po ulicach miasta do przygotowanych wcześniej czterech ołtarzy. Przy słonecznej pogodzie z udziałem Orkiestry, Policji, Służby Maltańskiej, dzieci komunijnych, sypiących kwiatki i chłopców z dzwonkami wzięliśmy licznie udział w procesji eucharystycznej. W tym roku rozważaliśmy tajemnice o siedmiu Darach Ducha Świętego. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie.
Fotogaleria

czwartek, 15 czerwca 2017

Bierzmowanie młodzieży 2017

W środę 14 czerwca 2017 roku młodzież gimnazjalna z naszej parafii z rąk ks. Kardynała Stanisława Dziwisza przyjęła Sakrament Bierzmowania. We wspólnej modlitwie towarzyszyli im ich rodzice, świadkowie, dyrekcje szkół oraz parafianie. Wyrazem wdzięczności były nie tylko dary ofiarne złożone podczas Eucharystii, ale również dar pieniężny złożony przez rodziców na cele remontowe dachu na kościele. Grupę 41 osób przygotował do tego wydarzenia ks. Roman Stechura, oprawę muzyczną zapewnił zespół młodzieżowy, a wystrój kościoła jest efektem pracy pana Kościelnego.
 Fotogaleria

niedziela, 28 maja 2017

Rodzinna Feta w Trzebini

Rodzinna Feta w Trzebini
W niedzielę 28 maja 2017 roku odbył się Festyn z okazji Dnia Matki i Dziecka. W ramach obchodów 200-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu impreza miała szczególny charakter: od pobijania rekordu Polski w jedzeniu ciastka trzebińskiego w Rynku poprzez korowód reprezentacji organizacji społecznych naszej Gminy i występy przedszkoli i szkół aż do koncertu zespołu "Szalone Gitary". Współorganizatorem wydarzenia była nasza parafia reprezentowana przez ks. Proboszcza.
Fotogaleria

sobota, 27 maja 2017

Pielgrzymka Kręgu Biblijnego do Niepołomic, Staniątek i Łagiewnik

W dniu 27.05.2017 r. w sobotni słoneczny poranek "Krąg Biblijny" i osoby stowarzyszone pod przewodnictwem ks. Artura wyjechały na kolejną pielgrzymkę. Tym razem celem pielgrzymki były Niepołomice, Staniątki i Łagiewniki. (IP)
Fotogaleria

środa, 24 maja 2017

Pielgrzymka pokomunijna dzieci klas III do Łagiewnik

W środę 24 maja pod przewodnictwem ks. Artura odbyła się pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych z wychowawcami oraz rodzicami do Krakowa. Uczestnicy nawiedzili sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II na tzw. Białych Morzach.
Fotogaleria

wtorek, 9 maja 2017

Imieniny ks. Proboszcza oraz odpust ku czci św. Stanisława

Liturgiczne wspomnienie św. Stanisława, biskupa i męczennika to zarazem dzień, w którym nasza parafia obchodzi drugorzędny odpust. To także dzień imienin ks. Proboszcza Stanisława Bercala. Nie zabrakło więc życzeń i prezentów dla Solenizanta. W tym roku przypada 30. rocznica święceń kapłańskich ks. Proboszcza, dlatego Jubilat sam celebrował liturgię odpustową, wygłosił kazanie i poprowadził procesję eucharystyczną wokół kościoła.  (BH).
Fotogaleria

niedziela, 7 maja 2017

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas czwartych

W niedzielę 7 maja 2017 roku na Mszy św. o godz. 9:30 dzieci z klas czwartych szkoły podstawowej przeżywały rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej. Eucharystię celebrował ks. Roman Stechura, który podczas kazania przybliżył dzieciom sens częstego przyjmowania Jezusa w Komunii św. Dzieci zaangażowały się w liturgię poprzez udział w Liturgii Słowa, śpiew psalmu czy procesję z darami. Oby nadal tak żywo trwało w nich pragnienie przyjmowania Jezusa w Komunii Świętej

Fotogaleria

czwartek, 4 maja 2017

Święto Konstytucji 3 Maja

W środę 3 maja 2017 roku z udziałem władz samorządowych, delegacji ze szkół i innych organizacji społecznych wzięliśmy udział we Mszy świętej sprawowanej w intencji Ojczyzny i Straży Pożarnej. Eucharystię odprawił ks. Proboszcz, a oprawę muzyczną zapewnił chór Echo z Trzebini.
Fotogaleria

sobota, 15 kwietnia 2017

Triduum Paschalne Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini

Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek rozpoczął się liturgiczny obchód Triduum Paschalnego, czyli pamiątki Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Świętowaliśmy wspomnienie ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa, dziękując naszym Kapłanom za ich posługę wśród nas. Liturgię zakończyło przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji, będącej uobecnieniem modlitwy Jezusa w Ogrodzie Oliwnym.
Wielkopiątkowa liturgia skoncentrowała się wokół śpiewanego opisu Męki Pańskiej, Adoracji Krzyża oraz procesji do Grobu Pańskiego, gdzie adorowaliśmy Jezusa Chrystusa ukrytego w monstrancji.
W Wielką Sobotę odbyło się błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny, a wieczorna Wigilia Paschalna rozpoczęła się od poświęcenia ognia i paschału, wody chrzcielnej, odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego, a obchody zakończyła uroczysta Eucharystia z procesją rezurekcyjną wokół kościoła.
Fotogaleria