09Wtorek, 9 sierpnia 2022Klara, Roman, Romuald
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 19.00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
wtorek, 12 kwietnia 2016

Odsłonięcie pamiątkowych tablic

W poniedziałek 11 kwietnia 2016 r. na murze dawnej synagogi w Trzebini oraz w głównym przedsionku naszego kościoła zostały odsłonięte tablice będące hołdem dla ludzi, którzy w czasie okupacji niemieckiej ratowali ludność żydowską mieszkającą w naszym mieście. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, mieszkańcy, a także delegacja z Izraela.
Fotogaleria

niedziela, 27 marca 2016

Triduum Paschalne

Wielki Czwartek jest pamiątką ustanowienia Kapłaństwa i Eucharystii, stąd też tego dnia przedstawiciele grup parafialnych składali naszym Księżom serdeczne życzenia. Mszą Wieczerzy rozpoczęliśmy Triduum Paschalne, które zaprowadziło nas przez czuwanie z Jezusem, adorowanie Jego Krzyża i skupienie przy Bożym Grobie aż do procesji rezurekcyjnej.
W Wielki Piątek zgromadziliśmy się na Liturgii Męki Pańskiej, podczas której adorowaliśmy znak naszej wiary, a później przeniesiono Najświętszy Sakrament do Bożego Grobu.
Wielkosobotnie przedpołudnie to czas błogosławienia pokarmów wielkanocnych, a wieczorna liturgia Wigilii Paschalnej, dość bogata w treści i symbole, rozpoczęła się od poświęcenia ognia i paschału, odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych i uroczystej Eucharystii. Triduum Paschalne zakończyła tego samego wieczoru procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Alleluja, Jezus żyje!
Fotogaleria

piątek, 25 marca 2016

Niedziela Palmowa-Droga Krzyżowa

Niedziela Palmowa otwiera Wielki Tydzień. Tradycją jest udział w procesji z palmami, po której odbywa się konkurs na najładniejszą i najwyższą palmę. Tego dnia również odbywa się kiermasz prac wykonanych przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej, gdzie mogliśmy nabyć i obejrzeć wiele świątecznych pamiątek. Wieczorna Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta w tym roku była Dekanalną Drogą Krzyżową w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, podczas której wszystkie parafie naszego dekanatu poprzez swoich przedstawicieli włączyli się w rozważanie męki Chrystusa. Zaangażowanie bardzo wielu osób pozwoliło wielu z nas przeżyć refleksyjne chwile zamyślenia.

Fotogaleria

poniedziałek, 21 marca 2016

Błogosławieństwo do posługi lektora 2016

W sobotę 19 marca br., po kilkumiesięcznym przygotowaniu, w naszym kościele do posługi lektora, czyli ministranta Słowa Bożego, zostało pobłogosławionych 39 ministrantów z naszego dekanatu, w tym siedmiu chłopców z naszej wspólnoty parafialnej. Uroczystej Mszy świętej połączonej z obrzędem przyjęcia lektorów przewodniczył ks. Dziekan Stanisław Krzysik. Przy Ołtarzu zgromadzili się również kapłani z sąsiednich parafii, a także zaangażowani w przeprowadzenie całego kursu, tj. ks. Piotr Pilch (Trzebinia-Siersza), ks. Artur Chrostek (Myślachowice) i ks. Sebastian Kowalczyk. Z naszej parafii lektorami zostali: Daniszewski Filip, Kochański Jakub, Madej Jakub, Matusik Marcin, Perek Radosław, Wereda Szymon, Ziewalicz Adam.
Fotogaleria

poniedziałek, 14 marca 2016

Rekolekcje wielkopostne 2016

Przez trzy niedziele wielkopostne trwały w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Tegorocznym kaznodzieją był ks. Grzegorz Pieróg z chrzanowskiej parafii pw. Matki Bożej Różańcowej. W swoich naukach przypominał dzieciom, młodzieży i dorosłym znaczenie wiary, znaczenie swojego miejsca w Kościele oraz uwrażliwiał na potrzebę szczerego wyznawania grzechów.
Fotogaleria

środa, 3 lutego 2016

Święto Matki Bożej Gromnicznej 2016

Tradycyjnie dzień 2 lutego to zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Wspomnienie Matki Bożej uczciliśmy poświęceniem gromnic. Wieczorna Msza św. była modlitwą dziękczynną za tegoroczną wizytę duszpasterską, a dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej - poświęceniem i wręczeniem książeczek do modlitwy
Fotogaleria

poniedziałek, 1 lutego 2016

Koncert kolęd i pastorałek 2016

W ostatni dzień stycznia nasz kościół stał się miejscem wyjątkowego przeglądu chórów z powiatu chrzanowskiego. Wystąpiło 7 zespołów chóralnych oraz schola dziecięca naszej parafii. Wyjątkowy nastrój tego popołudnia dopełnił udział Miejskiej Orkiestry Dętej z Trzebini. Podczas koncertu usłyszeliśmy różnorodne wykonania znanych lub mniej popularnych kolęd i pastorałek.
Fotogaleria

niedziela, 27 grudnia 2015

Jubileusze Małżeńskie 2015

Niedziela Świętej Rodziny zgromadziła Jubilatów Małżeńskich, którzy w ten dzień odnowili swoje małżeńskie śluby złożone przed 25-ciu i 50-ciu laty. Wspólna modlitwa Jubilatów wraz z rodzinami i całą wspólnotą była przede wszystkim dziękczynieniem za przeżyte lata razem i okazją do prośby o błogosławieństwo na kolejne lata życia.
Fotogaleria

piątek, 25 grudnia 2015

Boże Narodzenie 2015

Dekoracja świąteczna naszej świątyni pokazuje Wszystkim zebranym, że rozpoczął się czas Bożego Narodzenia. Pośród choinek i stroików przeżywamy spotkanie z Nowonarodzonym Chrystusem, którego miejsce Narodzenia iluminuje tegoroczna szopka. Znajdziemy w niej przedstawicieli różnych stanów, którzy przed wiekami złożyli hołd Zbawicielowi. W świątecznej atmosferze uczestniczymy w każdej Eucharystii, która również przybliża nas do Mesjasza.

piątek, 25 grudnia 2015

Adwent 2015

Tegoroczny Adwent zgromadził na roratach bardzo wiele dzieci wraz z całymi rodzinami. Poprzez adwentowe rozważania uczestnicy „wędrowali” po naszym kościele, poznając symbolikę wszystkich elementów wnętrza. Tradycyjnie harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju, a owocem naszych spotkań było zebrane blisko 80 kg monet groszowych, które wspomogą budowę zadaszenia placu zabaw w Afryce. Na koniec Adwentu nagrodzono najpiękniejsze lampiony roratnie oraz najwytrwalszych uczestników.
Fotogaleria

piątek, 25 grudnia 2015

Spotkanie opłatkowe Grupy Misterium i Kręgu Biblijnego

Przed Świętami Bożego Narodzenia grupy parafialne spotykają się na corocznych spotkaniach opłatkowych, podczas których składane są życzenia świąteczne. Spotkaniom towarzyszą wigilijne potrawy oraz tradycyjnie śpiewanie są kolędy. Wspólnoty w ten sposób integrują się i przygotowują się do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego.
Fotogaleria

poniedziałek, 14 grudnia 2015

Kiermasz prac WTZ

Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia odbywa się kiermasz prac podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta i trzebińskich Warsztatów Terapii Zajęciowych, z którego dochód jednostka przeznacza na realizację celów statutowych.
Fotogaleria

poniedziałek, 14 grudnia 2015

Fofo

środa, 9 grudnia 2015

Niepokalane Poczęcie NMP

Msza św. roratnia w Święto Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej była jednocześnie okazją do modlitwy za trzebińskich kupców i przedsiębiorców. Obchodzone w tym dniu Święto Medalika zgromadziło przy ołtarzu dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz ze swoimi rodzicami na poświęceniu medalików
Fotogaleria

czwartek, 19 listopada 2015

Jeszcze Tej Nocy

Przemknął rok  i powstało kolejne nowe dzieło Autora tekstu  i Reżysera Pana Marcina Kobierskiego pod jak zwykle tajemniczym tytułem : „Jeszcze tej nocy…”,  w wykonaniu parafialnej Grupy Misterium
Fotogaleria

środa, 11 listopada 2015

Narodowe Świeto Niepodległości 2015

Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się na trzebińskim Rynku, skąd wszyscy zebrani udali się do parafialnego kościoła na uroczystą Mszę św. za Ojczyznę. W Eucharystii razem z ks. Proboszczem i ks. Dziekanem Stanisławem Krzysikiem wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, dzieci i młodzież ze szkół, poczty sztandarowe oraz wielu Parafian i Gości. Muzyczną oprawę zapewnił chór Echo.
Fotogaleria

niedziela, 1 listopada 2015

Uroczystość Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych tradycyjnie kieruje nasze kroki na cmentarze, gdzie zanosimy kwiaty i modlimy się za zmarłych. Na cmentarzu parafialnym przedstawiciele różnych grup kwestowali na rzecz naszej nekropolii, zbierając datki na budowę alejek między grobami. Popołudniowe nabożeństwo z wypominkami i Msza św. zbiorowa za zmarłych w kaplicy cmentarnej zakończyły pierwszo listopadowe obchody.
Fotogaleria

środa, 21 października 2015

Pielgrzymka Do Turcji

Pielgrzymka doTurcji
"Śladami św. Pawła"
 z Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini w dniach 22.09 do 3.10.2015
Fotogaleria pełna

czwartek, 17 września 2015

Uroczystość 40-tej rocznicy konsekracji naszego kościoła.

W poniedziałek 14 września br. minęło 40 lat od konsekracji kościoła przez kard. Karola Wojtyłę. W uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem ks. Kardynała Stanisława Dziwisza wzięło udział wielu kapłanów, siostry zakonne pracujące kiedyś w naszej świątyni oraz Parafianie i Goście. W imieniu całej wspólnoty Rada Parafialna podziękowała za troskę i dbałość o parafialny kościół, w którym dobiega końca remont i malowanie wnętrza. Liturgię ubogaciła schola dziecięca wraz z s. Katarzyną i zespół młodzieżowy.
Foto-Galeria pełna