03Niedziela, 3 grudnia 2023Franciszek, Hilary, Ksawery
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
sobota, 20 kwietnia 2019

Wielki Czwartek

Triduum Paschalne rozpoczęło się celebracją Mszy Wieczerzy Pańskiej w wielkoczwartkowy wieczór. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia dwóch sakramentów; Kapłaństwa i Eucharystii. Nie zabrakło życzeń dla naszych Duszpasterzy od grup formacyjnych naszej wspólnoty. Na zakończenie liturgii przeniesiono Najświętszy Sakrament do tzw. Ciemnicy, czyli Kaplicy Adoracji.(B.Hajduk) Foto-Stanisław Kaczmarczyk

piątek, 19 kwietnia 2019

Droga Krzyżowa ulicami miasta

W niedzielny wieczór po raz kolejny odbyła się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Modlitwą połączoną z rozważaniami prowadzonymi przez Grupę Misterium rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Wspólne niesienie krzyża zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele.
(Wojciech Hajduk)
Foto-Stanisław i Mateusz Kaczmarczyk

piątek, 19 kwietnia 2019

Niedziela Palmowa - poświecenie palm i uroczysta procesja

Szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, inaczej Niedzielą Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym - Wielki Tydzień. Liturgia Kościoła wspomina uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Na pamiątkę tych wydarzeń poświecono tego dnia palmy oraz odbyła się uroczysta procesja. Po Mszy świętej o godz. 11:00 wybrano oraz nagrodzono najwyższe i własnoręcznie przygotowane palmy (rekord: 5,15 m wysokości). Warsztaty Terapii Zajęciowej, działające przy naszej parafii, prowadziły również tradycyjny kiermasz ozdób świątecznych. Bartłomiej Hajduk Foto-Stanisław i Mateusz Kaczmarczyk

czwartek, 7 marca 2019

Środa Popielcowa

Środa Popielcowa rozpoczyna w Kościele okres Wielkiego Postu. W tym dniu podczas Mszy św. dokonuje się obrzędu posypania głowy popiołem.B.Hajduk
Foto-Stanisław Kaczmarczyk

poniedziałek, 24 grudnia 2018

Boże Narodzenie

Dekoracja świąteczna naszej świątyni pokazuje Wszystkim zebranym, że rozpoczął się czas Bożego Narodzenia. Pośród choinek i stroików przeżywamy spotkanie z Nowonarodzonym Chrystusem, którego miejsce Narodzenia iluminuje tegoroczna szopka. Znajdziemy w niej przedstawicieli różnych stanów, którzy przed wiekami złożyli hołd Zbawicielowi.(Bartłomiej Hajduk)

niedziela, 23 grudnia 2018

Światło Betlejemskie

Tegoroczny Adwent przeżywaliśmy pod hasłem „Z Duchem Twoim”. Dzieci uczestniczyły w roratach z lampionami. Rozważaliśmy Trzecią Osobę Trójcy Świętej, podczas roratnich spotkań omówiono siedem Jego Darów oraz wybrane Jego owoce. Każdemu z darów i owoców przypisano konkretną postać biblijną oraz ludzi żyjących współcześnie, mogących być wzorem do naśladowania. W czwartek 20 grudnia 2018 r. trzebińscy harcerze, podczas rorat, przekazali naszej wspólnocie Betlejemskie Światło Pokoju, które zapłonie na naszych stołach w Wigilię oraz podczas świąt.Na piątkowych roratach nagrodzono najwytrwalszych uczestników tegorocznych rorat..B.Hajduk
Foto-Stanisław Kaczmarczyk

poniedziałek, 10 grudnia 2018

Kiermasz pamiątek świątecznych WTZ

W niedzielę 9 grudnia 2018 r., przy naszym kościele, odbył się tradycyjny kiermasz pamiątek świątecznych. Prace zostały wykonane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Trzebini. Kiermasz prac cieszył się dużym zainteresowaniem naszych parafian.(Bartłomiej Hajduk)
Foto -Stanisław Kaczmarczyk

niedziela, 9 grudnia 2018

Poświęcenie medalików dzieciom z klas trzecich

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w naszym kościele odbyło się poświęcenie medalików dzieciom z klas trzecich, przygotowującym się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Podczas wieczornej Mszy św. modlono się także w intencji wszystkich trzebińskich kupców i przedsiębiorców, którzy w tym dniu powierzają się Matce Bożej Niepokalanej.(Bartłomiej Hajduk)
Foto-Stanisław Kaczmarczyk

czwartek, 6 grudnia 2018

Św. Mikołaj w kościele św. Piotra i Pawła

Jak przystało na 6 grudnia, św. Mikołaj odwiedził również kościół św. Piotra i Pawła. Na zakończenie Rorat rozdał słodycze nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Spełnił też marzenia wspólnego zdjęcia z tak rzadkim ale jakże długo wyczekiwanym gościem.
Fotogaleria

wtorek, 4 grudnia 2018

Barbórka 2018

W tradycyjne święto górnicze, w dniu wspomnienia św. Barbary, w parafialnym kościele spotkali się czynni i emerytowani górnicy, by powierzyć siebie i swoje rodziny opiece świętej patronki. Uroczystej Mszy św. przy ołtarzu św. Barbary przewodniczył ks. Proboszcz Stanisław Bercal.(Bartłomiej Hajduk)
Foto-Stanisław Kaczmarczyk

niedziela, 2 grudnia 2018

Nowa sztuka grupy „Misterium „

Nowa sztuka grupy „Misterium „
W sobotę 17 listopada miała miejsce premiera najnowszego spektaklu Marcina Kobierskiego  pod tytułem „Pogodynka”. Przedstawienie w wykonaniu aktorów grupy Misterium wyreżyserował oczywiście sam autor, który po raz kolejny pokazał, jak niezwykłym jest twórcą. Dotykając  sacrum, robi to w sposób tak subtelny, a równocześnie „strawny” dla każdego widza, że po skończonym spektaklu każdy miał wrażenie, że uczestniczył w czymś, o czym nie da się zapomnieć  i czym chce się koniecznie dzielić z innymi.
Foto-Stanisław Kaczmarczyk

piątek, 30 listopada 2018

Narodowe Święto Niepodległości 2018

„Ojczyznę wolną, pobłogosław, Panie…”. W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w samo południe, zgromadziliśmy się w naszym parafialnym kościele, aby wspólnie odśpiewać hymn państwowy oraz wziąć udział we Mszy św. sprawowanej w intencji Ojczyzny. Wraz z chórem „Echo” oraz przedstawicielami społeczności z licznymi pocztami sztandarowymi śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i prosiliśmy Boga o pomyślność dla naszego kraju. (Bartłomiej Hajduk)
Foto-Stanisław Kaczmarczyk

niedziela, 4 listopada 2018

Wszystkich Świętych 2018

Pierwszolistopadowe obchody uroczystości Wszystkich Świętych zgromadziły wielu Parafian i Gości nie tylko w kościele, ale i na cmentarzach. W rejonie cmentarza parafialnego odbyła się kwesta na sukcesywną budowę alejek między grobami, a w godzinach popołudniowych rozpoczęło się nabożeństwo połączone z modlitwą za zmarłych. Zwieńczeniem dnia była Msza święta w kaplicy na cmentarzu komunalnych w intencji naszych zmarłych, których polecamy modlitwom całej wspólnoty.(Wojciech Hajduk)
Foto-S.Kaczmarczyk

czwartek, 20 września 2018

Święto św. Stanisława Kostki

We wtorek 18 września 2018 r. przeżywaliśmy liturgiczne święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Podczas wieczornej Mszy św. poświęcono odnowiony ołtarz boczny pw. św. Stanisława Kostki i św. Teresy. Tego dnia zakończyły się także trzydniowe rekolekcje otwierające kolejny rok przygotowań do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.
Bartłomiej Hajduk
Foto-S.Kaczmarczyk

wtorek, 18 września 2018

Msza św. dla harcerzy - Luzarczyków

W sobotę 15 września 2018 r. w naszym kościele odbyło się spotkanie Luzarczyków, czyli harcerzy działających w Trzebini w latach osiemdziesiątych. Mszy św. przewodniczył ks. phm Zbigniew Kaleciak, który w kazaniu odniósł się nie tylko do historii całego ruchu, ale także zwrócił uwagę na ideały harcerskie – służbę Bogu, Ojczyźnie i ludziom. Po Mszy św. odsłonięto pamiątkowy obelisk na miejscu dawnej Luzarówki. W ogrodach przykościelnych zapłonęło również harcerskie ognisko.
Bartłomiej Hajduk
Foto-S.Kaczmarczyk

sobota, 15 września 2018

35-lecie Trzebińskiego Koła Pszczelarzy

W sobotę 15 września 2018 r. Koło Pszczelarzy w Trzebini obchodziło 35-lecie swojej działalności. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Proboszcz Stanisław Bercal, który pogratulował zebranym pięknego jubileuszu oraz życzył Bożego błogosławieństwa w dalszym realizowaniu tej pasji. Pszczelarze przygotowali liturgię, włączyli się także w procesję z darami. Obecność pocztów sztandarowych dodała powagi przeżywanej uroczystości.
Bartłomiej Hajduk
Foto-S. Kaczmarczyk

piątek, 14 września 2018

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego 2018

Piątkowe święto Podwyższenia Krzyża Świętego (14.09.2018), mimo deszczowej pogody, zgromadziło wiele osób chcących adorować Krzyż. Wieczorna liturgia rozpoczęła się Mszą świętą w kościele, podczas której adorowaliśmy Krzyż. Po zakończeniu Mszy świętej wyruszyliśmy w kierunku Krzyża Jubileuszowego, by podczas modlitwy różańcowej polecać Bogu, przez wstawiennictwo Jego Najświętszej Matki, intencje całej naszej wspólnoty parafialnej, naszych rodzin, jak i wiele indywidualnych spraw czy potrzeb. Na szczycie członkowie teatralnej grupy „Misterium” wprowadzili nas w klimat zadumy i refleksji o Krzyżu. Pomodliliśmy się w intencji naszej parafii i spaliliśmy suche bukiety, które miesiąc temu - jako piękne, kolorowe, pachnące, cieszące oko człowieka - święciliśmy, wspominając Wniebowzięcie Panny Maryi. Dziś został z nich już tylko popiół...
Bartłomiej Hajduk
Zdjęcia: Stanisław Kaczmarczyk
Fotogaleria

czwartek, 6 września 2018

Koncert zespołu „Liarman Trio” w naszym kościele

W niedzielę 2 września 2018 r. po wieczornej Mszy św. odbył się w naszym kościele koncert muzyczny w ramach Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej. W tym roku repertuar koncertu zawierał utwory muzyki hiszpańskiej, zarówno śpiew, jak i utwory wykonywane na starych oryginalnych instrumentach z kręgu iberyjskiego. Lira korbowa, bandurria czy flety proste i poprzeczne oraz wyjątkowy mezzosopran solistki wpłynęły na klimat tego muzycznego wieczoru w naszej świątyni.
Fotogaleria

czwartek, 6 września 2018

Msza św.na rozpoczęcie roku szkolnego

W niedzielę 2 września 2018 r. Mszą świętą rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Ks. Proboszcz apelował o rozwijanie swoich talentów i umiejętności, a przyniesione przez dzieci tornistry z przyborami szkolnymi zostały przez niego poświęcone. Wszystkim uczniom, nauczycielom, katechetom i pracownikom szkół życzymy udanego roku nauki i pracy. 
Fotogaleria

piątek, 24 sierpnia 2018

Pożegnanie ks. Artura i ks. Sebastiana

W czwartek 23 sierpnia 2018 roku podczas dziękczynnej Mszy świętej podziękowaliśmy Księżom Wikariuszom za posługę w naszej parafii. W związku z decyzją Księdza Arcybiskupa ks. Artur po siedmiu latach oraz ks. Sebastian po czterech latach duszpasterskiej pracy zostali skierowani do nowych parafii w Krakowie. Rada Parafialna wraz z ks. Proboszczem w imieniu wszystkich grup parafialnych podziękowała Kapłanom za lata posługi i obecności w Trzebini, życząc wielu łask w nowym miejscu duszpasterzowania (ks. Artur podejmie posługę w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie-Kurdwanowie, ks. Sebastian w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie
Fotogaleria