01Piątek, 1 marca 2024Antonina, Antoni, Albin
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
sobota, 14 września 2019

Odsłonięcie pomnika ks. Harcmistrza Mariana Luzara

W sobotę 14 września 2019 roku, w 80. rocznicę śmierci ks. Mariana Luzara, odbyły się uroczystości związane z odsłonięciem popiersia i otoczenia pomnika u zbiegu ul. Kościelnej i Luzara. Eucharystii przewodniczył Arcybiskup Marek Jędraszewski w asyście kapłanów z dekanatu oraz związanych z ruchem harcerskim. Po Mszy świętej odsłonięto i poświęcono pomnik wraz z nową aranżacją otoczenia.Wojciech Hajduk
Foto-Stanisław Kaczmarczyk

niedziela, 1 września 2019

Koncert Akademickiej Orkiestry Dętej (1.09.2019)

W niedzielę 1 września br. w ramach XXIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej gościliśmy w naszym kościele muzyków Akademickiej Orkiestry Dętej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Podczas koncertu wybrzmiały m.in. utwory Bacha, Moniuszki, Webbera i Bocka. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne od lat cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród naszych parafian, ale i wielu gości. Wysoki poziom zaprezentowanych musicalowych utworów na długo pozostanie w naszej pamięci. (Bartłomiej Hajduk)
Foto Stanisław Kaczmarczyk

czwartek, 15 sierpnia 2019

Bukiety ziół i kwiatów 2019

Bukiety kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych, które przynosimy każdego roku 15 sierpnia do kościoła, oznaczają pełnię bogactwa plonów ziemi. Wszystko to ofiarujemy Bogu, Stwórcy całego świata. Dekoracja przygotowana na ten dzień przed ołtarzem głównym podkreśliła tradycyjny charakter tego dnia w naszym kraju, czyli święto Matki Bożej Zielnej. (Bartłomiej Hajduk)
Foto- Stanisław Kaczmarczyk

czwartek, 25 lipca 2019

Poświęcenie Pojazdów 2019

W liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona podróżujących i kierowców, na wieczornej Mszy świętej modliliśmy się za wszystkich użytkowników dróg, a później na parkingu przy kościele poświęciliśmy samochody. Bartłomiej Hajduk
Foto Stanisław Kaczmarczyk

niedziela, 7 lipca 2019

Odpust parafialny i Bigos Proboszcza 2019

W niedzielę 30 czerwca 2019 roku obchodziliśmy coroczny odpust ku czci świętych apostołów Piotra i Pawła. Msza święta odpustowa połączona z procesją eucharystyczną skierowała nasze myśli ku Bogu w modlitwie dziękczynnej i błagalnej za całą wspólnotę. Przez cały dzień towarzyszyło nam Słowo Boże głoszone przez ks. Sławomira Kołatę, Wicerektora Krakowskiego Seminarium Duchownego. On też przewodniczył sumie odpustowej i poprowadził procesję wokół naszej świątyni.
Popołudniowe spotkanie w ogrodzie, wśród gier, zabaw, rozstrzygnięciu konkursu literackiego dla dzieci, koncertu Zespołu Boski Squad, z Bigosem Proboszcza na czele zakończyło tegoroczne świętowanie uroczystości patronalnej.
Wojciech Hajduk
Foto-Stanisław Kaczmarczyk

sobota, 22 czerwca 2019

Boże Ciało 2019

W Święto Bożego Ciała wzięliśmy udział w procesji eucharystycznej ulicami naszego miasta. W modlitwie wzięli udział licznie zgromadzeni parafianie i goście, służba liturgiczna, dzieci komunijne, sypiące kwiaty, dzwoniące dzwonkami oraz panie ze świecami. O bezpieczeństwo uczestników zadbała Służba Medyczna oraz Policja. Dziękujemy wszystkim za piękne przeżycie Bożego Ciała, udział w modlitwie, udostępnienie swoich posesji, pomoc w budowie ołtarzy i materialne wsparcie tych działań.
Wojciech Hajduk
Foto-Stanisław Kaczmarczyk

środa, 12 czerwca 2019

Bierzmowanie młodzieży 2019

W poniedziałek 3 czerwca 2019 r. młodzież trzecich klas gimnazjum i ósmych klas szkoły podstawowej z naszej parafii i parafii NSPJ w Trzebini z rąk ks. Biskupa Jana Zająca przyjęła Sakrament Bierzmowania. We wspólnej modlitwie towarzyszyli im ich rodzice, świadkowie oraz parafianie. Wyrazem wdzięczności były nie tylko dary ofiarne złożone podczas Eucharystii, ale również dar pieniężny złożony przez rodziców na potrzeby naszej świątyni. Grupę 81 osób przygotował do tego wydarzenia ks. Roman Stechura, oprawę muzyczną zapewnił zespół „Boski Squad”, działający od niedawna przy naszej parafii.(Bartłomiej Hajduk)
Zdjęcia -Stanisław Kaczmarczyk

poniedziałek, 10 czerwca 2019

Festyn z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka 2019

W niedzielę 26 maja 2019 r. odbył się tradycyjny festyn rodzinny z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Wydarzenie zorganizowane przez naszą parafię oraz Dwór Zieleniewskich w Trzebini cieszyło się dużym zainteresowaniem całych rodzin. Słoneczna pogoda pozwoliła cieszyć się pięknymi występami artystycznymi przedszkolaków oraz występem gwiazdy - Wojciecha Gąssowskiego.(Wojciech Hajduk)
Foto-Stanisław Kaczmarczyk

poniedziałek, 13 maja 2019

Odpust ku czci św. Stanisława 2019

W środę 8 maja 2019 roku świętowaliśmy odpust drugorzędny ku czci św. Stanisława, a swoje imieniny obchodził ks. Proboszcz. We wspólnej modlitwie połączonej z procesją eucharystyczną wokół kościoła uczestniczyli przedstawiciele różnych grup parafialnych. Nabożeństwo zakończyła modlitwa przy ołtarzu św. Stanisława, biskupa i męczennika.(Bartłomiej Hajduk)
Foto-Stanisław Kaczmarczyk

niedziela, 5 maja 2019

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej

W niedzielę 5 maja br. uczniowie klas czwartych przeżywali rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły we Mszy świętej, której przewodniczył ks. Roman. Włączyły się także w procesję z darami. Uroczystość uświetnił występ dziecięcej scholi oraz zespołu muzycznego.(Bartłomiej Hajduk)

piątek, 3 maja 2019

Święto Trzeciego Maja 2019

W kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja zgromadziliśmy się w parafialnym kościele na uroczystej Mszy świętej w intencji naszej Ojczyzny. We wspólnej modlitwie – wraz z władzami miasta, delegacjami pocztów sztandarowych i chórem „Echo” – prosiliśmy Królową Polski o pomyślność dla naszego kraju.Bartłomiej Hajduk

sobota, 20 kwietnia 2019

Wielki Czwartek

Triduum Paschalne rozpoczęło się celebracją Mszy Wieczerzy Pańskiej w wielkoczwartkowy wieczór. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia dwóch sakramentów; Kapłaństwa i Eucharystii. Nie zabrakło życzeń dla naszych Duszpasterzy od grup formacyjnych naszej wspólnoty. Na zakończenie liturgii przeniesiono Najświętszy Sakrament do tzw. Ciemnicy, czyli Kaplicy Adoracji.(B.Hajduk) Foto-Stanisław Kaczmarczyk

piątek, 19 kwietnia 2019

Droga Krzyżowa ulicami miasta

W niedzielny wieczór po raz kolejny odbyła się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Modlitwą połączoną z rozważaniami prowadzonymi przez Grupę Misterium rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Wspólne niesienie krzyża zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele.
(Wojciech Hajduk)
Foto-Stanisław i Mateusz Kaczmarczyk

piątek, 19 kwietnia 2019

Niedziela Palmowa - poświecenie palm i uroczysta procesja

Szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, inaczej Niedzielą Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym - Wielki Tydzień. Liturgia Kościoła wspomina uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Na pamiątkę tych wydarzeń poświecono tego dnia palmy oraz odbyła się uroczysta procesja. Po Mszy świętej o godz. 11:00 wybrano oraz nagrodzono najwyższe i własnoręcznie przygotowane palmy (rekord: 5,15 m wysokości). Warsztaty Terapii Zajęciowej, działające przy naszej parafii, prowadziły również tradycyjny kiermasz ozdób świątecznych. Bartłomiej Hajduk Foto-Stanisław i Mateusz Kaczmarczyk

czwartek, 7 marca 2019

Środa Popielcowa

Środa Popielcowa rozpoczyna w Kościele okres Wielkiego Postu. W tym dniu podczas Mszy św. dokonuje się obrzędu posypania głowy popiołem.B.Hajduk
Foto-Stanisław Kaczmarczyk

poniedziałek, 24 grudnia 2018

Boże Narodzenie

Dekoracja świąteczna naszej świątyni pokazuje Wszystkim zebranym, że rozpoczął się czas Bożego Narodzenia. Pośród choinek i stroików przeżywamy spotkanie z Nowonarodzonym Chrystusem, którego miejsce Narodzenia iluminuje tegoroczna szopka. Znajdziemy w niej przedstawicieli różnych stanów, którzy przed wiekami złożyli hołd Zbawicielowi.(Bartłomiej Hajduk)

niedziela, 23 grudnia 2018

Światło Betlejemskie

Tegoroczny Adwent przeżywaliśmy pod hasłem „Z Duchem Twoim”. Dzieci uczestniczyły w roratach z lampionami. Rozważaliśmy Trzecią Osobę Trójcy Świętej, podczas roratnich spotkań omówiono siedem Jego Darów oraz wybrane Jego owoce. Każdemu z darów i owoców przypisano konkretną postać biblijną oraz ludzi żyjących współcześnie, mogących być wzorem do naśladowania. W czwartek 20 grudnia 2018 r. trzebińscy harcerze, podczas rorat, przekazali naszej wspólnocie Betlejemskie Światło Pokoju, które zapłonie na naszych stołach w Wigilię oraz podczas świąt.Na piątkowych roratach nagrodzono najwytrwalszych uczestników tegorocznych rorat..B.Hajduk
Foto-Stanisław Kaczmarczyk

poniedziałek, 10 grudnia 2018

Kiermasz pamiątek świątecznych WTZ

W niedzielę 9 grudnia 2018 r., przy naszym kościele, odbył się tradycyjny kiermasz pamiątek świątecznych. Prace zostały wykonane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Trzebini. Kiermasz prac cieszył się dużym zainteresowaniem naszych parafian.(Bartłomiej Hajduk)
Foto -Stanisław Kaczmarczyk

niedziela, 9 grudnia 2018

Poświęcenie medalików dzieciom z klas trzecich

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w naszym kościele odbyło się poświęcenie medalików dzieciom z klas trzecich, przygotowującym się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Podczas wieczornej Mszy św. modlono się także w intencji wszystkich trzebińskich kupców i przedsiębiorców, którzy w tym dniu powierzają się Matce Bożej Niepokalanej.(Bartłomiej Hajduk)
Foto-Stanisław Kaczmarczyk

czwartek, 6 grudnia 2018

Św. Mikołaj w kościele św. Piotra i Pawła

Jak przystało na 6 grudnia, św. Mikołaj odwiedził również kościół św. Piotra i Pawła. Na zakończenie Rorat rozdał słodycze nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Spełnił też marzenia wspólnego zdjęcia z tak rzadkim ale jakże długo wyczekiwanym gościem.
Fotogaleria