21Środa, 21 lutego 2024Eleonora, Feliks, Kiejstus
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
wtorek, 2 listopada 2021

Wszystkich Świętych 2021

Uroczystość Wszystkich Świętych tradycyjnie kieruje nasze kroki na cmentarze, gdzie w chwili zadumy i refleksji modlimy się za naszych bliskich zmarłych.

sobota, 23 października 2021

Nowe alejki na cmentarzu parafialnym 2021

Zakończyły się prace związane z przygotowaniem, utwardzeniem i ułożeniem kostki brukowej na kolejnych odcinkach alejek na naszym cmentarzu parafialnym.

poniedziałek, 11 października 2021

Dzień Papieski 2021

W niedzielę 10 października 2021 r. w całej Polsce przeżywaliśmy XXI Dzień Papieski. To nie tylko okazja do zgłębiania nauczania świętego Papieża, ale także do materialnego wsparcia stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

sobota, 9 października 2021

Parafialny Dzień Chorego 2021

W sobotę 9 października 2021 r., po rocznej przerwie, odbył się w naszej wspólnocie Dzień Chorego. Treścią sobotniego spotkania była modlitwa w kościele oraz przyjazne spotkanie przy stole w parafialnej kawiarence.

wtorek, 14 września 2021

Podwyższenie Krzyża Świętego 2021

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, przypadające corocznie czternastego dnia września, zgromadziło w kościele wiele osób chcących adorować Krzyż - znak naszej wiary.

poniedziałek, 13 września 2021

Obchody rocznicy śmierci ks. hm. Mariana Luzara

Ogniskiem harcerskim w plebańskim ogrodzie rozpoczęły się w sobotę 11 września 2021 r. obchody kolejnej rocznicy śmierci ks. hm. Mariana Luzara.

niedziela, 29 sierpnia 2021

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego

W niedzielę 29 sierpnia 2021 r. odprawiono w naszym kościele Mszę świętą na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego, a pierwszoklasistom poświęcono tornistry i przybory szkolne.

niedziela, 27 czerwca 2021

Odpust parafialny ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła 2021

W niedzielę 27 czerwca 2021 r. przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Uroczystą Mszę św. w intencji całej naszej parafii odprawił ks. Dawid Leśniak, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Dziękujemy Wszystkim za udział we wspólnej modlitwie oraz życzymy bezpiecznego i udanego letniego wypoczynku.

piątek, 11 czerwca 2021

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała 2021

W czwartek 10 czerwca 2021 r., po ośmiu dniach od Święta Bożego Ciała, zakończyliśmy obchody Oktawy, podczas której codziennie odbywały się procesje eucharystyczne wokół kościoła. W czwartkowy wieczór poświęcono również wianki, które tradycyjnie przynosi się do świątyni tydzień po Bożym Ciele. Dziękujemy Wszystkim za liczny udział w procesjach podczas całej Oktawy.

piątek, 4 czerwca 2021

Boże Ciało 2021

Święto Bożego Ciała zgromadziło Parafian na tradycyjnej procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Wraz z Najświętszym Sakramentem wędrowaliśmy ulicami Trzebini, aby publicznie wyznać swoją wiarę w Boga. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego i bezpiecznego przebiegu tegorocznej procesji.

poniedziałek, 31 maja 2021

Bierzmowanie młodzieży 2021

Pięćdziesiąt jeden młodych osób z klas ósmych szkoły podstawowej z naszej parafii oraz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini i parafii pw. NMP Królowej Polski w Myślachowicach - w środę 26 maja 2021 r. - z rąk ks. Biskupa Roberta Chrząszcza przyjęła sakrament Bierzmowania. Umocniona siedmioma darami Ducha Świętego ma od tej pory swoją wiarę mężnie wyznawać, świadczyć o niej i stanąć w jej obronie.

sobota, 15 maja 2021

Pierwsza Komunia Święta 2021

W sobotę 8 maja 2021 r. grupa 67 dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej pierwszy raz przystąpiło do Komunii Świętej. Każda z klas miała swoją indywidualną Mszę św. Wszystko odbyło się w skupieniu i podniosłej atmosferze. Przez cały tydzień dzieci brały udział w wieczornych Mszach świętych i nabożeństwach majowych, w ramach tzw. Białego Tygodnia. Do tej ważnej chwili przygotowywał dzieci ks. Roman. "Już gościsz Jezu w sercu mym...". Te słowa zapewne na długo zapadną w małe serduszka naszych najmłodszych parafian.

piątek, 2 kwietnia 2021

Triduum Paschalne 2021

Mszą Wieczerzy Pańskiej w wielkoczwartkowy wieczór rozpoczęliśmy celebrację najważniejszej liturgii w całym roku kościelnym - liturgii Świętego Triduum Paschalnego. Ostatnia Wieczerza, pojmanie i osamotnienie Jezusa w Ogrójcu, męka i śmierć na Krzyżu, spoczynek w grobie - te wydarzenia z życia Jezusa wspominamy, by jak najlepiej przygotować się do Świąt Wielkiej Nocy.

czwartek, 1 kwietnia 2021

Prace uczniów - "Z Jezusem na Golgotę"

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 wzięli udział w wielkopostnym konkursie plastycznym. Zadaniem uczestników było przedstawienie jednej, dowolnej Stacji Drogi Krzyżowej. Każdy mógł umieścić w pracy również postać swojej osoby...

sobota, 30 stycznia 2021

Szkolni laureaci Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego

Uczennice Szkoły Podstawowej Nr 8 w Trzebini zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Boże Narodzenie – tradycja i współczesność”. W konkursie nie przyznawano miejsc. W galerii publikujemy nagrodzone i wyróżnione prace. (s. Łucja Kramarz)

czwartek, 31 grudnia 2020

„Choinka jako znak Bożego Narodzenia”. Prace uczniów.

W katolickich domach naszej parafii jako nieodłączny element świąt znalazła się: szopka/żłobek, aniołek, bombka z widokiem Betlejem, Trzech Królów, pasterzy. Na moją prośbę uczniowie szkoły podstawowej nr 8 wraz z rodzicami wykonali zdjęcie choinki z wyeksponowanym, zdobiącym ją elementem religijnym. W galerii możemy zobaczyć dekoracje naszych mieszkań, poświęcone Temu, który przyszedł na ziemię, Jezusowi Chrystusowi w dniu Jego urodzin. Dziękuję wszystkim zaangażowanym za podzielenie się z nami świadectwem swojej wiary i życzę Bożego błogosławieństwa w Nowym Roku Pańskim 2021 (s. Łucja Kramarz).

niedziela, 27 grudnia 2020

Dekoracja bożonarodzeniowa 2020

Kolejne Boże Narodzenie kieruje nasze kroki w kierunku betlejemskiej stajenki, gdzie odnajdujemy Świętą Rodzinę, Pasterzy oraz Trzech Mędrców. Składając sobie świąteczne życzenia, szukamy Wiary, Nadziei i Miłości w bożonarodzeniowej liturgii. Dekoracja kościoła na tegoroczne Boże Narodzenie ma nam w tym wszystkim pomóc. (W. Hajduk)

niedziela, 20 grudnia 2020

Betlejemskie Światło Pokoju 2020

W niedzielę 20 grudnia 2020 r. trzebińscy harcerze przekazali naszej wspólnocie Betlejemskie Światło Pokoju. Tegoroczna akcja odbywa się już po raz trzydziesty i towarzyszy jej hasło "Światło służby".Bartłomiej Hajduk
Foto-Stanisław Kaczmarczyk

sobota, 5 grudnia 2020

Wieniec adwentowy w moim domu

W okresie czujnego oczekiwania na świętowanie pamiątki Wcielenia Słowa Bożego – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 wraz z rodzicami – wykonali wieńce adwentowe.

Umieszczone na jego kole cztery świece, symbolizują cztery niedziele. Zapala się je, co tydzień kolejną, na czas wspólnej modlitwy, spotkań lub posiłków. Wieniec ilustruje także jedność rodziny, która duchowo przygotowuje się na przeżycie świąt Bożego Narodzenia (s. Łucja Kramarz CSS).