03Niedziela, 3 grudnia 2023Franciszek, Hilary, Ksawery
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
poniedziałek, 31 maja 2021

Bierzmowanie młodzieży 2021

Pięćdziesiąt jeden młodych osób z klas ósmych szkoły podstawowej z naszej parafii oraz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini i parafii pw. NMP Królowej Polski w Myślachowicach - w środę 26 maja 2021 r. - z rąk ks. Biskupa Roberta Chrząszcza przyjęła sakrament Bierzmowania. Umocniona siedmioma darami Ducha Świętego ma od tej pory swoją wiarę mężnie wyznawać, świadczyć o niej i stanąć w jej obronie.

sobota, 15 maja 2021

Pierwsza Komunia Święta 2021

W sobotę 8 maja 2021 r. grupa 67 dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej pierwszy raz przystąpiło do Komunii Świętej. Każda z klas miała swoją indywidualną Mszę św. Wszystko odbyło się w skupieniu i podniosłej atmosferze. Przez cały tydzień dzieci brały udział w wieczornych Mszach świętych i nabożeństwach majowych, w ramach tzw. Białego Tygodnia. Do tej ważnej chwili przygotowywał dzieci ks. Roman. "Już gościsz Jezu w sercu mym...". Te słowa zapewne na długo zapadną w małe serduszka naszych najmłodszych parafian.

piątek, 2 kwietnia 2021

Triduum Paschalne 2021

Mszą Wieczerzy Pańskiej w wielkoczwartkowy wieczór rozpoczęliśmy celebrację najważniejszej liturgii w całym roku kościelnym - liturgii Świętego Triduum Paschalnego. Ostatnia Wieczerza, pojmanie i osamotnienie Jezusa w Ogrójcu, męka i śmierć na Krzyżu, spoczynek w grobie - te wydarzenia z życia Jezusa wspominamy, by jak najlepiej przygotować się do Świąt Wielkiej Nocy.

czwartek, 1 kwietnia 2021

Prace uczniów - "Z Jezusem na Golgotę"

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 wzięli udział w wielkopostnym konkursie plastycznym. Zadaniem uczestników było przedstawienie jednej, dowolnej Stacji Drogi Krzyżowej. Każdy mógł umieścić w pracy również postać swojej osoby...

sobota, 30 stycznia 2021

Szkolni laureaci Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego

Uczennice Szkoły Podstawowej Nr 8 w Trzebini zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Boże Narodzenie – tradycja i współczesność”. W konkursie nie przyznawano miejsc. W galerii publikujemy nagrodzone i wyróżnione prace. (s. Łucja Kramarz)

czwartek, 31 grudnia 2020

„Choinka jako znak Bożego Narodzenia”. Prace uczniów.

W katolickich domach naszej parafii jako nieodłączny element świąt znalazła się: szopka/żłobek, aniołek, bombka z widokiem Betlejem, Trzech Królów, pasterzy. Na moją prośbę uczniowie szkoły podstawowej nr 8 wraz z rodzicami wykonali zdjęcie choinki z wyeksponowanym, zdobiącym ją elementem religijnym. W galerii możemy zobaczyć dekoracje naszych mieszkań, poświęcone Temu, który przyszedł na ziemię, Jezusowi Chrystusowi w dniu Jego urodzin. Dziękuję wszystkim zaangażowanym za podzielenie się z nami świadectwem swojej wiary i życzę Bożego błogosławieństwa w Nowym Roku Pańskim 2021 (s. Łucja Kramarz).

niedziela, 27 grudnia 2020

Dekoracja bożonarodzeniowa 2020

Kolejne Boże Narodzenie kieruje nasze kroki w kierunku betlejemskiej stajenki, gdzie odnajdujemy Świętą Rodzinę, Pasterzy oraz Trzech Mędrców. Składając sobie świąteczne życzenia, szukamy Wiary, Nadziei i Miłości w bożonarodzeniowej liturgii. Dekoracja kościoła na tegoroczne Boże Narodzenie ma nam w tym wszystkim pomóc. (W. Hajduk)

niedziela, 20 grudnia 2020

Betlejemskie Światło Pokoju 2020

W niedzielę 20 grudnia 2020 r. trzebińscy harcerze przekazali naszej wspólnocie Betlejemskie Światło Pokoju. Tegoroczna akcja odbywa się już po raz trzydziesty i towarzyszy jej hasło "Światło służby".Bartłomiej Hajduk
Foto-Stanisław Kaczmarczyk

sobota, 5 grudnia 2020

Wieniec adwentowy w moim domu

W okresie czujnego oczekiwania na świętowanie pamiątki Wcielenia Słowa Bożego – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 wraz z rodzicami – wykonali wieńce adwentowe.

Umieszczone na jego kole cztery świece, symbolizują cztery niedziele. Zapala się je, co tydzień kolejną, na czas wspólnej modlitwy, spotkań lub posiłków. Wieniec ilustruje także jedność rodziny, która duchowo przygotowuje się na przeżycie świąt Bożego Narodzenia (s. Łucja Kramarz CSS).

niedziela, 29 listopada 2020

Błogosławieństwo nowych lektorów w parafii

W 1. Niedzielę Adwentu do grona lektorów naszej wspólnoty parafialnej dołączyło trzech ministrantów. Od tej pory będą czytać czytania podczas Mszy świętej. Życzymy Im wytrwałości i Bożego błogosławieństwa w tej posłudze.
Bartłomiej Hajduk

Foto-Stanisław Kaczmarczyk

czwartek, 15 października 2020

Bierzmowanie młodzieży 2020

W środę 14 października 2020 r. uczniowie klas pierwszych szkół średnich naszej parafii przyjęli sakrament dojrzałości chrześcjańskiej. Uroczystości przewodniczył ks. Infułat Bronisław Fidelus. Trzyletnie przygotowanie do tej ważnej chwili w życiu młodych ludzi prowadził ks. Roman Stechura. Życzymy młodzieży, aby przyjęty sakrament owocował w ich dorosłym życiu i umacniał ich wiarę. (Bartłomiej Hajduk)

sobota, 19 września 2020

Podwyższenie Krzyża Świętego 2020

Wieczorna Msza święta z adoracją Krzyża i modlitewna procesja na Górę Bożniową to tradycyjne obchody święta Podwyższenia Krzyża Świętego w naszej parafii i publiczne wyznanie wiary. Spalenie suchych bukietów kwiat i ziół zakończyło wieczorne nabożeństwo. (Bartłomiej Hajduk) Foto-Stanisław Kaczmarczyk

środa, 16 września 2020

81. rocznica śmierci ks. hm. Mariana Luzara

W niedzielę 13 września 2020 r. odbyły się uroczystości związane z 81. rocznicą śmierci ks. hm. Mariana Luzara. Harcerze wzięli najpierw udział w grze miejskiej śladami „Czarnego Kruka”. Później uczestniczyli w Mszy świętej w Jego intencji. Na zakończenie złożono kwiaty i znicze pod pomnikiem, który rok temu został uroczyście odsłonięty i poświęcony.
(Bartłomiej Hajduk)
(Zdjęcia: Stanisław Kaczmarczyk)

poniedziałek, 17 sierpnia 2020

Wniebowzięcie NMP - poświęcenie bukietów ziół i kwiatów 2020

W polskiej tradycji uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny nazywana jest świętem Matki Bożej Zielnej. W tym dniu we wszystkich kościołach święci się płody ziemi, a przede wszystkim dojrzałe zboża i zioła, warzywa i owoce, związane w bukiet. Dekoracja ołtarza głównego, jak co roku, podkreśliła ten wyjątkowy i piękny dzień. (Bartłomiej Hajduk) Foto: Stanisław Kaczmarczyk

poniedziałek, 29 czerwca 2020

Odpust parafialny 2020

W niedzielę 28 czerwca 2020 r. uczciliśmy naszych świętych patronów Piotra i Pawła. Mszą świętą oraz procesją eucharystyczną wokół kościoła zawierzyliśmy siebie i całą wspólnotę Bożej Opiece. Jednocześnie podsumowaliśmy konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 8. Wszystkim Parafianom życzymy bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku.Bartłomiej Hajduk
Foto-Stanisław Kaczmarczyk

poniedziałek, 29 czerwca 2020

I Komunia święta 2020

W sobotę 20 czerwca 62 dzieci z klas trzecich przystąpiło do Pierwszej Komunii świętej. Dzień wcześniej dzieci przystąpiły pierwszy raz do spowiedzi. Do przyjęcia obu sakramentów przygotowywał je ks. Roman. Każda z czterech klas miała swoją osobną Mszę świętą. Mimo, iż sama liturgia miała skromniejszy niż zwykle charakter, dzieci bardzo głęboko przeżywały ten piękny czas.

piątek, 12 czerwca 2020

Procesja Bożego Ciała 2020

Inna niż w latach ubiegłych, ale równie uroczysta procesja eucharystyczna odbyła się w naszej parafii z okazji święta Bożego Ciała. Z Jezusem w monstrancji przeszliśmy wokół naszego kościoła, by przy każdym z czterech ołtarzy zatrzymać się na chwilę adoracji. Dziękujemy grupom parafialnym za przygotowanie pięknych dekoracji, a Wszystkim za udział i wspólną modlitwę.Bartłomiej Hajduk
Foto-Stanisław Kaczmarczyk

niedziela, 12 kwietnia 2020

Triduum Paschalne 2020

Przedstawiamy krótką fotorelację z tegorocznego przeżywania Triduum Paschalnego w naszej parafii.
Foto-Wojciech Hajduk